Gönderen Konu: HÜRKUŞ PROJESİ  (Okunma sayısı 183153 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: HÜRKUŞ PROJESİ
« Yanıtla #250 : 05 Mayıs 2020, 11:23:56 »
DeltaV şirketi, hibrit uzay roket motoru var ya onu kastettim... DeltaV Uzay Teknolojileri A.Ş
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2020, 11:24:56 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #251 : 05 Mayıs 2020, 23:00:29 »
Tamam, anladım şimdi. Ama yine de acil değil. En acil ihtiyaçlarımız türbinli motorlar, pistonlu dizel motorlar ve özellikle de transmisyonlar.

Daha sonra pil ve süper kapasitör teknolojileri, hafif ve hassas elektrik motorları ile sıvı yakıtlı roket motorları geliyor.

Bunlar olmadan işe yarar bir savunma sanayisinden bahsedemeyiz.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #252 : 05 Mayıs 2020, 23:30:44 »
Tamam, anladım şimdi. Ama yine de acil değil. En acil ihtiyaçlarımız türbinli motorlar, pistonlu dizel motorlar ve özellikle de transmisyonlar.

Daha sonra pil ve süper kapasitör teknolojileri, hafif ve hassas elektrik motorları ile sıvı yakıtlı roket motorları geliyor.

Tamam da en azından şu dizel kara araçları motorlarında elimizde bir ürün ailesi olmalıydı...Yıl 2020 ... Dizel motorlar çıkalı 1500(!) sene  oldu...

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #253 : 06 Mayıs 2020, 00:25:03 »

Tamam da en azından şu dizel kara araçları motorlarında elimizde bir ürün ailesi olmalıydı...Yıl 2020 ... Dizel motorlar çıkalı 1500(!) sene  oldu...

Ne diyebilirim ki! Bunun hesabını 60'ların 70'lerin siyasetçilerinden sormak gerekir...

İyi haber şu en azından: Dizellerin otomotiv endüstrisinde işleri bitti sayılır. İşsiz kalan veya kalması yakın olan uzmanları güzel paralar ödeyip transfer etme fırsatı doğdu.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #254 : 06 Mayıs 2020, 04:44:11 »
Hürkuş biraz ortada kaldı. Eğitim için ihtiyaç az. Zaten Koreden gelen kt 1 ler var. Eğer sorunları bitti ise hürkuş un acelesi yok. Hürkuş C için ise ihtiyaç yok, çünkü terör azaldı, üstüne üstlük, atak heli ve siha lar çokca devrede. Daha da iyisi Akıncı Siha devreye girecek ki hürkuş c nin esamesi okunmaz. Hürkuş un tek şansı, ts 1400 den çıkacak, az yakan bir  turboprop motorla ihraç edilmesi. Mesela ırak, azerbaycan, libya, tunus, İran v.s.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #255 : 06 Mayıs 2020, 07:49:58 »
Hürkuş un tek şansı, ts 1400 den çıkacak, az yakan bir  turboprop motorla ihraç edilmesi.

Doğru. Kanada'nın uyuzluğu motor konusunu etkiledi mi bilmiyoruz. Korkulu rüya görmektense, uyanık durmak iyidir. Yerli motoru bekler Hürkuş bence de. Kaynak kıtlığı nedeniyle gerçekten hiç acelesi yok.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #256 : 06 Mayıs 2020, 11:17:55 »
Haklısınız. Hürkuş için aciliyet yok. Kuvvetlerden alınan siparişler için motor alınmış olabilir bu arada. Ama gerekirse bu güçteki motoru kısa dönemde Ukrayna’dan bile temin edebiliriz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #257 : 06 Mayıs 2020, 11:27:54 »
Eğer uçağa talip olan müşteriler varsa, ki bu çok iyi olur, bu nedenle motor gerekir. Bulabileceğimiz en uygun motoru kullanarak satış yapabilmeliyiz. Kendi motorumuzu geliştirene kadar...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #258 : 06 Mayıs 2020, 12:19:15 »
Eğer uçağa talip olan müşteriler varsa, ki bu çok iyi olur, bu nedenle motor gerekir. Bulabileceğimiz en uygun motoru kullanarak satış yapabilmeliyiz. Kendi motorumuzu geliştirene kadar...

Valla, bu ekonomik ortamda ölüm kalım meselesi değilse kimse bir şey almaz. Ölüm kalım olayıysa, gider kendini ispatlamış EMB 314 Super Tucano'yu alır, kafası rahat eder.

Silah satışlarında alıcıya kredi açabilmek de olası satışlar açısından önemli bir çarpan. Bu imkanımızın da mevcut ekonomik konjonktürde pek olduğunu sanmıyorum. Silah satacak adamın her yönden sağlam duruşu olmalı.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #259 : 06 Mayıs 2020, 13:39:09 »
Süper Tucano'dan daha iyi performanslısını , daha uygun fiyatlı-kaliteli muhimmatlısını daha ucuza yaparsak satabiliriz... Ama önce MOTOR...

2 ay sonra acaba motorumun yedek parçasını  bulabilir miyim? denilebilecek bir uçağı kimse almaz...
Motor hariç her türlü biz bu savunma sanayi oyununda rahatlıkla varoluruz...