Gönderen Konu: İSTANBUL KANALI  (Okunma sayısı 45338 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: İSTANBUL KANALI
« Yanıtla #130 : 26 Mart 2020, 17:37:01 »
Dünya Corana virüsle mücadele ederken, bugün birileri çıkmış ''Kanal İstanbul Projesinin'' ihalesini yapıyor! Öyle inanıyorum ki, bunu yapanlar vakti zamanı geldiğinde; Divan-ı Harbi Örfi' de yargılanacaklardır. Hazine' de 75 Milyar TL' niz varsa; ne duruyorsunuz vatandaşa dağıtsanıza...! Millet Corana Virüs derdinde, birileri ise malı götürmenin derdinde... İlahi adalet diye bir şey varsa, illaki bunun hesabı sorulur. 
« Son Düzenleme: 26 Mart 2020, 17:40:55 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #131 : 26 Mart 2020, 18:39:52 »
Dünya Corana virüsle mücadele ederken, bugün birileri çıkmış ''Kanal İstanbul Projesinin'' ihalesini yapıyor! Öyle inanıyorum ki, bunu yapanlar vakti zamanı geldiğinde; Divan-ı Harbi Örfi' de yargılanacaklardır. Hazine' de 75 Milyar TL' niz varsa; ne duruyorsunuz vatandaşa dağıtsanıza...! Millet Corana Virüs derdinde, birileri ise malı götürmenin derdinde... İlahi adalet diye bir şey varsa, illaki bunun hesabı sorulur. 

75 Milliyar mi?

Dur hemen Türkiyeye geliyorum. Sinirlar kapali olsada ben yolunu bulurum. Ellere var bize yok mu?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #132 : 26 Mart 2020, 18:45:34 »
İtibardan tasarruf olmaz....

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #133 : 26 Mart 2020, 21:12:51 »
anlamsiz bir proje bu projenin yerine  sinop 2 nükler santral  yapilsaydi

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #134 : 27 Mart 2020, 15:24:03 »
Daha köprü yapmaktan aciz inşaat şirketleri dururken halk kim oluyormuş... Yarın TV'ye çıkıp "bekamiz elden gidiyor , kanal istanbul şart" dese sorgulayacak bir kitle mi var sanki...

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #135 : 27 Mart 2020, 15:32:06 »
+1
Olacak şey değil. ABD nin Montreux antlaşmasını delme projesi. Sen bunu yap ben de seni araştırmayayım pazarlığı!

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #136 : 27 Mart 2020, 18:07:14 »
Karadeniz ülkeleri , Kanal İstanbul projesiyle  Montreux'yü  delme çalışmasına rıza mı gösterecekler acaba?

Bu projenin Boğazlar'ın güvenliği-tanker tehlikesi ile alakalı olmadığı zaten belli.

Ama ben bu projenin rant yaratma projesi olduğunu düşünüyorum , Çünkü bunların Montreaux 'yu delmeyi hesap edecek zekaya sahip olduklarına da  inanmıyorum...

Bunlara bu gazı verenlerin Montreaux ile ilgili beklenti ve hesapları olabilir .

Ama bunlar sadece "para ile çalışan" tipler ve bu  şekilde İstanbul'un sıkışan-tükenen rant alanını Avrupa'da önü açık arazilere taşıyıp bu bölgelerden rant sağlayacaklar. Para,para,para o kadar....

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #137 : 10 Mayıs 2020, 16:10:00 »
Bu kanal yap işlet devret modeli ile mi yapılacak?

Velev ki bu kanal yapıldı, adamlar çıkıp derse ki, kardeşim ne kanalı, geçiş yapılan sular, coğrafya aynı, montre antlaşması burada da geçerlidir, ne olacak paralar boşa getti. Bi de geçiş garantisi var ise yandık.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #138 : 26 Mayıs 2020, 11:34:53 »
Peki, bi think tank daha geldi aklıma. Yanlış anlamayın, Türküz ya malum yerde gelmedi aklıma :) !

Bu kanal yapıldıktan sonra, istanbul boğazının giriş ve çıkışında 3 çer 5şer uluslar arası ticari davalık dokunulamayacak büyük ticari gemiler ne hikmetse üst üste batsa, buda istanbul boğazından geçişi imkansız kılsa sonuç ne olur!

Hadi baalım zihni sinir tarzı bir fikir. Buyrun deşeleyelim.

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #139 : 26 Mayıs 2020, 12:52:54 »
yıllar öncesinden bir yazı;

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/trilyonlar-kaybediyoruz-39056058

ben boğazlardan geçiş yapan gemilerden hiç ücret alınmadığı zannediyordum.