Gönderen Konu: HOŞGELDİNİZ  (Okunma sayısı 78508 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tepegöz

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
Ynt: HOŞGELDİNİZ
« Yanıtla #100 : 03 Mart 2018, 17:27:49 »
Merhaba eski arkadaşlar ve yeni arkadaşlar. Her trmilitary sitesi kapandığında burası ikinci liman gibi olmuştur. Çünkü buradaki yöneticilerin neredeyse tamamı zamanında trmilitary sitesinde akıncı yada yönetici idi.

Zamanında sayın Skywolfun çizimleri az ilgi toplamıyordu. Özellikle Anadolu leoparı. O zamanlar ben çiçeği burnunda ve meraklı bir üye idim. Doğru bildiğim şeylerin yanlış olduğunu gördükçe hevesim ve merakım daha da artmıştı.

Benim adım Volkan. Evlenip Rusya ya yolcu olduk. Çocuklarda olunca eskisi gibi vakit ayıramaz olduk tek ve en büyük hobimiz olan savunma sanayisine.

Artık yeni gelişmeleri okumakla yetinebiliyorum.

Ha benim o forumda çok beğendiğim bölüm Türk tarihi idi. Hala girip girip okuyordum.

Hepinize iyi forumlar dilerim.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #101 : 03 Mart 2018, 17:31:04 »
Ha benim o forumda çok beğendiğim bölüm Türk tarihi idi. Hala girip girip okuyordum.

Maden Türk tarihi ortak hobimiz, bilgi birikiminizle forumu şenlendirebilirsiniz.

Tekrar hoş geldiniz.

Çevrimdışı Tepegöz

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #102 : 03 Mart 2018, 17:54:34 »

Maden Türk tarihi ortak hobimiz, bilgi birikiminizle forumu şenlendirebilirsiniz.

Tekrar hoş geldiniz.

Partikül hocam evet ilk fırsatta buradaki bilgileri okuyup ekler yapalım beraber. Bu arada İslamiyet öncesi Arap tarihi ile de ilgiliyim ama o konu hassas. O yüzden o konuda yazmamayı seçeceğim. Ama engin Türk tarihimizi burada yazalım.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #103 : 03 Mart 2018, 17:58:21 »
Memnuniyetle:) Aslında benim de yapmak istediğim şeyler lakin arkadaşlar ''burası savunma forumu'' diyecekler diye pek yazmak istememiştim.

Çevrimdışı Tepegöz

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #104 : 03 Mart 2018, 18:10:25 »
Yeni nesil neyazıkki tarihimizden bihaber. Öteki sitede özellikle sayın Hacı ilbey 'in paylaşımları çok iyi idi.

Bilgileri bir derleyelim önce bence türklük tarihi çok önemli. Özellikle şimdiki nesil sadece Osmanlı' dan ibaret sanıyor tarihimizi.

Tarihi ve askeri olaylarımız, zaferlerimiz ve yenilgilerimiz de çok önemli. Çünkü kronik hastalığımız aynı tarihi hataları tekrar, tekrar yapışımız.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #105 : 03 Mart 2018, 18:35:49 »
Memnuniyetle:) Aslında benim de yapmak istediğim şeyler lakin arkadaşlar ''burası savunma forumu'' diyecekler diye pek yazmak istememiştim.

Lütfen sayın Partikül.

Yorumlarınız ilgiyle okunmasaydı yılın üyesi olarak seçilmezdiniz.

@Tepegöz

Bizim toplum arasında olan temel sorun durumlara kritik bakış perspektifin zayıf olması. Ne yazık bundan halen ders çıkaramıyoruz.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #106 : 03 Mart 2018, 19:09:14 »

Lütfen sayın Partikül.

Yorumlarınız ilgiyle okunmasaydı yılın üyesi olarak seçilmezdiniz.

Teşekkür ederim. Türk tarihi en sevdiğim en sevdiğim konuların başında geliyor. Yıllardır üzerinde çalışıp, kaynak topluyorum. Ve dolayısıyla Türk tarih bilinci gelişti. Zaten ilgi duymasak kendimizle çelişmiş oluruz.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #107 : 03 Mart 2018, 19:33:06 »
Yeni nesil neyazıkki tarihimizden bihaber...

Hocam Türk tarihiyle ilgili konu başlığı açmadan önce ''Hoş Geldiniz'' babında yorum yapmak gerekirse;

Tercih etmiş olduğunuz nick' in özel bir tarihi anlamı var. Türk mitolojisinde anlatıldığı şekliyle, insanı mağaraların içine çekip yiyen TEPEGÖZ veya Tevratın insanlardan önce yeryüzünde yaşadığını söylediği NEFİLİM veya Yunan Mitolojisinde Kral Ulis' i adamlarını mağranın içine çekip onları birer birer yiyen varlık büyük ihtimalle Neandertal insanı; yani kısaca HOMO NEANDERTAL' di. Kadim Türk tarihine buradan başlamaya ne dersiniz ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #108 : 03 Mart 2018, 19:47:25 »
Merhaba eski arkadaşlar ve yeni arkadaşlar. Her trmilitary sitesi kapandığında burası ikinci liman gibi olmuştur. Çünkü buradaki yöneticilerin neredeyse tamamı zamanında trmilitary sitesinde akıncı yada yönetici idi.

Zamanında sayın Skywolfun çizimleri az ilgi toplamıyordu. Özellikle Anadolu leoparı. O zamanlar ben çiçeği burnunda ve meraklı bir üye idim. Doğru bildiğim şeylerin yanlış olduğunu gördükçe hevesim ve merakım daha da artmıştı.

Benim adım Volkan. Evlenip Rusya ya yolcu olduk. Çocuklarda olunca eskisi gibi vakit ayıramaz olduk tek ve en büyük hobimiz olan savunma sanayisine.

Artık yeni gelişmeleri okumakla yetinebiliyorum.

Hepinize iyi forumlar dilerim.

Hoş geldiniz.
İyi forumlar...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #109 : 03 Mart 2018, 21:00:42 »
Merhaba arkadaşlar, siteye yeni üye oldum. Amatörce 3, 4 yıldır savunma sanayi ve tarih alanında araştırmalar yapıyorum. Savunma forumlarınıda aktif takip ediyorum. Artık yeni arkadaşlar edinmek ve kısıtlıda olsa bilgilerimi paylaşmak için siteye üye oldum. 20 yaşındaki bu kardeşinizi aranıza alırsanız çok mutlu olurum. Saygılarımla.