Gönderen Konu: TAI´dan Mosquito Savaşçısı  (Okunma sayısı 34402 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yatağan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
TAI´dan Mosquito Savaşçısı
« : 16 Ocak 2011, 23:04:16 »
TAI´dan  Mosquito Savaşçısı

TAI´dan yeni bir ürün "Mosquito" !!!

Menzil :             150 km
Service Tavani:  150 metre
Telescop :         Aselflir-300T + hedef "kitleme" kabiliyeti
Silahsystemi:     Cirit Roketatar
Rocket sayisi     2 X Cirit SAL

« Son Düzenleme: 17 Ocak 2011, 01:27:53 Gönderen: Yatağan »

Çevrimdışı harzemşah

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2011, 00:04:57 »
TAI Sivrisinek gibi platformlar geleceğin araçları. Kullanım alanları adeta sınırsız. Uçağa oranla bazı avantajları var. Pist gerekmeden kullanılması bu avantajların başında. Bu sayede orman yangınları ile mücadele, trafik kontrolleri, çevre kirliliği denetimi, şehir ve bölge planlaması, sınır kontrolü başta olmak üzere çok sayıda konuda kullanılabilirler.

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 17 Ocak 2011, 00:30:23 »
havada kalma süresi ne kadar acaba bilgi varmı?

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 17 Ocak 2011, 00:41:22 »
Burundaki flirin Aselflir-300T olduğuna emin misiniz?

Çevrimdışı harzemşah

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 17 Ocak 2011, 00:45:47 »
İlk uçuş olduğu için pahallı ekipmanlar monte edilmezler. Olası bir kaza ihtimalinde değerli bir ekipmanı kaybetmemek için. Fotoğrafta görünen de mokap olmalı...

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #5 : 17 Ocak 2011, 00:57:33 »
Eğer resimdeki tam ölçekli prototip ise bana pek mantıklı gelmiyor bu boyutlarda bir aracın 150 km gitmesi ayrıca fliri sanki mock-up gibi yani o boyutlardaki flırın sağlılı olarak cirit gibi 70 mmlik bir yamanma füzeyi 8 kmden kontrol etmesi biraz tuhaf ve zor gibi. Ha diyelimki bu küçük ölçekli bir deneme aracı asılı büyük o zamanda neden cirit podu takmışlar boşuna ? Yakında öğreniriz.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 17 Ocak 2011, 01:27:19 »
Aselflir 300 T 120 kg net ağırlığa sahip.Bu insansız helikopter sistemi aselflir 300 t yi taşımakta zorlanabilir.İsraile sipariş ettiğimiz heronlar flirin ağırlığı yüzünden gecikmişti.(istenilen tavan irtifaya çıkamadı.bunun üzerine heronunn motoru güçlendirildi)

Daha ufak bir flir olmalı bu.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #7 : 17 Ocak 2011, 13:28:03 »
Fotoğrafa bakarak boyutlarını nasıl anladınız anlayamadım?  ::)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #8 : 17 Ocak 2011, 14:03:02 »
Fotoğrafa bakarak boyutlarını nasıl anladınız anlayamadım?  ::)
cirit  roketleriyle  orantılı  düşündüğümüzde  bencede  120 kg  ağırlığındaki  bir  kamera sistemini  kaldırabilecek  yeterliliğe sahip değil , bence  farklı bir  kamera sistemi  kullanılmıştır , ayrıca  çıkabileceği irtifa  düşünülecek olursa  çokta büyük bir  flir sistemine  gerek yok.

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #9 : 17 Ocak 2011, 14:17:13 »
Bir anda ortaya çıkan projeleri görünce insanı bir sevinç kaplıyor :D Ben bu güne kadar hiç duymadım bu makinenin yapıldığını ya da yapılacağını.. İnşallah bilmediğimiz daha onlarca böyle proje vardır..

Burun tarafı Adeta bir helikopterin Kuyruk başlangıcıyla gövde birleşim yerini alıp yerleştirmişler gibi alakasız bir tip  olmuş. Her ne kadar çirkin birşey olsa da çok güzel birşey. Özellikle Silah kullanan ilk insansız hava aracımız olma özelliği Daha da göğsümüzü kabartıyor.