Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 716179 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1340 : 15 Nisan 2019, 14:13:37 »
Biraz önce marketten geldim ve bu sayfaya bir göz gezdireyim dedim. herkes gibi kendi çapımca vatansever ve bu konulara ilgili biriyim. Lakin Ülkede ekonomik kriz almış başını gitmişken , işsizlik devamlı yukarı tırmanırken , kuru sogan avakoda mertebesine ulaşmışken gazete ve haber gündemlerinin S400 olmasıda bu ülkeye ayrı bir sahtekarlık ama burası savunma sanayii sayfası oldugu için tabiki konu dışına çıkmıycam.Lakin marketten 250 lira harcayıp eve geldiğimde hiçbir halt alamadıgımı anladıgımdan beri S400 ve F35in gelip gelmemesi ne kadar umrumda değil bir bilseniz. Sayfa yöneticisinden çok özür diliyorum gerekli görürse silebilir.
Doğrudur ekonomik sorunlar sizin bizim gibi insanları doğrudan etkilediği için doğal olarak vatandaşın birinci gündemi oluyor. Fakat ülkemizde sadece ekonomik gündem konuşulmuyor. Dünyada ve Türkiye'de olan olaylar hepimizi doğrudan olmasa da dolaylı bir şekilde etkiliyor. Savunma sanayimizdeki gelişmelerden haberdar olmalı ve dünyadaki gündemi de bir şekilde takip etmeliyiz diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2019, 14:14:11 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1341 : 15 Nisan 2019, 14:37:31 »
Biraz önce marketten geldim ve bu sayfaya bir göz gezdireyim dedim. herkes gibi kendi çapımca vatansever ve bu konulara ilgili biriyim. Lakin Ülkede ekonomik kriz almış başını gitmişken , işsizlik devamlı yukarı tırmanırken , kuru sogan avakoda mertebesine ulaşmışken gazete ve haber gündemlerinin S400 olmasıda bu ülkeye ayrı bir sahtekarlık ama burası savunma sanayii sayfası oldugu için tabiki konu dışına çıkmıycam.Lakin marketten 250 lira harcayıp eve geldiğimde hiçbir halt alamadıgımı anladıgımdan beri S400 ve F35in gelip gelmemesi ne kadar umrumda değil bir bilseniz. Sayfa yöneticisinden çok özür diliyorum gerekli görürse silebilir.
Doğrudur ekonomik sorunlar sizin bizim gibi insanları doğrudan etkilediği için doğal olarak vatandaşın birinci gündemi oluyor. Fakat ülkemizde sadece ekonomik gündem konuşulmuyor. Dünyada ve Türkiye'de olan olaylar hepimizi doğrudan olmasa da dolaylı bir şekilde etkiliyor. Savunma sanayimizdeki gelişmelerden haberdar olmalı ve dünyadaki gündemi de bir şekilde takip etmeliyiz diye düşünüyorum.
ne gibi mesela ? Dünyada petrol fiyatlarının (bugün için demiyorum) düşerken bizde zamların yapılması gibi mi ? Dünyada gelişen piyasalarda dolar düşerken bizde uyduruktan gündemlerle doların fırlaması gibi mi ? Dünyayı sen - ben takip ediyoruz. Birilerinin ettiğini sanmıyorum. İsrailin Hindistanın uzay aracı gönderdiği en azından denediği şu günlerde -ki düşünün birleşik arap emirlikleri 2021de marsa gitmeyi düşünüyor. Bu dogrultuda projeleri devam ediyor. Biz soyadından seçim brifingi veriyoruz. Dünya devletlerinin hepsi olası bir savaş baskısı altında ama hiçbiri bizim kadar o baskının altında ezilmek zorunda bırakılmıyor. Ülkemin silah sanayisinin gelişmesi bana gurur verir ama bunu aç kalan bir halka anlatamazsınız. Şimdi şunu diyenler olabilir "vatan elden gidiyor açlık dediğin nedir". Şöyle bir bakıyorumda bu ülkede en çok vatan elden gidiyor diyenler vatanı en çok o noktaya götürenler. İzlediğim bir anime vardı. Başroldeki karakter animedeki kötü karakterlerden daha çok masum sivil öldürmüştü ve bunu dünyayı kurtarmak için yapıyordu. Ben S400 almayalım demiyorum ama o kadar ortada bir yerdeyimki ve tek olmadıgımıda bliyorum. Çok saçma ve kötü bir durum. Yani haykırmak istiyorum ama karşımdakiler vatan bekasıyla geliyor susmak zorunda kalıyorum çünki susmasam onların gözünde ya vatan haini olacam yada baska bir halt. S400 ve F35te böyle birşey işte. banane diyemiyorum ama içimden kendimi yırtıyorum.
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2019, 14:39:06 Gönderen: ムゲン »
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1342 : 15 Nisan 2019, 14:43:43 »

Özür dilenecek bir şey yok. Gerçekten çok moral bozucu bir süreç yaşıyoruz ne yazıkki bizim hükümet bu S 400 alımını yüzüne gözüne iyice bulaştırdı. Karşılıklı atışmaların yerine diplomatik kanalları seferber edecek yerde “ eyy’lere “ sen devam et.Korkarım bu daha başlangıç. Bok çukurundan bu ihale çıkamadı gitti.  Diyeceksiniz amerikanlar zaten bir bahane arıyordu.  Önemli olan bahanelerin önüne geçmek .

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1343 : 15 Nisan 2019, 19:46:02 »
ABD başkanlık seçimleri ne zaman acaba? Şu Cumhuriyetçiler defolup gitse de kurtulsak...

Geçen de söyledim herkes Trump'ın işi gücü Türkiye ile uğraşıyor sanıyor.Ama biraz dış haberleri takip eden görecek ki adam tam bir deli herkese kafa tutuyor,rajon kesiyor,haraça bağlıyor... Asıl onu yöneten neocon'lar , şahinler bu işlerin gerisinde...
Alın size rastgele bir haber ;

ABD Başkanı Trump : “New York’un 5. Caddesi’nde tek bir Mercedes kalmayıncaya kadar onlarla mücadele edeceğim” . Haberin gündeme gelmesinin ardından Alman otomobil üreticileri Daimler, BMW, VW ve Porsche’nin hisselerinde yüzde 2’lere yaklaşan kayıplar yaşandı.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1344 : 15 Nisan 2019, 20:55:00 »
ABD başkanlık seçimleri ne zaman acaba? Şu Cumhuriyetçiler defolup gitse de kurtulsak...

Geçen de söyledim herkes Trump'ın işi gücü Türkiye ile uğraşıyor sanıyor.Ama biraz dış haberleri takip eden görecek ki adam tam bir deli herkese kafa tutuyor,rajon kesiyor,haraça bağlıyor... Asıl onu yöneten neocon'lar , şahinler bu işlerin gerisinde...

ABD Başkanı Trump : “New York’un 5. Caddesi’nde tek bir Mercedes kalmayıncaya kadar onlarla mücadele edeceğim” . Haberin gündeme gelmesinin ardından Alman otomobil üreticileri Daimler, BMW, VW ve Porsche’nin hisselerinde yüzde 2’lere yaklaşan kayıplar yaşandı.

2008 ekonomik krizi akillarini baslarina getirmemis anlasilan. İkinci de amerikan depolarindaki silahlari, tanklari, ucaklari karaborsada satmak zevk olur.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1345 : 15 Nisan 2019, 21:24:57 »

Sanırım Trump'ın gitmesini uzunca bir zaman beklemen gerekecek sayın Serkan1976;

Biliyorson sürekli kavgacı kişilikler ''bully''  bazı kitleler tarfından güçlü kuvvetli olarak değerlendirilir ve desteklenir. Trump'ın da maşallah huysuzluk kavgacılık üzerine sanki MBA si var. ABD içerisinde bu politikasını destekleyen çok olduğu gibi arkasında yahudi lobisi duruyor. Niye Kudüs veya Golan kıyağını durup dururken yaptı sırf yahudi lobisine hoş görünmek için. Bak bu kıyakları yapınca yolsuzlukları ayuka çıkmış Netenyahu da seçimleri sayesinde kazandı'' Zaten gelecek olanın politikası fazla değişmeyecek sadece yöntem şekli değişecek.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1346 : 16 Nisan 2019, 08:41:47 »
NATO Parlamenter Asamblesi Başkanı'ndan S-400 açıklaması

ABD ile Türkiye arasında gerginlik konusu olan S-400'ler için NATO'dan açıklama geldi. Parlamenter Asamblesi Başkanı Madeleine Moon, Türkiye'nin istediği silahı almakta özgür olduğunu belirtti.

NATO Parlamenter Asamblesi (PA) Başkanı Madeleine Moon, Türkiye'nin S-400 hava savunma sistemi almasının kendi kararı olduğunu belirterek, "Türkiye ne alacağı ile ilgili kararı kendisi verir." dedi.

Antalya'da 12-14 Nisan tarihlerinde düzenlenen ve dün sona eren NATO PA 99. Rose-Roth Semineri ve Akdeniz Orta Doğu Özel Grubu Ortak Toplantısı'na katılan Moon, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi alması ve Türkiye'nin NATO'da üstlendiği rol hakkında  değerlendirmelerde bulundu.

"TÜRKİYE NATO İÇİN GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR MÜTTEFİK"
Türkiye'yi güçlü ve aktif bir NATO müttefiki olarak tanımlayan Moon, "Türkiye, çok kritik olaylarda ve süreçlerde önemli roller üstleniyor. Afganistan, Irak ve Kosova’daki rolünü buna örnek gösterebiliriz. Türkiye, NATO için sorumluluk alabilen, güçlü ve sağlam bir müttefik." ifadesini kullandı.

Moon, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in, Türkiye'nin S-400 almasının kendi kararı olduğu açıklamasına dikkati çekerek, "Sekreter Stoltenberg haklı. Türkiye ne alacağı ile ilgili kararı kendisi verir. Aynı şekilde her NATO üyesi ülkenin satın aldığı şey o devletin kararıdır. NATO, kimseye ne alacağını ya da ne yapacağını söylemez. Bu NATO'nun çalışma tarzı değildir ama her tercihin bir sonucu olduğunu da bilmek gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

https://www.ensonhaber.com/nato-parlamenter-asamblesi-baskanindan-s-400-aciklamasi.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1347 : 16 Nisan 2019, 09:46:56 »
S400 lerin memlekete gelmesi ile hazır duruma  gelmeyeceği kanısındayım  .Daha önce bahsedilmiş olduğu gibi lokalde IFF vs adaptasyonu yapılması ,  S400 leri kullanacak personelin teorik ve iş başı eğtimlerinin yapılması gerekecek ,belki de bir iki test atışı yapılması gerekecek, ayrıetten gelecek olan sistemlerin yerleştirilmesi düşünülen üslerde depolanabilmeleri için bir takım depo/garaj vs de yapılması gerekebilir kanısındayım. S400 sistemleri peyder pey gelmesi ve yapılması gerekenlerin sonlanması adaptasyonu vs   2020 yi bulabilir düşüncesindeyim.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1348 : 16 Nisan 2019, 19:57:05 »
Alman dergisi Stern Türkiye'nin S-400 almasının Doğu Akdeniz'de net bir üstünlük sağlayacağını yazdı.

Türkiye'nin S-400 almasına ABD çok sert bir biçimde karşı çıkıyor. Bu karşı çıkışın sebebi yalnızca Rusya ile "düşman" olması değil. S-400 alımının Türkiye açısında çok kritik bir önemi var. Alman dergi Stern'de yayınlanan bir yazı işte o kritik önemi açıklıyor.

Stern'de yer alan yazıya göre, ABD dünyanın her ülkesinin hava sahasında gizli jetleriyle uçabilen bir ülke. Dolayısıyla Türk hava sahasında da başta Akdeniz olmak üzere radar görünmeden uçabiliyor.

GÖRÜNMEZ UÇAKLARI TESPİT EDEBİLİYOR

S-400'lerin en önemli özelliği ise görünmez olarak nitelendirilen uçakları tespit edebilmesi.

"HAVADA ANKARA'NIN İRADESİ HAKİM OLACAK"

Dergi yazısında S-400 bataryalarının Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki etkisini büyük ölçüde artıracağını söyledi. Yazıda, "Ankara'nın iradesi dışında, havadaki kimse bu alanda çalışamaz" ifadesi kullanıldı.

İşte bu durum ABD'nin S-400'lere neden bu denli karşı çıktığını açıklıyor.

Dergide ayrıca Rusya'nın teklifinin ABD'nin teklifinden çok daha iyi olduğu belirtiliyor.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2852115-almanlardan-abdye-mesaj-turkiye-uzerinde-gizli-gizli-ucamayacaklar/?detay=2
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2019, 19:59:27 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1349 : 16 Nisan 2019, 20:39:23 »
Sonunda konunun D.akdeniz olduğunu birileri medya ağzından dillendirebilmiş. Ancak tabi ki tek konu bu değil.

Süreç aslında şöyle işledi ;

Türkiyenin direkt Fms üstünden Pac-2 almak istemesi -) Ekonomik krizler Siyasi Krizler -) Loradamis İhalesi -) Çin'in birinci seçilmesi görüşmelere başlanması -) Amerikan elçisinin Türkiye'yi uyarması -) Homurdanmalar -) Mbda'nın biz her zaman hazırızları -) Murad Bayar'ın  şu anlık çin en iyi teklifi verdi onla anlaşmaya çalışıyoruz demesi -) Bu açıklamadan 1 gün sonra görevden alınması -) Türlü vaatlerle bizi projeden vazgeçiren batılı mercilerin yine yalanları oynaması -) 15 Temmuz 2016 destekli darbe girişimi -) Putinle S-400'ler için görüşülmesi -) Gerisini biliyorsunuz.

Diğer savunma sitelerinde S-400'e öcü gibi bakılıyor hatta kurtulamadık gitti şu s-400 BELAsından falan diyenler var. Zamanında  bu adamlar bizi HQ-9'dan da vazgeçirdi. Ne verdiler hiçbir şey. S-400'ü iade etsek yine ağırdan almaya başlayacaklardır. Çünkü kilit nokta Türkiyeyi hava saldırılarına savunmasız konumda bırakmaya devam etmek gibi.
Savaş Var Denildiğinde Biz;