Gönderen Konu: Ülkemizde keskin nişancı okulu.  (Okunma sayısı 21407 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ülkemizde keskin nişancı okulu.
« : 15 Kasım 2010, 00:39:58 »
Merak ettiğim bir konu var ülkemizde ayrı olarak keskin nişancı eğitim okulu varmı ? Varsa başvuru nerden nasıl yapılır ?

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #1 : 15 Kasım 2010, 09:10:55 »
Var Tsk baglı olması gerekiyor
Tuzla piyade okulunda da keskin nişancı kursu var. subay, ast subay ve uzman çavuşlar katılabiliyorlar..
Ayrıca birlik olarak izmirde var yoksa yokmuydu yada varmıydı  ???
Tuzlada var ama o kesin 
Mezun olanlara ise keskin nişancı sertifikası ve brövesi veriliyor.
Ama saglam atıcı olman lazım oyunlardaki gibi ben çok iyi oynuyorum ben kazanırımla olmaz.
Bide Ankara Mamak'ta olması gerekiyor.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #2 : 15 Kasım 2010, 09:48:47 »
Geçen bir filmde seyrettim, adam keskin nişancı tüfeği ile ateş edecek, yanında yardımcısı dürbünle bakıp, rüzgarın yönünü söylüyor, keskin nişancı silahın üzerinden ayarlıyor, adam rüzgarın hızını söylüyor, keskin nişancı ayarlıyor ve son olarak adam mesafeyi söylüyor dürbünle, keskin nişancı ayarlıyor, hepsi 30 saniyede bitiyor ve tüfek ateş etmeye hazır hale geliyor. Irak'ı işgali anlatan ABD filmiydi ama tüfeğin modelini bilmiyorum  :-\
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2010, 10:06:15 »
Zor bir egitimden geçiyorlar orası dogru ve hızda önemlidir.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2010, 10:09:00 »
Geçen bir filmde seyrettim, adam keskin nişancı tüfeği ile ateş edecek, yanında yardımcısı dürbünle bakıp, rüzgarın yönünü söylüyor, keskin nişancı silahın üzerinden ayarlıyor, adam rüzgarın hızını söylüyor, keskin nişancı ayarlıyor ve son olarak adam mesafeyi söylüyor dürbünle, keskin nişancı ayarlıyor, hepsi 30 saniyede bitiyor ve tüfek ateş etmeye hazır hale geliyor. Irak'ı işgali anlatan ABD filmiydi ama tüfeğin modelini bilmiyorum  :-\
Tetikçiyi diyorsun sanırım yanırındaki gözcü.Silahın adıda M24 ama Irak işgali değildi yahu konu çok uzun ve derin ama aksiyon bol.:D

Yani ayrı olarak yok TSK'ya bağlı.Peki giriş için sınav vb gerekiyormu rütbe dışında ? Atış konusunda bir problem çekeceğimi sanmıyorum ama fazlada emin konuşmak istemiyorum 2-3 kez atış yapma şansım oldu.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2010, 10:13:32 »
var diye biliyorum ama üstlerden bu konuda bilgili olan askerlerden yardım alabilirisin yani varmı  diye bir sorman lazım üstlere tam bir bilgimde yok ama

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #6 : 15 Kasım 2010, 10:15:45 »
Geçen bir filmde seyrettim, adam keskin nişancı tüfeği ile ateş edecek, yanında yardımcısı dürbünle bakıp, rüzgarın yönünü söylüyor, keskin nişancı silahın üzerinden ayarlıyor, adam rüzgarın hızını söylüyor, keskin nişancı ayarlıyor ve son olarak adam mesafeyi söylüyor dürbünle, keskin nişancı ayarlıyor, hepsi 30 saniyede bitiyor ve tüfek ateş etmeye hazır hale geliyor. Irak'ı işgali anlatan ABD filmiydi ama tüfeğin modelini bilmiyorum  :-\
Tetikçiyi diyorsun sanırım yanırındaki gözcü.Silahın adıda M24 ama Irak işgali değildi yahu konu çok uzun ve derin ama aksiyon bol.:D

Yani ayrı olarak yok TSK'ya bağlı.Peki giriş için sınav vb gerekiyormu rütbe dışında ? Atış konusunda bir problem çekeceğimi sanmıyorum ama fazlada emin konuşmak istemiyorum 2-3 kez atış yapma şansım oldu.

Hayır hayır, ABD'nin Irak'ı hava gücüyle işgal ettiğini anlatan savaş filmiydi. O belirttiğim sahnedede keskin nişancılar, Bağdat havaalanındaki üst rütbeliyi tam vuracaklardı, ABD savaş uçakları, havalimanını yerle bir ediyordu.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #7 : 15 Kasım 2010, 10:19:32 »
Yeşil bölgemi

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk