Gönderen Konu: Khaybar KH2002  (Okunma sayısı 8187 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
Khaybar KH2002
« : 08 Şubat 2011, 16:42:30 »

2002 yılında Heckler&Koch G3 tüfeği baz alınarak lisans altında geliştirilmeye başlanıp 2004 yılında hizmete girmiştir. Bullpup tarzı bir tüfektir. Silah iranın idiasına göre iranda disayn edilmiş olsa da aslında alman H&K firmasının aynı firmanın üretimi olan G3 piyade tüfeğinin mekanizmasını kullanarak tasarladığı Bull-pop modelidir ve lisans altında iranda üretilmektedir. bu tüfek bahsedilen yıllarda yüksek mmiktarlarda iran ordusunun ihtiyacını karşılamak üzere üretilmiş ancak tek bir silah dahi orduya teslim edilmemiştir. muhafızlar ordusu bu silahın Bull-pop yapısından dolayı törenlerde kullanılamayacağını söyleytip silahı istememesi ve üzerine yıllar boyunca ihtiyaç sahibi orduya teslim edilmemesi bir çok efasanenin doğmasına sebep olmuştur. bu efsanelerin doğruluğu hiç bir zaman ısbat edilememiştir. bazı görüşler bu silahları olası muhtemel batının irana saldırısının ortadoğuya yayılmasını sağlamak amaçlı islamcı örgütlere teslim edilmiş olabileceğinden yanadır.

Genel Özellikler
Uyruğu:    İran
Çeşidi:   Piyade Tüfeği
Hizmet Tarihi
Hizmete giriş tarihi:   2004
Üretim Tarihi
Tasarımcı:   Iranian Defense Industry Organization
Fiziksel Özellikler
Uzunluk:   730 mm
Ağırlık:   3,7 kg
Atış Özellikleri
Kalibre:   5,56 mm
Mühimmat:   5.56x45 mm
Atış hızı:   800/850 dk/mermi
Etkili menzil:   450 m
Dolum:   30 mermi alan şarjörler

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Khaybar KH2002
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2011, 16:48:53 »
ben l-85 e daha çok benzettim ama onunda tetik önde ve şarjör arkada

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0