Gönderen Konu: Türkiye Azerbaycan Savunma Sanayii İlişkileri  (Okunma sayısı 109290 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Türkiye Azerbaycan Savunma Sanayii İlişkileri
« Yanıtla #80 : 05 Ocak 2011, 17:16:10 »
Otokarın o kadar satışı tek başına yapmasına zaten imkan yok.

Çevrimdışı ASQ-1918

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #81 : 19 Şubat 2011, 19:01:18 »
Otokar Cobra (30 milyon dolar)
Roketsandan cesitli roket sistemleri (270 milyon dolar)
36 adet T-155 Firtina (200 milyon dolar)

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #82 : 19 Şubat 2011, 19:13:25 »
Ben olayın şakasına konuşuyorum zaren :D. Barış zamanında asfaltlarmız çizilmesin kampanyası dahilinde böle bir projeye ihtiyaç var. :)Belki kerektiğinde hem palet hem teker takılabilecek bir şeyler yapılabilir.
bu sadece asfalt icin diyil.hemde yakita kanaat icin.bir tankla bir tasiyici aracin yakit harciyati cok farkli.hemde zaman konusu var.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #83 : 19 Şubat 2011, 19:19:07 »
Ben M-60'ları taşırken görmüştüm. Koca tırlarda taşıyorlardı ama tankların daha az yakacağını pek sanmam.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanı T122 Sakarya'yı  Azerbaycan için doğruladı

Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanı yakında yapılacak savunma sanayi projeleri hakkında APA anlattı

Bakü. Rashad Süleymanov - APA. APA Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanı Yaver Jamalov röportajı

- Nasıl IDEX 2011 Uluslararası Savunma Fuarı Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanlığı katıldığı değerlendiriyorsunuz?

- Savunma Sanayi Bakanlığı bu sergide 71 savunma mal gösterilmiştir. Biz dünyanın önde gelen şirketleri tarafından ve aynı anda üretilen farklı savunma mal gördüm, biz Azerbaycan ile ilgilenen savunma mal üretimi organize etmek, bu şirketlerin teknolojileri ve ekipmanları satın anlaşmalı. Biz bu savunma mal ve gerekli teknoloji transferi üretimi anlayış muhtıralar ve protokoller imzalanmıştır. Birçok ülke sergi sırasında Azerbaycan yapımı savunma ürünlerine ilgi gösterdi. ABD, Pakistan, Kazakistan, Kanada, Bulgaristan, Türkiye ve Bangladeş bunların arasındaydı. Biz AQS-17 hafif silah, havan rampası, füze rampaları optik hedefler, mühimmat için mühimmat ihracat anlaşmalar, AQS-30 havan atarlar, hem de diğer silah ve mühimmat. anlayış memoranduma göre, bu şirketlerin temsilcileri yakında Azerbaycan ziyaret edecek ve birlikte bu savunma mal test edecek. Biz testler sonrasında ihracat anlaşmaları imzalayacak.

- Daha önceki anlaşmalar Ürdün SOFEX 2010 döneminde bazı şirketler ile imzalandı. Eğer bu fırsatlar gerçekleştirilmesi ile ilgili ne söylemek istersiniz?

- Ürdün, biz vücut zırh ve kask ortak üretim anlaşması imzaladı. Bu anlaşma ve yürürlükte olan radyo üretim tesisi gerçekleştirilmiştir. ASELSAN ile iki yıllık anlaşma İlk aşaması gerçekleşmiştir ikinci aşaması bu yıl yerine getirilmesi olacaktır. mühimmatın satış anlaşmalarının yürütülmesi ile ilgili olarak, ben test merkezinde olduğu için maalesef testleri gerçekleştirmesini olamayacağını söyleyebilirim. Bu şirketlerin IDEX 2011 sırasında tekrar bize başvurdu. uluslararası standartlara göre test merkezi artık hazırdır. Biz bu şirketlerle çalışmak geliştirmeye karar verdi.

- Türkiye'nin Makine ve Kimya Şirketi (MKEK) ile yeni bir anlaşma konusunda ne? Ne bu anlaşma yapar içerir?

- Biz iki yönde MKEK ile işbirliği planlıyoruz. İlk olarak, küçük silahlar ve ikinci üretim planlıyoruz, MKEK Azerbaycan mühimmat satın bekleniyor. Bu sorunları protokoller tanımlanmıştır. Küçük kol üretimi ilk 12.7-mm "Istiglal" keskin nişancı tüfeği ele alınacaktır. Biz ve bu kol üzerinde çalışmalarını tamamladığını seri üretim yılı sonunda başlaması bekleniyor. MKEK ayrıca seri üretime katılma niyetinde. Biz de birlikte MKEK's revolver harç atarlar ve mühimmat üretecek. Bu proje yakında başlar.

- Anlaşma MP5 makineli tabanca üretimi düşünüyor.

- Biz Çek Cumhuriyeti Ceska Zbrojovka ile MP5 üretim anlaşmalıyız. Çek Cumhuriyeti Scorpion hafif makineli tüfek üreten ve neredeyse MP5 ile benzerdir. Onun örneklerini Azerbaycan getirilecek. MKEK ve Çek uzmanlardan testleri katılacak. Biz teknik açıdan üstün hafif makineli tüfek tercih edecektir.

- Nasıl Azerbaycan yapımı silah ve mühimmat NATO standartlarına uygun?

- Azerbaycan ordusunun teknik ekipman ve silah, ancak Sovyet standartlarına dayalı teknolojiler bize NATO ve Sovyet-standart mal üretmek için izin getirdi.

- Ne Sovyet standartlarına tamamen terk edilebilir ne zaman, ne düşünüyorsunuz? Silah ve bu standartlar temelinde teknik ekipmanları rakip gerisinde.

- Ben öyle düşünmüyorum. NATO standartlarına daha iyidir Sovyet döneminin bazı kolları vardır. 9x18 mm çapında ile Örneğin Makarov tabanca. Ikimiz de 9x18 mm (Sovyet) ve 9x19 mm (NATO) mermi üretiyoruz. Biz Karabağ koşullar yerel koşullar ve mücadele olanakları çerçevesinde dikkate almak.

- Eğer prognoz var mı? Zaman Azerbaycan tamamen yerli üretim hafif silahlar ile ordu tedarik edecek?

- Bu çok zaman ister. Savunma Sanayi Bakanlığı beş yıl önce kuruldu. Biz silah, mühimmat ve teknik ekipmanları ile ordumuz temin için çalışıyoruz. Bu faz-by-faz gerçekleştirilir. İlk aşamada, ekonomik olarak verimli projeler yürütmektedir. askeri teknik ve havacılık araçlarının üretimi rasyonel değildir. Biz son dönemde bu işi yapacağız. Her şeyden önce, biz silah ve mühimmat Azerbaycan Ordusu bugün ihtiyaçlarını üretmek. Biz 2012 yılı sonuna kadar tank ve topçu kollarına 5.45x39 mm mermi çeşitli savunma malların üretimine başlayacak.

- Son zamanlarda sizi bu yıl lazer Warhead tanksavar füze üretimini gerçekleştirmek niyetinde olduğunu kaydetti.

- Biz Denel Şirketi, Güney Afrika'nın en büyük savunma sanayi ürünleri üreticisi ile lazer Warhead tanksavar füze üretimini anlaşmalı. IDEX anda bir kez daha Denel temsilcisi ile bir araya geldi. Kısa bir süre içinde Azerbaycan'da bu projenin uygulanması için biz sorunları çözmek ve işe başlama kararı aldı.

- Savunma Sanayi Bakanlığı üretimin çeşitli alanlarında kurulması planlanan mı?

-Biz üretim sekiz yeni küreleri başlatmayı planlıyoruz. Bunlar arasında çeşitli mühimmat, perküsyon kapaklar, geniş kalibreli mühimmat kullanmak için üretim alanlarına üretimidir. Yakında eşsiz askeri sanayi oluşturmak için hedef.

-Sen 107mm ve 122mm uzun menzilli füzelerin üretimine ROKETSAN şirket ile sözleşme imzaladı. Nasıl verimli bir Sovyet standartlarına uygun olan Grad sistemlerinden 122mm uzun menzilli füze fırlatma olacak?

-Biz 107mm füzeler üretmek. Onların çalışma menzili 8km olduğunu. ROKETSAN ile sözleşmesinde operasyonel aralığı 11km ulaşacak. 122mm füzelerin çalışma menzili 22km olan. 40km olacak ROKETSAN lisansı dayanan üretilecek füze operasyonel aralığı. Bahsettiğiniz nokta hesaplamalarında dikkate alınır. Birlikte ROKETSAN ile biz de bu füzeler için ayrı atarlar üretecek.

-ROKETSAN Bu füzeler ağırlıklı olarak Sakarya sistemlerinden piyasaya sürüldü. aynı sistem olacak mı?

-Evet, olacak. Son projesi karmaşık olacaktır.

-Sen ordusunun envanterinden çıkarıldı T-55 tanklarının dişli yeni çekme ve mücadele ekipman üretimi ile ilgili bir proje vardı. Bu proje hakkında ne söyleyebilirsiniz?

-Bu proje gerçekleştirilecektir. Biz MT LB araçlarda, 5 km içinde hedeflerine karşı kullanılacak olan lazer savaş başlıkları ile füze yerleştirme planı. Denel temsilcileri biz çalışmalar MT LB kurulabilir kaç füze görmek yürütecek, Azerbaycan gelecektir. Biz de tamamen T-55 geri yükler. onlar sonra modernize çeşitli silahlar onlara kurulacaktır. Biz Bakü Makine İnşaat Tesisi bu araçların geri vardır. Bitki yakında açılacak. Güney Afrika Cumhuriyeti firması ile birlikte Bakanlığımız özel bir kule hazırladı. 14.5mm makineli tüfek ve 30mm top bu kuleler kurulacak. Kule otomatik olarak yönlendirileceksiniz.

-Paramount Grubu Mbombe Azerbaycan heyetine araç mücadele tanıttı. Bu araç Paramount Grubu ile işbirliği çerçevesinde Azerbaycan'da üretilen olabilir mi?

-Şu anda biz Matador ve Marauder üretiyoruz. Onların amacı farklı - onlar asker, silah ve mühimmat taşımak için vardır. Mbombe bir savaş aracıdır. Biz Savunma Bakanı ve Sınır Birlikleri Komutanı olan bu araç incelendi. Biz teklif verdi. Bunlardan biri bu yıl Azerbaycan getirilecek. Onlar burada test edildikten sonra, üretim başlayacak. Biz Paramount Grubu ile normal işbirliği yaşıyorsanız. Biz zaten 30 araçlık üretim tamamlandı. Şimdi onlar silahlı edilmektedir. yerli üretim silahlarının onlara kuruluyor.

- Ben Türkiye ile işbirliği konusunda bir soru sormak istiyorum. Azerbaycan parlamentosu stratejik işbirliği anlaşmasını onayladı. Askeri işbirliği bu anlaşma içinde özel bir yere sahiptir. Türkiye ile işbirliği için neler sunuyor?

- Türkiye bizim stratejik ortağı olduğunu ve çok yüksek düzeyde ilişkileri var. Her iki tarafın işbirliği genişletme üzerinde öneriler var. Şimdi iki taraf, bu öneriler üzerinde çalışıyoruz. yeni projeler olacak.

- Ocak ayında Çek Cumhuriyeti ziyaretiniz sırasında L-39 ve L-29 uçakları bildirildi modernizasyonu üzerinde ortak çalışma başlatmak.

- Biz "L" sınıfından Çek modernize L-159 uçakları ile tanışmış var. Onlar Azerbaycan'da bu uçaklar ve bölgedeki satış toplama bir sorun büyüdü. Bizim rıza verim. Ama Çek devlet Azerbaycan ile ilgili izin vermeniz gerekir. Aynı zamanda Çek Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ile görüşmelerde. Çalışmaları halen bu yönde yapılmaktadır. L-39 modernizasyonu teklif edildi ve ben Azerbaycan Savunma Bakanlığı ile bir araya gelecek ve bu konuyu tartışmak sundu.

- Azerbaycan'da özel askeri şirket kuruluşuyla herhangi bir ilgi var mı? Üzerinde lisansı için kimse itiraz mı?

- Kimse savunma sektöründe çalışan için bize başvurdu. Ancak gelecekte mümkün olacaktır. Ama askeri sanayiye ihtiyaç ülkede artmaktadır. Savunma Sanayi bakanlığı Bakanlığı'na savunma tarafından verilen siparişlerin miktarı geçen yıla oranla 7 kez artmıştır. Bu programın yerine getirilmesi üzerinde çalışıyor. Ki rejim çalışan üç vardiya iletilen budur.

-, Hangi uluslararası sergiler yapmak Sonunda bu yıl katılmak için plan?

- Biz Mayıs ayında İstanbul'da IDEF-2011 fuarında yer alacak. Biz canlı şeklinde 75-76 savunma ürünleri göstermeyi planlıyoruz. Bir daha sergi de Pakistan olmalıdır.

Kaynaklar
244 million USD contract with Roketsan (official).

http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/hizli/duyurular/etkinlikler/ziyaretler/Documents/Basin%20Turu%20Brifingi_17%20Subat%202011_V2.pdf

http://en.apa.az/news.php?id=141570

-These missiles of ROKETSAN are mainly launched from Sakarya systems. Will it be the same system?

-Yes, it will be. The recent project will be complex."

« Son Düzenleme: 01 Mart 2011, 21:04:09 Gönderen: Falcon »

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0

http://www.yenitayfa.com/forums/showthread.php/1596-Azerbaycan-silahl%C4%B1-kuvvetleri
Bunlar Azerbaycandaki askeri gecitten goruntular.resimdekilerden biri TR-107.Diyeri TR-122 MI?
« Son Düzenleme: 01 Mart 2011, 21:01:08 Gönderen: Vugar »

Çevrimdışı amonyak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Masallah
Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Evet tr122 olması gerek

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
bunlar hazir alim o zaman.