Gönderen Konu: ABD’yi endişelendiren savaş tatbikatı  (Okunma sayısı 25055 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
ABD’yi endişelendiren savaş tatbikatı
« Yanıtla #40 : 12 Ekim 2010, 23:56:11 »

Fikrimce gene migler aynı biraz daha şemaladım keşke daha net bir fotograf olsa daha iyi olurdu aslında Rusyanın Çinle tatbikatı vardı bir bakmak gerek orda mig varmı genelde aynı uçaklarla gelirler kanımca.
Saygılar...

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #41 : 13 Ekim 2010, 00:13:03 »
Sonunda yakaladım bu çinliler çakmasını yaptılar uçak saklı ama bir adet model mig 29 var
Uçak çince JY-105 rusça çevirirsek Mig 29 R/C hatta o modelin videosunuda buldum 1 adette modelle mig 29 resmide var

Video
http://translate.google.com.tr/translate?hl=tr&langpair=en%7Ctr&u=http://www.flixxy.com/rc-plane-mig29.htm

Bu da resim olarak buldugum bir numune

Ama üstünde rus bayragı var JY-105 diyor ama bende anlamadım çin kaynagında buldum
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2010, 00:15:59 Gönderen: Falcon »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #42 : 13 Ekim 2010, 00:16:34 »
Dördü de Su-27. Mig-29 Su-27'nin yanında oldukça ufak kalıyor. Oysa buradaki uçakların boyutları aynı.  Akrotim resimlerinden fark net olarak görülebiliyor. Su-27 daha büyük ve daha narin görünümlü. Migin kanatları  boyuna göre daha kalın ve biraz daha düz. Hepsi aynı uçak.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #43 : 13 Ekim 2010, 00:23:40 »
Dördü de Su-27. Mig-29 Su-27'nin yanında oldukça ufak kalıyor. Oysa buradaki uçakların boyutları aynı.  Akrotim resimlerinden fark net olarak görülebiliyor. Su-27 daha büyük ve daha narin görünümlü. Migin kanatları  boyuna göre daha kalın ve biraz daha düz. Hepsi aynı uçak.
Dogru daha yakınlaştırdıkça  su 27 oldugu belli  akrotimde net olarak gözüküyor teşekkürler Sayın SKYWOLF hiç akrotime bakmak aklımdan geçmedi
ama resimde 4 uçak var ama tatbikata 8 uçak katıldı iyi şimdilik 4 tane su 27 oldugu elimizde var.Ve gerçekten de migin kanatları boyuna göre daha kalın ve düzmüş demekki gözlükte hata var canım :D.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #44 : 23 Ekim 2010, 18:41:54 »

TRmilitaryden alıntıdır

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #45 : 23 Ekim 2010, 20:13:08 »

Chinese Su-27s Fly Mock Combat in Turkey
Posted by David A. Fulghum at 9/30/2010 10:29 AM CDT

An unexpected military cooperative exercise between China and Turkey has caught the eye of Washington-based analysts.

The two air forces were involved in a joint air exercise in the central Anatolian province of Konya, the first such exercise involving the air forces of China (People’s Liberation Army Air Force – PLAAF) and NATO member Turkey.

Part of the significance is that the PLAAF recently demonstrated major advances in long-range strike during their own “Peace Mission 2010.”

The latest joint exercise, “Anatolian Eagle,” in the past has been conducted jointly with the U.S. Air Force, other NATO air forces and the Israeli Air Force.

Ankara’s Zama newspaper reported that Turkish F-16s and Chinese Su-27s staged a mock dogfight. Chinese Prime Minister Wen Jiabao plans a visit to Turkey next month where several agreements on economic and cultural cooperation are expected to be signed. Chinese aircraft, including the JF-17 export fighter, stopped in Turkey to refuel on the way to last summer’s Farnborough air show.

Turkey flies 200 F-16s, 150 RF/F-4s and 75 F-5s.   

Another sign that Turkey is changing its international stance is modification of its security policy to remove some of its neighboring countries from a list of those considered as national security threats and the exclusion of the IAF from its exercises.

http://www.aviationweek.com/aw/blogs/defense/index.jsp?plckController=Blog&plckBlogPage=BlogViewPost&newspaperUserId=27ec4a53-dcc8-42d0-bd3a-01329aef79a7&plckPostId=Blog%3A27ec4a53-dcc8-42d0-bd3a-01329aef79a7Post%3A0e6adb06-e48a-408b-bc4e-1262eeee7fdc&plc

Geçen yaz Farnborough fuarına giden JF-17'ler yakıt ikmali için Türkiye'de durmuşlar. Farklı uçaklar geçiyor üzerimizden biz göremiyoruz. ::)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #46 : 23 Ekim 2010, 21:22:05 »
Panayır alanına döndü hava sahası anasını satıyım bune gelen geçen yakıt ihmali yok rötar  ;D :D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #47 : 23 Ekim 2010, 21:53:52 »
Türk jetleri Çin'i hezimete mi uğrattı?

23 Ekim 2010 Cumartesi 20:09
Çin Hava Kuvvetleri, ülkede yayılan "Uçaklarımız Türkiye'de hezimete uğradı" iddialarını yalanladı.

Çin Hava Kuvvetleri, ülkede yayılan "Uçaklarımız Türkiye'de hezimete uğradı" iddialarını yalanladı. Geçtiğimiz günlerde, Çin ve Türkiye arasında geçen ay yapılan ortak tatbikatta Türk jetlerinin, Çin jetlerine karşı 8-0'lık üstünlük sağladığı ortaya atılmıştı.

Çin Hava Kuvvetleri, savaş uçaklarının geçen ay Konya’da ortaklaşa gerçekleştirilen hava manevralarında Türk F-16 savaş uçakları tarafından hezimete uğratıldığına dair internette yayılan iddiaları yalanladı. Resmi basın organlarından China Youth Daily gazetesinin dış politika gelişmelerinin değerlendirildiği Elite Reference adlı haftalık ekinde yer alan habere göre, Komünist Parti yayın organı ‘Halkın Günlüğü' muhabirine konuşan adı açıklanmayan bir Hava Kuvvetleri yetkilisi, iddiaları tamamen asılsız dedikodu olarak niteledi.   

Savaş uçaklarının 6 bin kilometre sınır ötesine uçarak ilk kez bir NATO üyesi ile askeri tatbikat gerçekleştirmesi, Çin kamuoyunda yoğun ilgi topladı. Jetlerin, Konya'daki tatbikat programında F-16'lara karşı icra edilen 8 muharebe eğitiminin tamamını kaybettiğine yönelik söylentiler ise internet dünyasında hızla yayıldı.

Çin savaş uçaklarının Eylül ayında Türkiye ile hava tatbikatı düzenlediği haberlerinin Ekim ayı başında Batı basınının yanı sıra, Rus ve İran medyasından yer bulması ardından, resmi Xinhua haber ajansı 11 Ekim tarihinde tatbikatı doğruladı.

Çin haber ajansı 2 ülkeye ait savaş jetlerinin Türkiye’deki bir hava üssünde 20 Eylül- 4 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 15 günlük müşterek tatbikata katıldığını bildirdi. Tatbikata katılan savaş uçağı sayısı belirtilmezken, uçakların Sovyet yapımı SU-27’ler olduğu ve İran hava sahası yoluyla Türkiye’ye uçtuğu sanılıyor.

Kaynak : http://www.internethaber.com/turk-jetleri-cini-hezimete-mi-ugratti-305295h.htm#ixzz13D1zWl9B