Gönderen Konu: Enerji Projelerinde İşler Yolunda  (Okunma sayısı 5880 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Enerji Projelerinde İşler Yolunda
« Yanıtla #10 : 19 Ocak 2022, 20:16:05 »
Alıntı
Türk sanayisinin ilk YEŞİL HİDROJEN  Tesisi için ilk adım atılıyor.

Türkiye'nin beş önemli kuruluşu yeni ve yenilenebilir enerji kaynakları için iş birliği protokolüne imza atacak.

@GMKAjansi, #EnerjisaÜretim, @Etimaden, @TUBITAK_MAM, @aspilsan_enerji
https://mobile.twitter.com/ogzhn_uyg

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: Enerji Projelerinde İşler Yolunda
« Yanıtla #11 : 19 Ocak 2022, 21:08:07 »

Ac tavuk kendini darı ambarında zannedermiş... Bu söz tam bizlik...

Almanya'nın , ABD'nin bizi kıskanması normal...
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2022, 21:08:59 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Enerji Projelerinde İşler Yolunda
« Yanıtla #12 : 27 Ocak 2022, 21:08:00 »
Gaz depolama konusunda bir önceki sayfada yazılan çalışmaların önemi bugünlerde ortaya çıktı. İran'dan gaz akışındaki porblem nedeniyle bazı sanayi tesislerinde elektirk kesintisi nedeniyle çalışma yapılmadığı belirtiyor. Millete verilen o kadar gazdan sonra böyle bir durumun yaşanması da ilginç.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Alıntı
Türkiye ile Türkmenistan arasında doğal gaz ve hidrokarbon alanında anlaşmalar imzalandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, X sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Antalya Diplomasi Forumu marjında Türkmenistan Halk Maslahatı Başkanı Gurbanguly Berdimuhammedov ile görüşmelerine eşlik ettiğini belirtti.

Bakan Bayraktar, şunları kaydetti:

"Görüşme kapsamında iki ülkenin doğal gaz alanında işbirliğine ivme katacak bir Mutabakat Zaptı ile hidrokarbon alanında yapacağımız ortaklıklara temel teşkil edecek bir Niyet Beyanı imzaladık. Atılan imzalarla Türkmen gazının önce Türkiye'ye, sonrasında küresel piyasalara sevkini hedefliyoruz."

https://www.trthaber.com/haber/ekonomi/turkiye-ile-turkmenistan-arasinda-dogal-gaz-ve-hidrokarbon-alaninda-anlasmalar-imzalandi-841382.html