Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
79 (40.9%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.7%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (13%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.8%)

Toplam Oy Verenler: 193

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 997245 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #1210 : 06 Mart 2019, 17:25:58 »
Bir zamanlar savas gemisi hayaldi, gercek oldu

Bir zamanlar tank hayaldi, gercek oldu

Bir zamanlar IHA hayaldi, gercek oldu

Bir zamanlar radar hayaldi, gercek oldu

Biraz guven ve ozveri ile pekcok hayal gercege donusebiliyor!

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1211 : 06 Mart 2019, 17:40:15 »
Her şey seçim yatırımı zaten. Aslında T129, Anka, Bayraktar, Bora vs. Hepsi animasyon. Hiç birisi yok. Seçimden seçime gösteriliyor. Oyları alınca bir sonraki seçime kadar bekletiliyor. Koskoca BAE System zaten ağır yandaş ve seçim için anlaşma imzaladı. Rolls Royce'da keza aynı şekilde bu işi hükümet seçimi kazansın diye istiyor.

Size kafanızla mutluluklar diliyorum. Siyaset yapmaktan rasyonelliğinizi kaybetmişsiniz. Sizin gibilere laf anlatmak gereksiz. Bu uçak envantere girse ismi olmamış dersiniz. Boyası olmamış dersiniz. Çünkü amacınız bilgi edinip bilgi vermek değil. Kuru gürültü.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1212 : 06 Mart 2019, 17:40:21 »
Bir zamanlar savas gemisi hayaldi, gercek oldu

Bir zamanlar tank hayaldi, gercek oldu

Bir zamanlar IHA hayaldi, gercek oldu

Bir zamanlar radar hayaldi, gercek oldu

Biraz guven ve ozveri ile pekcok hayal gercege donusebiliyor!

+1
Buna daha ne eklenebilinirki?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1213 : 06 Mart 2019, 17:44:10 »
Çevremdeki insanlar ; en olumsuz,karamsar  kişinin ben olduğunu söylerler ve ben de buna inanırdım . Taki sizlerin yorumlarını görene kadar...
Az zamanda neler yaptığımızı göremediniz mi? ABD'den silahlı iha,taarruz helikopteri dilenirken şu an hangi imkanlara sahip olduk görmüyor musunuz?
Niçin bu kadar karamsarsınız? Mühendislerimizin ufkuna hatta sizlerin çoğu harika-yaratıcı yorumlarına bakınca  bile benim ilerisi için içim umutla doluyor.... MMU siyasi bir proje laflarına gelince;
Bizim halk,medya daha tank ile obüsü ayırt edemiyor , ATAK resmi diye Apache resmi koyuyor ona bile inanıyor. MMU siyasi bir proje diyenler sanki bu iktidar istese 2-3 senede hürjet yapıp orta ayar bir motor alıp , işte milli savaş uçağı ürettik diyemez miydi? Halkın %80'ini savaş uçağı ürettik propagandasıyla inandırılamaz mıydı? Demek ki hedef siyasi amaç değil ...
Neden MMU, neden 5. nesil uçak hedefi kondu öyleyse? Bu iktidar gitse bile ok yaydan çıktı,macun tüpten fışkırdı artık daha küçük hedefler bizi tatmin etmez,edemez,etmemeli... HER ALANDA TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE...Tam da Atatürkümüzün hedeflediği gibi....

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1214 : 06 Mart 2019, 17:45:18 »
Oturulup konusulacak bisey yok. Ortadogu'da tfx'i satabilecegin pazar yok. Pakistan Çin destekli ucagini yapti, katar herkesten ucak aldi, Suudiler seni kapidan iceri sokmaz. Kime satacan? Bir de ustune ustluk herseyi bende olsun inadindasin. El yukseltme degil bu, bariz adam cizme. Yarin rolls royce bae ile Suudiler ile anlasma imzalarsa olay netlesir.

Her şeyi bende olsun inadı ne demek? Tabii ki her şeyi bende olsun isteyeceksin. Elin adamı motorun haklarını bile vermemek için kırk takla atıyor. Bizim bu uçağın tüm haklarını istememiz kadar doğal bir şey yok.

Pakistan'ın Çin destekli 5. nesil uçağı hangisi? Katar'ın aldığı 5. nesil uçak hangisi?

Rolls Royce, BAE ve Suudi Arabistan'la hangi proje için imza atacak?

Altı boş, içi boş bir sürü şey yazıp duruyorsun. Yazdıklarının altını doldurursan ne demeye çalıştığın daha net anlaşılır.

Dikkat ediyorum her konuda en olumsuz şeyleri yazan sensin. Burası senin siyasi ideolojini tatmin edeceğin bir yer değil. Bunu yapmak istiyorsan gidip Twitter'ı tercih edebilirsin. Kimse senin zerre bilgi içermeyen yorumlarını okumak zorunda değil.

Tfx 5. Nesil olacak yani oyle mi? Ufak at da civcivler yesin! Daha f16 ayarinda uçak yapamamişsin 5. Nesil yapacam diye ortaya cikiyorsun.

İngiltere, almanya bile daha yeni imza attilar o projeye. Pak-fa tam anlamiyla faal degil.

Bu soylemlerin yeri burasi degil. Kahvehanelerde oy toplamaya ne dersin?

Bayraktar'ı, Anka'yı yapmadan önce zaten çok büyük tecrübelerimiz vardı değil mi? Dünyaya IHA işini biz öğrettik(!). Çinliler 5. Nesil uçaklarını yapmadan önce 4. Nesilde fırtınalar estiriyordu zaten! Yazıkların içinde bilgi içeren tek bir harf bile yok. Siteye gidip boş boş yazıp kafa ütülüyorsun hepsi bu. Şimdi gidip ortamında komik siyasetini yapmaya devam et. Burası belli ki senin çapını bayağı bir aşıyor.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2019, 21:13:14 Gönderen: Archangel99 »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1215 : 06 Mart 2019, 17:48:38 »
Çevremdeki insanlar ; en olumsuz,karamsar  kişinin ben olduğunu söylerler ve ben de buna inanırdım . Taki sizlerin yorumlarını görene kadar...
Az zamanda neler yaptığımızı göremediniz mi? ABD'den silahlı iha,taarruz helikopteri dilenirken şu an hangi imkanlara sahip olduk görmüyor musunuz?
Niçin bu kadar karamsarsınız? Mühendislerimizin ufkuna hatta sizlerin çoğu harika-yaratıcı yorumlarına bakınca  bile benim ilerisi için içim umutla doluyor.... MMU siyasi bir proje laflarına gelince;
Bizim halk,medya daha tank ile obüsü ayırt edemiyor , ATAK resmi diye Apache resmi koyuyor ona bile inanıyor. MMU siyasi bir proje diyenler sanki bu iktidar istese 2-3 senede hürjet yapıp orta ayar bir motor alıp , işte milli savaş uçağı ürettik diyemez miydi? Halkın %80'ini savaş uçağı ürettik propagandasıyla inandırılamaz mıydı? Demek ki hedef siyasi amaç değil ...
Neden MMU, neden 5. nesil uçak hedefi kondu öyleyse? Bu iktidar gitse bile ok yaydan çıktı,macun tüpten fışkırdı artık daha küçük hedefler bizi tatmin etmez,edemez,etmemeli... HER ALANDA TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE...Tam da Atatürkümüzün hedeflediği gibi....

Bunu okurken seni sanki kürsüde konuşurken görmüş gibi oldum.

Güzel bir yorum. Katılıyorum.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1216 : 06 Mart 2019, 17:51:40 »
Oturulup konusulacak bisey yok. Ortadogu'da tfx'i satabilecegin pazar yok. Pakistan Çin destekli ucagini yapti, katar herkesten ucak aldi, Suudiler seni kapidan iceri sokmaz. Kime satacan? Bir de ustune ustluk herseyi bende olsun inadindasin. El yukseltme degil bu, bariz adam cizme. Yarin rolls royce bae ile Suudiler ile anlasma imzalarsa olay netlesir.

Her şeyi bende olsun inadı ne demek? Tabii ki her şeyi bende olsun isteyeceksin. Elin adamı motorun haklarını bile vermemek için kırk takla atıyor. Bizim bu uçağın tüm haklarını istememiz kadar doğal bir şey yok.

Pakistan'ın Çin destekli 5. nesil uçağı hangisi? Katar'ın aldığı 5. nesil uçak hangisi?

Altı boş, içi boş bir sürü şey yazıp duruyorsun. Yazdıklarının altını doldurursan ne demeye çalıştığın daha net anlaşılır.

Dikkat ediyorum her konuda en olumsuz şeyleri yazan sensin. Burası senin siyasi ideolojini tatmin edeceğin bir yer değil. Bunu yapmak istiyorsan gidip Twitter'ı tercih edebilirsin. Kimse senin zerre bilgi içermeyen yorumlarını okumak zorunda değil.

Tfx 5. Nesil olacak yani oyle mi? Ufak at da civcivler yesin! Daha f16 ayarinda uçak yapamamişsin 5. Nesil yapacam diye ortaya cikiyorsun.

İngiltere, almanya bile daha yeni imza attilar o projeye. Pak-fa tam anlamiyla faal degil.

Bayraktar'ı, Anka'yı yapmadan önce zaten çok büyük tecrübelerimiz vardı değil mi? Dünyaya IHA işini biz öğrettik. Çinliler 5. Nesil uçaklarını yapmadan önce 4. Nesilde fırtınalar estiriyordu zaten. Yazıkların içinde bilgi içeren tek bir harf bile yok. Siteye gidip boş boş yazıp kafa ütülüyorsun hepsi bu. Şimdi gidip ortamında komik siyasetini yapmaya devam et. Burası belli ki senin çapını bayağı bir aşıyor.

"Dunyaya iha isini biz ogrettik."

Kahvehaneden vazgectim sen dogruca timarhaneye git!

Bana bilgi vermiyorsun diyen alenen yalan yaziyor burda.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2019, 17:52:16 Gönderen: UYVAR »
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1217 : 06 Mart 2019, 17:53:34 »

Bayraktar'ı, Anka'yı yapmadan önce zaten çok büyük tecrübelerimiz vardı değil mi? Dünyaya IHA işini biz öğrettik. Çinliler 5. Nesil uçaklarını yapmadan önce 4. Nesilde fırtınalar estiriyordu zaten. Yazıkların içinde bilgi içeren tek bir harf bile yok. Siteye gidip boş boş yazıp kafa ütülüyorsun hepsi bu. Şimdi gidip ortamında komik siyasetini yapmaya devam et. Burası belli ki senin çapını bayağı bir aşıyor.

"Dunyaya iha isini biz ogrettik."

Kahvehaneden vazgectim sen dogruca timarhaneye git!

Bana bilgi vermiyorsun diyen alenen yalan yaziyor burda.

Sana üslübuna dikkat etmeni tavsiye ederim. Orada bir ironi var. Bunu anlayamıyorsan bu senin sorunun.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2019, 17:55:36 Gönderen: Archangel99 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1218 : 06 Mart 2019, 17:54:31 »
Günümüzde tün dünyada siyasetçilerin ortaya sürdüğü her proje siyasidir. Önemli olan o projelerin hayata geçirilmesi. Son yıllarda arkadaşların da belirttiği gibi pek çok savunma projesi hayata geçirildi. Bunların dışında da pek çok projede önemli ilerlemeler kaydedildi. Bu alanda ciddi çalışmalar var. Bu nedenle sevelim veya sevmeyelim kimseye haksızlık yapmayalım.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Master

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -53
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1219 : 06 Mart 2019, 17:54:51 »
Kesinlikle katılıyorum mesela Atak helikopterini yaptık motoru Amerikan Motoru Pakistana satışta bile adamlara gidip motoru satabilirmiyiz diye rica ediyoruz.

Mesela Tank yapımı İsrail M60 Sabra konusunda bilgi paylaşımı yapmasaydı şu an Sabralar ile övünüyorduk.Güney Kore sağolsun alt yapısını bizimle paylaştı.

Mesela Bora bildiğin Khan füzesi Çinliler sayesinde onada kavuştuk.

Bayraktar taktik iha motoru yabancı optik sensörleri İsrailden geliyor şaşırdınızmı zannetmem.

Yıldırım füzesi B Serisi Çin ile yapılan anlaşma sonucu bize verilen teknolojiler ile yaptık.

Hürkuş altyapısı tamamen KT-1 üzerinden şekillenmiş çok güzel bir uçak.

LPD İspanya Naval sağolsun geminin çizimlerini verdide şu an montaj yapabiliyoruz.

Milgem güzel gemi ama malesef mühendisleri hapislerde çürüdü.

Özgüvenle neler neler başarıyoruz gözlerim doluyor!!!
« Son Düzenleme: 06 Mart 2019, 17:55:39 Gönderen: Master »