Gönderen Konu: KFX Güney Kore Savaş Uçağı Programı  (Okunma sayısı 72900 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hannibal

• DefenceTurk
  • *
  • -6
  • DefenceTurk.com
Ynt: KFX Güney Kore Savaş Uçağı Programı
« Yanıtla #50 : 31 Ekim 2018, 09:43:11 »
Ben YF-23 görüyorum ama isteyen istediğini görebilir. Tabi bu tasarımı kopyasını yapandan satın almanın anlamını da pek anlamış değilim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #51 : 31 Ekim 2018, 11:14:25 »

Önden neredeyse bildiğin F-22

Ön kısım, kokpit, motor alıkları vs neredeyse aynı F-22

F-35'in motorunu kullanırken , motor kısmı da haliyle F-35 gibi.

F-35 biraz daha geniş görünüyor sadece.

Sadece F-23'ün yatay mı dikeymi net belli olmayan :) stabilizörleri bu uçakta...
F-23 bunun dışında bambaşka...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #52 : 15 Şubat 2019, 13:54:30 »

Güney Kore KF-X prototipini yapmaya başlamış.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #53 : 03 Ağustos 2019, 01:20:17 »
Alıntı
Güney Kore KF-X uçağında kullanılacak yerli üretim parça, malzeme ve donanım:

[KAI]
Fuselage
Weapon Pylon
Simulator
Full Assembly
Air-to-Air Adapte
Avionics / Survival Suite Integration

[Hanwha]
Auxiliary Power Unit
Landing Gear
Canopy

https://mobile.twitter.com/aemres78/status/1155385396920012800

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #54 : 03 Ağustos 2019, 13:43:32 »
Bu adamlar bizim gibi F16 montajı ile uçak işine adım attıklarında TAI ye gelip staj yapmışlardı bizden öğrendiler havacılık endüstrisini. Bir kaç yıl sonra aynı adamlar eğitim uçağı sattı bize şimdiki halleride bu. Eleştirmiyorum bizim halimizde gayet muhteşem biraz oyalandık ama iyi toparladık Kore imrenilesi ülke ama bizde imrenilesi durumdayız artık
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2019, 13:44:45 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #55 : 14 Eylül 2019, 17:05:54 »
Şu projeye neden ortak olmuyoruz anlamış değilim. F-35'e F-35'ten daha iyi bir alternatif. Hava yer ağırlıklı olacak ve çift motor. Elimizde ki F-4'lerin yerine en iyi alternatif olurdu. En azından 40-60 adet isterdim. 2022 ilk uçuş seri üretim 2025 deniyor. MMU projesinden daha erken seri üretime geçecek. Bizim 2029 idi. Ayrıca MMU için F110 motorları kulanilacak. KF-X için F-414 kullanilacak yani daha Stealht olacak. TF-X ile KF-X birbirlerini tamamlayan projeler. Biri hava hava diğeri hava yer uçaği olacak. Projeye parça üretiminde yapabiliriz.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #56 : 14 Eylül 2019, 18:15:01 »
kompresör girişleri aynı f35 deki bizim uçaktan daha büyük ayrıca kokpit arkaya doğru biraz daha açık gövde kısmı ise bizim uçağa göre daha tombul f35 den daha ince duruyor.

Ama sonuç olarak bu uçak bizimkinden daha yakışıklı duruyor
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2019, 10:51:48 Gönderen: mavi1991 »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #57 : 14 Eylül 2019, 21:02:44 »
Şu projeye neden ortak olmuyoruz anlamış değilim. F-35'e F-35'ten daha iyi bir alternatif. Hava yer ağırlıklı olacak ve çift motor. Elimizde ki F-4'lerin yerine en iyi alternatif olurdu. En azından 40-60 adet isterdim. 2022 ilk uçuş seri üretim 2025 deniyor. MMU projesinden daha erken seri üretime geçecek. Bizim 2029 idi. Ayrıca MMU için F110 motorları kulanilacak. KF-X için F-414 kullanilacak yani daha Stealht olacak. TF-X ile KF-X birbirlerini tamamlayan projeler. Biri hava hava diğeri hava yer uçaği olacak. Projeye parça üretiminde yapabiliriz.

Çünkü proje göbekten Amerikaya bağlı ve mentörlügünü LM üstleniyor.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #58 : 14 Eylül 2019, 21:32:30 »

ABD bize şuan için F-35 konusunda yaptırım kararı aldı. Diğer konularda herhangi birşey yok. Daha yeni CH-47 teslimatları yapıldı. TF-X için motor tercihi ABD menşeili. Sürekli S400 ile F-35 konusu hariç Türkiye ile ilişkilerimiz sağlam diye açıklama yapılıyor vs. Böyle bir ortamda F-35 hariç diğer askeri sistemlerde sorun çıkmaz diye düşünüyorum. Bizimkiler bu alternatifi görmüyorlar bana kalırsa. Su-57-35 şuanda tamamen buraya odaklanılmış. Mesele gene Amerikaya mesaj vermek üzeri ne. Su-35 olacağına Asraam, Meteor'lu EF-Typhoon çok daha mantıklı ama yok mesele ABD'ye mesaj vermek olunca başka oluyor tabi.

Ama ben gene de bu F-35 konusunda halen umutluyum. CB dün açıklamasında; Trump bana Patriot alırmısınız dedi. Bende evet dedim, sonra ciddi misin diye sordu. Evet ciddiyim dedim. Amerikaya gittiğimizde bu konuyu konusacağız. Diye demeci vardı. Trump bence farklı bir çözüm arıyor. Durduk yere niye Patriot alabilirmisiniz desin. Bir planı var bence.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #59 : 14 Eylül 2019, 22:20:05 »

ABD bize şuan için F-35 konusunda yaptırım kararı aldı. Diğer konularda herhangi birşey yok. Daha yeni CH-47 teslimatları yapıldı. TF-X için motor tercihi ABD menşeili. Sürekli S400 ile F-35 konusu hariç Türkiye ile ilişkilerimiz sağlam diye açıklama yapılıyor vs. Böyle bir ortamda F-35 hariç diğer askeri sistemlerde sorun çıkmaz diye düşünüyorum. Bizimkiler bu alternatifi görmüyorlar bana kalırsa. Su-57-35 şuanda tamamen buraya odaklanılmış. Mesele gene Amerikaya mesaj vermek üzeri ne. Su-35 olacağına Asraam, Meteor'lu EF-Typhoon çok daha mantıklı ama yok mesele ABD'ye mesaj vermek olunca başka oluyor tabi.

Ama ben gene de bu F-35 konusunda halen umutluyum. CB dün açıklamasında; Trump bana Patriot alırmısınız dedi. Bende evet dedim, sonra ciddi misin diye sordu. Evet ciddiyim dedim. Amerikaya gittiğimizde bu konuyu konusacağız. Diye demeci vardı. Trump bence farklı bir çözüm arıyor. Durduk yere niye Patriot alabilirmisiniz desin. Bir planı var bence.
Amerika yaptırım uygulamadı , projenin güvenliği acısından projeden cıkartıldık.. F35 konusu yaptırım değildi. Henüz CAATSA yemedik o yüzden dediğin şeyler geliyor. CAATSA yaptırımı uygulandıgında bahsettiğin şeylerde gelmeyecek. Birde eğer daha fazla zıtlaşır ekonomik ambargoda yersek o zaman hmmm yaptırım demek böyleymiş dersiniz. Henüz yaptırım uygulamadı adamlar gaza gelmeyelim.