Gönderen Konu: Bayraktar Taktik İHA  (Okunma sayısı 43888 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

  • 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • *****
  • İleti: 1994
  • 240
  • DefenceTurk.com
Ynt: Bayraktar Taktik İHA
« Yanıtla #340 : 28 Haziran 2020, 17:58:55 »
Hocam öncelikle 1 yıldır forumdayım en çok sizi ilgi ile takip ediyorum ve bu yazdıklarınız cidden akıllıca kuvvet neden böyle yapmıyor bilmiyorum neyse.

Ben olsam MİUS projesinide katarım ve şöyle olurdu. Hocam ayrıca sorum olacak Miusdan diğer ihaları kontrol edebilir miyiz olursa güzel olmaz mıydı?

2X MİUS
1X Akıncı
3X Bayraktar

Ankayı koymadım zaten mius ve akıncı var. Kara saldırısı olarak Akıncıya full HGK-84 koyarım yada MK-82. Mius şuan bilmiyorum yük ne taşıyacak vb. Bayraktar da 4xadet mam-l koyar göndeririz. Bvr füzesini MİUS taşır.

Ayrıca hocam Bayraktar'a yeni motor takmak güzel fikir ama zaten onun görevlerini kat kat yerine getirecek ihalarımız var. Para oraya gitmektense diğer ihalara aktarsak. Şahsen deniz görevlerinide Aksunguru kullanırım yanınada 3 bayraktar.

Hocam ilk olarak ilginiz için teşekkürler. Diğer yandan benim bu iletiyi yazmaktaki amacım elimizdeki muhtemel 200 e yakın taktik ihayı operatif tarzda görevlere çok düşük maliyetlerle çıkarmayı ve güç çarpanını arttırmak üzere yazılmış bir iletiydi. Maliyeti düşürmek adına çıkan motorlarında başka şekilde değerlendirilebileceğini yazmıştım. Yeni motorlar zaten yerli olacak ve maliyetinin büyük kısmı vergilerle devlete dönecek ve ithal motorlara görede ucuz olacak bu imkan varken neden 200 sihayı yakın hava destek görevlerine sabitleyimki ?


Diğer yandan yaptığınız kurt sürüsünde turbofan ve turboprop sihaların aynı siha sürüsünde efektif görev yapacağını sanmam . Ama mius'u kendi içinde ew, awacs ve refuel konfigürasyonlarında özelleştirebiliriz. Ayrıca hgk-84 akıncı için bile ağır bir bomba hgk-83 daha mantıklı ve hgk'lar -kgk'lar ile uçacak bir stratejik saldırı sürüsünde mam-l kullanılmaz. Belki Bozok oda standartize ins+lazer güdümü sayesinde yüksek irtifadan atıldığında 20 km'lere yaklaşan menzili varsa ki onunda harp başlığı ufak.
Savaş Var Denildiğinde Biz;