Gönderen Konu: Cezayir Kuvvetleri Ordusu  (Okunma sayısı 36277 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
Cezayir Kuvvetleri Ordusu
« Yanıtla #20 : 15 Kasım 2010, 09:55:59 »
Arkadaşlar biraz sakin olmakta fayda var, olur, hata da olur, yanlışda olur, daha iyi bilen bir arkadaşımız uyarır düzeltilir, zaten forumlarda bunun için var, tabiki benim gibi her cahil buraya kopyalayıp yapıştırmasın ama eksik bilgi, yada yanlış bilgi yazılması çokta sorun olmamalı zira arkadaşlarımızın hefesi kaçar.

Mesela ben şimdi Sayın Balıkçı'nın korkusuna bu foruma kolay kolay liste ekleyemem fırça yerim diye, şaka şaka alınmayın Sayın Balıkçı.

Ne demişler, No Woman No Cry  8)
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #21 : 15 Kasım 2010, 10:21:22 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=YjSbDsTqsbo" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=YjSbDsTqsbo</a>

:D :D
Bu mesaja bu gider artık
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2010, 11:15:58 Gönderen: Falcon »

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #23 : 15 Kasım 2010, 12:05:20 »

Akrep ve Land Rover Satışı

Bu Cobra...

Akrep aşağıdakidir.  ;)

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #24 : 15 Kasım 2010, 15:19:38 »
olabilir :D

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Cezayir Kuvvetleri Ordusu
« Yanıtla #25 : 25 Aralık 2014, 15:36:23 »
Aslinda bizim icin bir pazar daha. Ama oldukca zor olacaktir. Rus lardan almaya alismis ve altyapisini onlara göre olusturmus bir ülke. Ayrica Avrupa ve Amerikada pazar olarak gördügü bu pazara girmek hayli zor olacaktir. Ama girdikten sonra arkasi Fas,Tunus gibi ülkelerlede devam edecektir ama bizim sorun öncelikli olarak ürettigimiz ürünlerin pek cogu ihracat kivamina gelemedi. Pazarda yarisacagimiz Ülkerein ürünlerinin hazir olmasida bizim en buyuk sorunumuz...

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #26 : 11 Mayıs 2015, 02:50:27 »

Cezayir, Helikopter Gemisini Teslim Aldı.
Cezayir Deniz Kuvvetleri için inşa edilen Kalaat Beni Abbes isimli helikopter-amfibi hücum gemisinin (LPD) La Spezia kentindeki Mudzhano Tersanesi’nde düzenlenen törenle Cezayir’e teslim edildi.

Bâtiment de Débarquement et de Soutien Logistique isimli kuruluşun hazırladığı projeye göre üretilen ve Cezayir Deniz Kuvvetleri yeni amiral gemisi olacak olan Kalaat Beni Abbes’in yapımına 2011 yılında başlanmış ve bu yılın Ocak ayı itibariyle de suya indirilmişti.

Azami 20 deniz mili (37km) hıza çıkabilen ve 8800 ton ağırlığındaki olan Kalaat Beni Abbes’in uzunluğu 142,9 metre, genişliği ise 21,5 metre. Gemi, 152’si mürettebat olmak üzere toplamda 600 asker taşıyabiliyor.

Jane’s dergisinin konuya ilişkin olarak geçtiği haberde ise resmi devir teslim işlemlerinin ardından Kalaat Beni Abbes’in deneme çalışmaları ve mürettebat eğitimi için 2015 yılının Mart sonuna kadar İtalya’da kalacağı bilgisi verildi.

Türkiye’nin aynı sınıfta planlanan ancak sonrasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın isterleri ile LHD sınıfı ölçülerinde üretilmesi planlanan helikopter amfibi hücum gemisi ihalesini İspanyol Juan Carlos sınıfı gemi ile Sedef Tersanesi kazanmıştı. Sözleşme görüşmelerinin yürütüldüğü ihale ile bir adet Havuzlu Çıkarma Gemisi üretilmesi planlanıyor.

http://bagimsizhavacilar.com/cezayir-helikopter-gemisini-teslim-aldi/
Adamlar bizden önce sahip oldu gemiye. Helal olsun sevindim...

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #27 : 13 Nisan 2019, 08:19:06 »
Sadece envanterlerine şöyle bir baktım'da kendine göre bayağı iyi bir ordusu var. Hele hava savunması muazzam. Yememiş içmemiş uzun menzilli hava savunma almışlar. Buna ek diğer arap ülkeleri gibi hava savunma yönetim merkezi, ew araçları, ana radarlar vb. alt doneleri de atlamamışlar. Donanmaları'da bir kıyı donanması için iyi adamlar lhd bile almışlar ya. Bazı konularda bizden üstteler. Eğer iyi eğitiliyor ve teşkilatlandırılıyorlarsa cezayir öyle kolay devrilecek bir ülke değil.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #28 : 09 Ağustos 2019, 18:03:33 »
Alıntı
DEFENCE TURK

Cezayir Ordusu resmen yerli füze geliştirilmesine ve üretilmesine yönelik program başlattı.

Proje ile asıl kazanılmak istenilen kabiliyet bu şirketin ulusal payının ve uluslararası ortaklıklarının birleşiminden anlaşılmakta: Cezayir Ulusal Halk Ordusu (ANP) personeli, askeri imalatçılar ve Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Tedarik Bölümü gibi klasik hissedarlara ek olarak, bu şirketin, bu alanda çalışan paydaşların ve muhtemelen tedarikçiler / ortakları olacağını açıklıyor: Radar sistemlerinin üretiminde uzmanlaşmış Cezayir Elektronik Sistemler Ortak Üretim Derneği (Scafse) radar sistemleri, elektronik, optik ve haberleşme alanında, özel patlayıcılar üreten Ulusal Patlayıcı Maddeler Dairesi (Onex) ve son olarak da mühimmat üretiminde uzmanlaşmış ERIS’in paydaş olacağı ifade ediliyor.

Cezayir Ulusal Halk Ordusu (ANP)’nun kontrolü altındaki bu üç ulusal şirket, aynı kaynağa göre, havacılık teknolojisi ile ilgili sektörlerde çalışan bir yabancı ortaklar ağına sahiptir. Bunlar Onex için Çin’li Norinco, ERIS için Sırp Zastava ve Scafse için Alman Cassidian ve Carl Zeiss.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #29 : 12 Eylül 2019, 09:18:49 »
Alıntı
Rus iş gazetesi Vedomosti'nin 10 Eylül tarihli haberine göre Cezayir, Rusya'ya ek Su-30MKA ve MiG-29M/M2 savaş uçağı siparişi verdi.

Kaynaklardan birinin aktardığına göre 1.8 milyar dolar değerindeki sözleşme 16 adet Su-30MKA (Su-30MKI'nin Cezayir versiyonu) ve 14 adet MiG-29M/M2 savaş uçağını içeriyor.   Kaynak Cezayir'in daha önce teslim aldığı 58 uçaklık Su-30MKA filosunu genişletmek istediğini ve 2000'lerin başında Belarus ve Ukrayna'dan aldığı eski MiG-29'ları değiştirmek istediğini belirtti.

Bir başka kaynak ise silah ve diğer teçhizatlar ile birlikte sözleşmenin 2 milyar dolardan daha fazla değere sahip olacağını söyledi.

Açık kaynaklara göre Cezayir Hava Kuvvetleri envanterinde:

• 58 adet Su-MKA,
• 32-56 adet MiG-29,
• 14-15 adet MiG-29M,
• 20-38 adet Su-24MK,
• ? adet MiG-25,
savaş uçağı bulunuyor. Bu uçakların yanı sıra Cezayir'in envanterinde yer saldırı ve eğitim görevlerinde kullanılan çok sayıda L-39C Albatros ve 16 adet Yak-130 bulunuyor.
https://www.defenceturk.net/cezayir-rusyadan-daha-fazla-savas-ucagi-siparis-etti