Gönderen Konu: İRAN SİLAHLI KUVVETLERİ  (Okunma sayısı 143526 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı picasso

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
İRAN SİLAHLI KUVVETLERİ
« Yanıtla #90 : 20 Haziran 2012, 00:29:20 »
Tamam üzerine biraz fazla geldik. Kusura bakma. Ama internet ortamında her yazılana da güvenme. Hele söz konusu palavralarıyla meşhur olan acemler olunca daha dikkat etmek gerekiyor. Bazı konularda yanlış bilgiye sahip olsan da savunma sanayine meraklı olduğun belli. Olmasan zaten bu  konuda bu kadar hararetli tartışmalara girmezdin. Bu güzel... Zaman içerisinde bilmediklerini de öğreneceksin nasılsa. O süre boyunca anlaşılan epey tartışacağız seninle. :) Varsın olsun, böyle ilerleyecek bazı şeyler değil mi? Biraz rahatla arkadaşım. ;)

savunma sanayisi konusunda Turkce pek fazla bisey yok,kaynak yok ilgilenen yok.inglizce veya rusca kaynaklardan saglam bilgiler bulabilirsin.Sana gore yanlis kendime gore dogrudur,herkes kendini dogru oldugunu kanitlamaya calisir.Bazi konularda yanlis bilgi sahibisin,ona gore yol haritasi cizmisin kendine,insan hata yapar hepimiz yuce Allah degiliz. Konu Turk silahli kuvvetlerine geldimi ters bir sey soylersen yandin,herkes havaya girmis bizimki mukemmel digerleri sahte.Bir sey yazdinmi herkes elini kaldirarak oy verecek diye bisey yok,tartismalar olur,tartisma olmazsa forumun tadi kalmaz,kalitesiz olur,bilgi konusunda yanlis bilgiler verilir.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
İRAN SİLAHLI KUVVETLERİ
« Yanıtla #91 : 20 Haziran 2012, 03:47:10 »
 Neyse arkadaşlar fazla ileride gidip birbirimizin kalbini kırmayalım.Konu baslığına uygun devam edelim.En azından çoğu ülkeden iyiler bizim için.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İRAN SİLAHLI KUVVETLERİ
« Yanıtla #92 : 20 Haziran 2012, 08:05:20 »
Tamam üzerine biraz fazla geldik. Kusura bakma. Ama internet ortamında her yazılana da güvenme. Hele söz konusu palavralarıyla meşhur olan acemler olunca daha dikkat etmek gerekiyor. Bazı konularda yanlış bilgiye sahip olsan da savunma sanayine meraklı olduğun belli. Olmasan zaten bu  konuda bu kadar hararetli tartışmalara girmezdin. Bu güzel... Zaman içerisinde bilmediklerini de öğreneceksin nasılsa. O süre boyunca anlaşılan epey tartışacağız seninle. :) Varsın olsun, böyle ilerleyecek bazı şeyler değil mi? Biraz rahatla arkadaşım. ;)

savunma sanayisi konusunda Turkce pek fazla bisey yok,kaynak yok ilgilenen yok.inglizce veya Rusca kaynaklardan saglam bilgiler bulabilirsin.Sana gore yanlis kendime gore dogrudur,herkes kendini dogru oldugunu kanitlamaya calisir.Bazi konularda yanlis bilgi sahibisin,ona gore yol haritasi cizmisin kendine,insan hata yapar hepimiz yuce Allah degiliz. Konu Turk silahli kuvvetlerine geldimi ters bir sey soylersen yandin,herkes havaya girmis bizimki mukemmel digerleri sahte.Bir sey yazdinmi herkes elini kaldirarak oy verecek diye bisey yok,tartismalar olur,tartisma olmazsa forumun tadi kalmaz,kalitesiz olur,bilgi konusunda yanlis bilgiler verilir.

Yanlış bilgi sahibi olan sensin. Sana göre yanlış bana göre doğru diye bişey yoktur. Gerçek tektir ve  gerçek olan doğrudur. Gerçekler de kişiye göre değişmez. Savunma sanayi konusunda sağlam Türkçe kaynaklar var. Bizim sitemizde de bu konuda bir ansiklopedi çalışması var. Ama şu an üyeler göremiyorlar. Ayrıca konu TSK değil, İran ordusuna paralel olarak senin başlattığın İran savunma sanayi ile Türk Savunma Sanayiinin arasında fark. Açık bir şekilde, kesin, tartışmasız Türk Savunma sanayi üstün...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı kara4915

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İRAN SİLAHLI KUVVETLERİ
« Yanıtla #93 : 20 Haziran 2012, 23:11:59 »
sitede tartışmak yerine bilgi paylaşımı daha faydalı olacaktır bende süreli savunma sanayi haberlerini
gerek internet gerekse basından takip etmekteyin uzun süredir Türkiye de son 5-6 yıldır güzel projeler ve haberler geliyor ancak dünya ülkeleri hakkında çok fazla bilgi verilmemekte örneğin altay tankı için dünyanın en gelişmiş tanklarından biri olacak denirken dünyada 5 nesil tanklar üretilirken aynı kaynak altay için 3,5 nesil diyor yine ihalar için yada atak içinde kafalar karışıyor ülkemizde iyi çalışmalar oluyor emeklemedende yürüme öğrenilmiyor ancak karşılaştırmalar net ve noktasal olursa kafalarda soru işareti kalmaz. kimse türkiyenin 5 yılda savaş uçağı yapmasını beklemiyor yada 15 yılda şavaş uçağı yapılacağını söylediklerinde küçümsemiyor keşge daha önce gelen hükümetler el atsaydıda süre kısa olsaydı ama yapılan işleri kendi temsil ettikleri noktalarında belirtilmeleri daha inandırıcılık açısından iyi olacaktır benim düşüncem türkiyenin teknolojide iranın üzerinde olduğudur iranın üstünlüğü belki roket menzillerinde olabilir ancak hassasiyetleri o kadar iyi degil.   

Çevrimdışı picasso

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
İRAN SİLAHLI KUVVETLERİ
« Yanıtla #94 : 21 Haziran 2012, 08:16:24 »
sitede tartışmak yerine bilgi paylaşımı daha faydalı olacaktır bende süreli savunma sanayi haberlerini
gerek internet gerekse basından takip etmekteyin uzun süredir Türkiye de son 5-6 yıldır güzel projeler ve haberler geliyor ancak dünya ülkeleri hakkında çok fazla bilgi verilmemekte örneğin altay tankı için dünyanın en gelişmiş tanklarından biri olacak denirken dünyada 5 nesil tanklar üretilirken aynı kaynak altay için 3,5 nesil diyor yine ihalar için yada atak içinde kafalar karışıyor ülkemizde iyi çalışmalar oluyor emeklemedende yürüme öğrenilmiyor ancak karşılaştırmalar net ve noktasal olursa kafalarda soru işareti kalmaz. kimse türkiyenin 5 yılda savaş uçağı yapmasını beklemiyor yada 15 yılda şavaş uçağı yapılacağını söylediklerinde küçümsemiyor keşge daha önce gelen hükümetler el atsaydıda süre kısa olsaydı ama yapılan işleri kendi temsil ettikleri noktalarında belirtilmeleri daha inandırıcılık açısından iyi olacaktır benim düşüncem türkiyenin teknolojide iranın üzerinde olduğudur iranın üstünlüğü belki roket menzillerinde olabilir ancak hassasiyetleri o kadar iyi degil.   

nasil roket menzillerinde ustun olabilir?biz 2000 km`ye ucan roketmi uretiyoruz   :D :D :D :D ;D ;D ;D

Çevrimdışı assslan

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • Ne Mutlu Türküm Diyene...
İRAN SİLAHLI KUVVETLERİ
« Yanıtla #95 : 21 Haziran 2012, 12:46:44 »
altay tankı için dünyanın en gelişmiş tanklarından biri olacak denirken dünyada 5 nesil tanklar üretilirken aynı kaynak altay için 3,5 nesil diyor    

Ben de Altaylar 90 km hızı nasıl yapacak onu anlayamıyorum...

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
İRAN SİLAHLI KUVVETLERİ
« Yanıtla #96 : 21 Haziran 2012, 18:10:18 »
altay tankı için dünyanın en gelişmiş tanklarından biri olacak denirken dünyada 5 nesil tanklar üretilirken aynı kaynak altay için 3,5 nesil diyor    

Her kaynağa güvenilmez , dünyada 5. jenerasyon  tank  yok  ,  en gelişmiş tanklar  3. jenerasyon olarak sınıflandırılır  , tanklarda daha 4. nesil diye bir kavram dahi  çıkmadı ,  belki ileride  nükleer yakıtla  çalışıp  amfibi  tanklar  ortaya çıkarsa  o zaman  4. nesil kavramı konuşulur.

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
İRAN SİLAHLI KUVVETLERİ
« Yanıtla #97 : 21 Haziran 2012, 19:02:12 »

Teorik olarak tanklar bu hıza çıkabilir ancak buna gerek yok çünkü tanklardan beklenen birincil özellik hız değil nitekim aşırı hız daha fazla yakıt tüketimi ve daha fazla yıpranma ( Motor Transnmisyon süspansiyon ve hareketli tüm parçalar) demektir

bu da tankın daha düşük menzilde harekat sığasına sahip olması daha fazla bakım onarım arıza ve en nihayet daha yüksek mailiyet ile daha çabuk ömrünü tamamlaması olur

tanklar bir tür hız kilidi yöntemiyle o bahsedilen hızlara çıkarılmaz

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İRAN SİLAHLI KUVVETLERİ
« Yanıtla #98 : 21 Haziran 2012, 20:32:52 »

Düz yolda yapabilir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı cevdeath

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İRAN SİLAHLI KUVVETLERİ
« Yanıtla #99 : 25 Haziran 2012, 23:11:44 »
altay hazır olsunda  90 km yapmasın nasılsa onu geliştirerek bir gün o hızada ulaşırız sonuçta bir yerden başlamamız lazım.