Gönderen Konu: Libya  (Okunma sayısı 245753 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Libya'da İç Savaş:Kaddafi Meydan Okuyor
« Yanıtla #70 : 27 Şubat 2011, 17:48:24 »
Bana tarihi öğretmeyin. Ben Osmanlıyı kötülemiyorum, yıkılma süreci bizim genç cumhuriyetimizin var olduğu dönemden çok daha uzundur. Elin arabını son dönem İngilizler yüzünden tutamamışsın, hala tutabilecek miydi hilafet olsa? Ya da şu an tutabilir miyiz? Kerkük ile Musul petroller ile birlikte hakkımız ama alamadık ve alamayacağızda. Bundan 150 yıl önce Shell çıkartmaya başlamış petrolü, onun hikayesi de uzun. Abdulhamit döneminde Almanlar babamızın hayrına Haydarpaşadan Hicaza demir yolu çekmemişler ama çıkartma hakkını akıllılık edip Almanlardan önce Shelle vermişiz. Bizde olsa bile o petrol, ülkeye refah geleceğini de sanmıyorum.
Tarih boyunca hiçbir zaman adaletin ve düzenin olmadığı bir bölgede orta-doğuda 250-300 sene Osmanlı bunu sağlamışsa sende elinde elin arabını tutamamış dersen senin tarih öğrenmeye ihtiyacın var ve bana tarihi öğretmeyin demeye hakkın yok...

Eğer hala hilafet ile veya sadece dini duygular ile insanları birlik haline getirebileceğimizi düşünüyorsanız ya tarihi bilmiyorsunuz ya da tarihten ders almamışsınız demektir. Yıl 14 Temmuz 1789 ayaklanan halk Bastille'deki tüm mahkumlar halk tarafından serbest bırakıldı. Akabinde 16. Louise in yönetimi bitti. Ve sonrasında dünyaya milliyetçilik akımı denen bir akım yayıldı. Bu milliyetçilik akımı ile tüm krallıklar dağılıdı. Osmanlı işi iyi idare etti son yıkılan imparatorluklardan(yabancıların terimi ile) biriydi. 1830'lara kadar Osmanlı'da milliyetçilik diye bir şey yoktu çünkü tarih boyunca süregelen milliyetçilik duygusu hiç görülmemiş duyulmamıştı.

Eğer hala milletleri toplamayı düşünüyorsan tarihe bak Osmanlı denemedi mi? 1839 Tanzimat, hiçbir değişiklik olmadı, azınlıklar huzursuzdu. Islahat fermanı ilan edildi ve ne işe yaradı? Hiç bir şey. Sadece Türklerin tepikisini çekti. Kendi devletine insanların güveni kalmadı. Hilafetle güllükgülistanlık devam edebilecek miyiz? Kerkük, Musul hilafet olsa bize mi katılacak? Dünyada çıkarlar vardır, kimse çıkarlarının dışında biri ile dost falan olmaz. 4 halife döneminden sonra hilafet diye bir şey kalmadı.

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #71 : 27 Şubat 2011, 18:02:38 »
Biz değil de, bu hilafet işini bizden isteyenler var. Son zamanlarda batı eksenli gazeteciler sık sık bu konuya değiniyor, hilafetin aslında kaldırılmadığını falan yazıyorlar.

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #72 : 27 Şubat 2011, 18:19:03 »
Oruç reis fırkateyni 202 kişiyle limana yanaşmış.

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #73 : 27 Şubat 2011, 18:55:17 »
Bana tarihi öğretmeyin. Ben Osmanlıyı kötülemiyorum, yıkılma süreci bizim genç cumhuriyetimizin var olduğu dönemden çok daha uzundur. Elin arabını son dönem İngilizler yüzünden tutamamışsın, hala tutabilecek miydi hilafet olsa? Ya da şu an tutabilir miyiz? Kerkük ile Musul petroller ile birlikte hakkımız ama alamadık ve alamayacağızda. Bundan 150 yıl önce Shell çıkartmaya başlamış petrolü, onun hikayesi de uzun. Abdulhamit döneminde Almanlar babamızın hayrına Haydarpaşadan Hicaza demir yolu çekmemişler ama çıkartma hakkını akıllılık edip Almanlardan önce Shelle vermişiz. Bizde olsa bile o petrol, ülkeye refah geleceğini de sanmıyorum.

Arkadaş;balkanların,orta doğunun,kuzey afrikada ki arap devletleri hatta yunanistan dahil gayri müslim halkların ne hale geldiklerini nasıl çöktüklerinin canlı şahidi değilmiyiz?

Bu milletler değilmiydi 400 küsur sene Osmanlı idaresinde huzur içinde yaşayan?

Ayrıca son teke tek programında Murat Bardakçı Abdülhamit ile ilgili konuşurken şunu demiştir:

Ben imparatorluk-cumhuriyet ayrımı yapmıyorum Abdülhamit Türkiye'nin çok önemli bir devlet başkanıdır.Bu sözden sonra millet olarak osmanlı torunumuyuz değilmiyiz yorum sizin...

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #74 : 27 Şubat 2011, 19:46:46 »
Konuya dönelim lütfen dagıldı.
Bu arada 16 860 türk vatandaşı tahliye edildi ayrıca 4 sivil feribot 12 tane uçak 1 tane de tanker gemisi refakat etmekte.Ayrıca SAT komandolarıda gemilerde koruma olarak beklemekteler.Allah yardımcıları olsun gerçekten müthiş bir tahliye gerçekleştiriyoruz.Bunlar dışında yabancılarıda getirdik.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #75 : 27 Şubat 2011, 20:47:42 »
Nuh'un Gemisi Değil Oruç Reis

TSK'ya ait 'Oruç Reis' fırkateyni, Libya'dan getirdiği yaklaşık 200 yolcuyla Marmaris'e döndü. Yolcuların arasında çok sayıda yabancı da yer alıyor.

Libya'da çıkan olaylar nedeniyle ülkedeki Türk işçilerin tahliyesi sürüyor. Fırtına nedeniyle bir süre ara verilen tahliyeler, Türk Silahlı Kuvvetleri Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda ait fırkateynlerle yeniden başlatıldı.

ÇOK SAYIDA YABANCI DA VAR

Bingazi'den yaklaşık 200 yolcuyu tahliye eden Oruç Reis fırkateyni, bugün 17:20'de Marmaris'e geri döndü. Oruç Reis Fırkateyni ile, 2'si ABD, 66'sı Bosna Hersek vatandaşı olmak üzere, Tayland, Suriye, Cezayir ve Fas gibi ülekelerin vatandaşlarının da yer aldığı çok syıda yabancı da Türkiye'ye getirildi. Gemiden inen yolcuları Muğla Valisi Fatih Şahin, Marmari Kaymakamı A.Serdar Polat ve işçilerin yakınları çiçeklerle karşıladı.

İlerleyen saatlerde İskenderun Fırkateyni'nin de Marmaris'e yetişmesi bekleniyor.
29 DK önce AA..

gerçekten çok iyiler Allah Kolaylık versin.Çok iyi tahliyeler gerçekleştiriyorlar.Bazı ülkelerin vatandaşlarına yapamadıklarınıda biz yapıyoruz.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #76 : 27 Şubat 2011, 21:01:20 »
Biri Geldi Diğeri Yolda
Oruç Reis Fırkateyni Marmaris'te, İskenderun gemisinin ise geceyarısından önce Marmaris Limanı'nda
Libya’daki Türk vatandaşlarının tahliyesi devam ediyor.
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait Oruç Reis Fırkateyni, Bingazi’den aldığı 212 yolcuyla Muğla Marmaris Limanı’na ulaştı.

Bin 527 yolcu taşıyan İskenderun gemisinin ise gece yarısından önce Marmaris’te olması bekleniyor.

Cumartesi günü Bingazi’den yola çıkan Oruç Reis Fırkateyni saat 17.30 sıralarında Marmaris Limanı’na yanaştı.

Fırkateyn ile 122’si Türk vatandaşı, 90’ı yabancı uyruklu 212 kişi Türkiye’ye getirildi.

Bin 527 yolcu ile Bingazi’den hareket eden Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait İskenderun gemisinin ise saat 23.30’da Marmaris’e ulaşması bekleniyor.

Her iki gemi ile bin 222 Türk vatandaşının yanı sıra ile 25 ülkeden 517 yabancı uyruklunun Türkiye’ye intikali sağlanmış olacak.
AA

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #77 : 28 Şubat 2011, 08:47:48 »
tarihte böyle bir  tahliye (kurtarma tahliyesi) olmamıştır ,  silah yüklü  savaş gemileri bir ülkenin  limanına  giriyor ve  vatandaşını alıp geliyor , gururlanmakta sonuna kadar  haklıyız ,hiçbir ülke  bir iç savaş yaşanan  limana gemisini  yanaştıramazken heleki bir savaş gemisini limana  getirmek  olağanüstü bir  başarı , allah devletimizden , silahlı kuvvetlerimizden  ve bu görevde yüreklice  görev alan  herkesten razı olsun

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #78 : 28 Şubat 2011, 12:58:46 »
dün akşam iskenderun fırkateyni 23.30 da varmış marmarise

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #79 : 28 Şubat 2011, 13:00:50 »
Afganistanda nato askerleri saldırıya uğramamak için Türk bayrağının ardına saklanıyorlardı. hatta bu olay yanilmiyosam trtde gösterilmişti. Yabancıların konvoyunda türk bayrakları vardı.... Şimdide libyada yabancılar Türk bayrağının gölgesine sığınıyor.  42 ülke Türkiyeden yardım istiyor...  Gemilerimimz nuhun gemisi tabirini aratmıyor...

Bu olaylar şunu gösteriyor; Birleşmiş milletler daimi üyeliğini fazlasıyla hak ediyoruz.
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2011, 13:02:23 Gönderen: tr(b) »