Gönderen Konu: Yunanistan Silahlı Kuvvetleri Ve Genel Envanteri  (Okunma sayısı 84951 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• DefenceTurk
  • *
  • 53
  • DefenceTurk.com
Ynt: Yunanistan Silahlı Kuvvetleri Ve Genel Envanteri
« Yanıtla #120 : 23 Mart 2020, 13:49:36 »
Güzel analiz. Aslında bu kadar analize de gerek yok en başta " Türkiye gibi , komşuları nedeniyle sürekli teyakkuzda olan , sürekli sıcak çatışma deneyimine sahip 80 milyon nüfuslu bir dev ile sidik yarıştırmak " en başta zaten hatalı bir tutum.
1.dünya savaşında emperyalist çıkarları için bize saldırıp rezil olan yunanlılar ders almamış ki ege de,akdenizde çıkarı olan emperyalist devletlere yine maşa oluyor , kısıtlı kaynaklarını-paralarını da bu gazla emperyalist ülkelere silah parası olarak geri veriyor...
Tabi Yunanlılar da Altay meselesinden dolayı bize gülüyordu o da ayrı bir mesele....

Çevrimdışı metin62

• DefenceTurk
  • *
  • 76
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #121 : 23 Mart 2020, 14:06:38 »
Onlarin ekonomileri az cok toparlanmasina turizimin canlanmasiyla oldu. Bu sene turizm global olarak ölü. Askeri projeleri icin kaynaklarina son darbe korona vuracak. Ellerindeki sistemlerin idame masraflarindan hic bahsetmeyelim.
Birakin ordunun kücülmesine neredeyse yok olma durumuyla karsi karsi kaldilar.

Dogru bir analiz  Sn Tigerfish. kucuk bir ekleme yapayim . Corona salgini nedeniyle  ekonomileri olumsuz etkilenen AB ulkelerinine mali yardim pakatlerinin uygulanmasi gorusulmekte. Bu olasi yardim paketlerinin  buyuklukleri ve kullanim sartlari halen kesinlesmedi .

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 93
« Yanıtla #122 : 23 Mart 2020, 14:32:36 »
Onlarin ekonomileri az cok toparlanmasina turizimin canlanmasiyla oldu. Bu sene turizm global olarak ölü. Askeri projeleri icin kaynaklarina son darbe korona vuracak. Ellerindeki sistemlerin idame masraflarindan hic bahsetmeyelim.
Birakin ordunun kücülmesine neredeyse yok olma durumuyla karsi karsi kaldilar.

Dogru bir analiz  Sn Tigerfish. kucuk bir ekleme yapayim . Corona salgini nedeniyle  ekonomileri olumsuz etkilenen AB ulkelerinine mali yardim pakatlerinin uygulanmasi gorusulmekte. Bu olasi yardim paketlerinin  buyuklukleri ve kullanim sartlari halen kesinlesmedi .

Mali yardimlarin uygulamasinda tam bir püf noktaya degindiniz. 2000-2008 senesine kadar yapilan 60 milliyar Euroluk mali sübventiyonlar amac disi kullanildi. Alt yapi , saglik sektörler  tarim ve sanayi icin amaclanan kaynaklarin cogu askeri malzeme tegminine gitti. Arti aldiklarin sistemlerin modernizasyonda ve güncellemelerinde kendilerini daha fazla disa bagimli kildilar kendi savunma sanayilerin eksikliginden dolayi. Bizde ise durum epey fakli sayilir. Bir ara atis tatbikaatlari icin tank mermilerin yoklugunu uzun zaman yasadilar. Bu sadece örneklerinden biriydi. Barbaros Hayrettin arastirma gemisin pesine takilan yunan firkateyni zor zahmet ancak limana ulasabildi. Yakitin bittiginde az kalsin talimlik gibi denizin ortasinda kaliyordu.
« Son Düzenleme: 23 Mart 2020, 14:43:10 Gönderen: Tigerfish »