Gönderen Konu: Türk Kara Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı Envanteri  (Okunma sayısı 103453 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı altay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Türk Kara Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı Envanteri
« Yanıtla #30 : 26 Eylül 2011, 10:16:14 »
helikoplerler az değilmi ???

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #31 : 26 Eylül 2011, 10:39:27 »
Ne kadar olsun isterdiniz? ::)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #32 : 26 Eylül 2011, 10:48:52 »
genel maksat  helikopteri  eksiğimiz  şu anda  yok  , uh-1  ler  eğitimlerde  kullanılmaya  devam  ettikcede  uzun  süre  gmh  eksiğimiz  olmaz  ama  saldırı helikopterlerimiz  konusunda  ciddi  sıkıntı  içerisindeyiz.

Çevrimdışı altay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #33 : 27 Eylül 2011, 23:03:09 »
genel maksat  helikopteri  eksiğimiz  şu anda  yok  , uh-1  ler  eğitimlerde  kullanılmaya  devam  ettikcede  uzun  süre  gmh  eksiğimiz  olmaz  ama  saldırı helikopterlerimiz  konusunda  ciddi  sıkıntı  içerisindeyiz.
peki sayın enes38 bu eksikliği tam olrak nasıl tamamlayabiliriz

Çevrimdışı DENO

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #34 : 27 Eylül 2011, 23:08:01 »
peki sayın enes38 bu eksikliği tam olrak nasıl tamamlayabiliriz

Alımı kesin olacak 59 adet T129 Atak ların ilk helikopteri 2013 sonlarında TSK ya teslim edilecek .Ayrıca ilave 34 adet daha alıp opsiyonu var.Bunlar gelsin eksik diye bir şey kalmaz....

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #35 : 27 Eylül 2011, 23:44:50 »
ben  59 adet  t-129 un  türkiye  gibi  bir ülkeye  yeteceğini  sanmıyorum  , aksine  bu sayı 100  olsa dahi  az  kalır  , tsk  alımı  daha fazla  yükseltmezse  ve terör belası  devam  ederse  bugünkü  sıkıntılı  dönemimizi  gelecektede  yaşarız   

Çevrimdışı DENO

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #36 : 28 Eylül 2011, 19:17:15 »
ben  59 adet  t-129 un  türkiye  gibi  bir ülkeye  yeteceğini  sanmıyorum  , aksine  bu sayı 100  olsa dahi  az  kalır  , tsk  alımı  daha fazla  yükseltmezse  ve terör belası  devam  ederse  bugünkü  sıkıntılı  dönemimizi  gelecektede  yaşarız   

Valla Koca Koca İngiltere gibi Fansa gibi ülkeler bile 70 kadar atak halisi ile idare ederken 8+2 AH-1W + 59 T129 = 69 atak helisi yapar ki bu sayı bana gayet yeterli geldi.Hem terör belası 2 tane atak halisi ile çözülse çoktan bitmişti.Bölgeye yetecek kadar atak helimiz var 8 adet Super Cobra nın hepsi orada aktif görev yapıyor.Atak halisi dediysek karakol başı bir tane atak helisi verecek değiliz....

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #37 : 28 Eylül 2011, 19:54:47 »

Valla Koca Koca İngiltere gibi Fansa gibi ülkeler bile 70 kadar atak halisi ile idare ederken 8+2 AH-1W + 59 T129 = 69 atak helisi yapar ki bu sayı bana gayet yeterli geldi.Hem terör belası 2 tane atak halisi ile çözülse çoktan bitmişti.Bölgeye yetecek kadar atak helimiz var 8 adet Super Cobra nın hepsi orada aktif görev yapıyor.Atak halisi dediysek karakol başı bir tane atak helisi verecek değiliz....

sayın deno bölgeye yetecek atak helimiz şuan için yok bölgede 8 helikopter var ama bunların hepsi her an hazır olamaz.o sayının şöyle bir 20 civarında (en az) olması iyi olur.

Çevrimdışı delikurt-fatih

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #38 : 02 Temmuz 2012, 11:45:33 »
http://www.globalfirepower.com/landbased-weapons-total.asp

Bu siteye göre toplam kara araçları sayısında ABD'ninde önündeyiz.

Çevrimdışı Türkistan

• İntikam Sıcak Yenen Bir Yemektir !!!
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • '' ... Bekle Beni İntikam !!! ... ''
« Yanıtla #39 : 02 Temmuz 2012, 13:51:05 »
http://www.globalfirepower.com/landbased-weapons-total.asp

Bu siteye göre toplam kara araçları sayısında ABD'ninde önündeyiz.

ABD'de sadece 9.353 Bradley , 4.000 Adette Stryker Mevcut  :-\  ?

260.000 Humvee  , 8.108 M-ATV  ...

4,471    MaxxPro     , 1.154  BAE Caiman , 200  Buffalo , 3.500  Cougar , 1.963 RG-31 Nyala  , 1.735 RG-33  Mevcut , Nasıl Olurda Biz Kara Araçları Bakımından ABD'nin Önünde Oluruz Anlamadım Gitti :(
''  İntikam'ın Kanlı Olanı Makbüldür !!! ... ''