Gönderen Konu: Libya  (Okunma sayısı 244211 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cüzzamlı melek

• cüzzamlı melek
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Libya'da İç Savaş:Kaddafi Meydan Okuyor
« Yanıtla #10 : 23 Şubat 2011, 13:10:43 »
eniz Kuvvetleri, 3 fırkateyn gönderiyor
Libya'nın limanlarını da kapattığını açıklamasının ardından Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nca bölgeye tedbir olarak 3 fırkateyn daha gönderilmesinin kararlaştırıldığı öğrenildi.
23 Şubat 2011 / 00:12
Reklam

o fırkateynleri mümtazer türköne göndersin... her fırsat bulduğunda ordumuza b.k atmayı biliyo madem...

Deniz Kuvvetleri, 3 fırkateyn gönderiyor

Libya'nın limanlarını da kapattığını açıklamasının ardından Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nca bölgeye tedbir olarak 3 fırkateyn daha gönderilmesinin kararlaştırıldığı öğrenildi.

Donanma Komutanlığı'nın Gölcük Deniz Üssü'nde bulunan Oruç Reis Fırkateyni'nin yanı sıra Aksaz'dan da ayrıca 2 fırkateyninde hazırlıklarının tamamlandığı ve bu gece yarısı yola çıkacakları belirtiliyor. Fırkateynlerin, olası saldırı ve karışıklıklara karşı caydırıcı güç olarak helikopter, SAT ve SAT timleri ile 'Savaş yükü' olarak adlandırılan cephane dahil tam ikmal yaparak yola çıkacakları, Akdeniz'de sürekli koruma ve kollama görevi yapacakları öğrenildi.

Olası gelişmelere karşı Türk Donanması'na bağlı savaş gemilerinin yanı sıra bazı NATO ülkelerinin de hem Libya olayları, hem İran'ın iki savaş gemisini Suriye'ye gitmek üzere Süveyş Kanalı'na yönlendirmesi nedeniyle Akdeniz'e göndermekte olduğu gelen haberler arasında.

Kaynak: http://www.denizhaber.com.tr/guncel/33373/deniz-kuvvetleri-komutanligi-golcuk-ussu-firkateyn-libya-oruc-reis.html
bağımsızlık, benim karakterimdir!

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 23 Şubat 2011, 13:26:42 »
LPD ve LHD bu sistemlerin ne kadar gerekli olduğu bir kere daha anlaşılmıştır.

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 23 Şubat 2011, 13:42:58 »
Kaddafi'nin kanuşmasını dinledim biraz...

Hikaye hikaye hikaye...

Eğer Mübarek bile gittiyse bu adam kesin gider.

Mübarek in 20 yıllık Kaddafi nin 40 yıllık tahtı var ayrıca bu adamın gözü kara Afrikadan mafya getirtmiş sokakta önde duranları keskin nişancılar vuruyor ve savaş jetlerine vur emri verilmiş ...

Kaddafi'nin esip gürlediğine bakma Mübarek rejimi Kaddafi rejiminden çok daha güçlü olaylar biraz daha büyürse Libya paramparça olur.Ayrıca halkı bombalamayı reddeden savaş pilotları Malta'ya iltica etmiş bir kısmıda istifa etmiş.Gözü kara olması Kaddafi'yi kurtarmaz.
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2011, 13:47:54 Gönderen: bosna_sancak »

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #13 : 23 Şubat 2011, 17:10:52 »
LPD ve LHD bu sistemlerin ne kadar gerekli olduğu bir kere daha anlaşılmıştır.
Aynen aynen gerekliligi artmıştırda.Mübarek biz sanki vatandaşlarımızı aldık bittide sıra size geldi tamam herkes önemli ama kendimizi bir kurtarakta eger elden geldigi kadar kurtarırız.Yardım ederiz

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #14 : 23 Şubat 2011, 17:16:44 »
Sanırsam bir vatandaşımızı hayatını kaybetmiş.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #15 : 23 Şubat 2011, 18:44:01 »

Kabustan böyle kaçtılar
Libya'nın Bingazi Limanı'ndan aldığı yolcularla yola çıkan ''Orhan Gazi-1'' ve ''Osman Gazi-1'' feribotlarının Marmaris Limanı'na ulaşmak üzere Akdeniz'deki seyri devam ediyor.Güncelleme:23 Şubat 2011 17:09
Feribotun yolcularını aldığı sırada Bingazi Limanı mahşer yerine dönerken binlerce Türk yolcunun yanında 30 da yabancı yolcu İDO feribotuyla Türkiye'ye geliyor. Bu arada, Libya'da jet düştü. Halkı bombalamayı reddeden 2 pilot paraşütle atlayarak kurtuldu

LİBYA'DA JET DÜŞTÜ

Libya hava kuvvetlerine ait bir uçak, pilotların Bingazi'yi bombalama emrini reddederek paraşütle atlamasının ardından düştü.

Libya'nın Kurina gazetesinin internet sitesinde yer alan ve askeri bir kaynağa dayandırılarak verilen haberde, kaptan pilot Attia Abdül Salim el Abdali ve yardımcı pilot Ali Ömer Kaddafi, Bingazi'yi bombalama emri aldı. Emri yerine getirmeyi reddeden pilotlar, Rus yapımı Sukhoi-22 tipi uçaktan paraşütle atladı. Pilotların uçaktan atlamasının ardından uçak Bingazi yakınlarında düştü.

Öte yandan İsveç Expressen gazetesine göre, Libya'nın istifa eden Adalet Bakanı Mustafa Muhammed Ebud El Celil, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin, 1988 yılında 270 kişinin öldüğü Lockerbie bombalı saldırısının emrini verdiğine dair kanıtları olduğunu söyledi.

Mustafa Ebud el Celil, hükümet karşıtı protestoculara uygulanan şiddeti protesto etmek için görevinden istifa etmişti

kaynak  http://haber.mynet.com/detay/guncel/kabustan-boyle-kactilar/557498?utm_source=mynet&utm_medium=www&utm_campaign=home_haber_image

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #16 : 23 Şubat 2011, 21:33:21 »
Kibris savasinda Turkiyeye yardim eden Libya diyilmiydi?hemde iktidarda Gaddafi olarken.

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #17 : 23 Şubat 2011, 22:41:29 »
kaddafi dengesiz ya nerde nasıl kim tarafından yetiştirildi bilmiyorum ama çocukken çok şiddet görmüş galiba :D(duyduğuma göre liseyi kuleli askeri lisesinde okumuş ama bunu orasıda düzeltememiş) :D

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 23 Şubat 2011, 23:23:14 »
Kibris savasinda Turkiyeye yardim eden Libya diyilmiydi?hemde iktidarda Gaddafi olarken.

Sn.Kosovalı1989'un dediği gibi Kaddafi dengesiz biri.

Bu tutarsızlık diktörlüklerde,şeriat,komunizm,faşizm vs. hertürlü baskıcı anti demokratik ilkel rejimlerde görülen bir durumdur.

Senin verdiğin örnekte olduğu gibi Kıbrıs harekatında bize petrol desteği sağladı ama Erbakan'ı da kameralar nasıl önünde fırçaladığını cümle alem biliyor. Kürt devleti kurulmalıdır gibi birşey söyledi.Bu olay o yıllarda büyük yankı yapmıştı Türkiye'de.

« Son Düzenleme: 23 Şubat 2011, 23:24:51 Gönderen: bosna_sancak »

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #19 : 23 Şubat 2011, 23:33:05 »
yok ben bilgi almak icin sordum.net olarak bir sey bilmiyordum.