Gönderen Konu: Milli Gemisavar Füze Projesi (ATMACA)  (Okunma sayısı 189041 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ATMACA Üretim Sözleşmesi İmzalandı
« Yanıtla #130 : 02 Kasım 2018, 10:49:58 »

Alıntı
@IsmailDemirSSB
Takip ediliyor @IsmailDemirSSB adlı kişi takip ediliyor
Daha fazla
Yıllardır yurtdışından temin ettiğimiz gemi savar füze sistemini artık kendimiz üretiyoruz. Yerli ATMACA füzemizin seri üretim sözleşmesini imzaladık. Milli gemilerimiz, milli gemi savar füzemiz ile vuracak.

Video >> https://twitter.com/i/status/1058255075108257794

https://twitter.com/IsmailDemirSSB/status/1058255075108257794
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2018, 11:03:37 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Milli Gemisavar Füze Projesi (ATMACA)
« Yanıtla #131 : 02 Kasım 2018, 11:02:44 »
Vatana millete hayırlı olsun,darısı Gezgin'in başına.Bol killmark'ların olsun inşallah :)

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #132 : 02 Kasım 2018, 11:54:37 »
Aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #133 : 02 Kasım 2018, 11:57:31 »
Sadece gemiler değil, kara konuşlu kıyı savunma sistemlerinde de değerlendirilir inşallah.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #134 : 02 Kasım 2018, 12:28:27 »
Öncelikle tebrikler.

Yerli imalat olması ve bu teknolojiyi de dağarcığımıza eklememiz haricinde  coğrafyamızda kullanılmakta olan Hearpoon ve Excocet ler ile kıyaslayabilirmiyiz?

Teşekkürler

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #135 : 02 Kasım 2018, 12:31:27 »
Öncelikle tebrikler.

Yerli imalat olması ve bu teknolojiyi de dağarcığımıza eklememiz haricinde  coğrafyamızda kullanılmakta olan Hearpoon ve Excocet ler ile kıyaslayabilirmiyiz?

Teşekkürler

Antiship olarak olarak kullanılan her füzeyle kıyaslayabilirsin şuan.Özelliklerine bakınca da yeri hiç fena değil diyebilirim şahsen.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #136 : 02 Kasım 2018, 12:37:06 »
Hayırlı uğurlu olsun sonunda bir fuzemizi daha envantere katmayı başardık
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 34
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #137 : 02 Kasım 2018, 14:37:21 »
Öncelikle tebrikler.

Teşekkürler

Sesaltı uçan antigemi seyir füzeleriyle kıyaslamak mümkün.
Kuzey tarafımızdaki komşu P-800 Oniks kullananıyor, onunla kıyaslamak yanlış olur. P-800 ağır siklet, Atmaca`dan yaklaşık 4 kat hızlı uçuyor, harp başlığı daha ağır, dikey fırlatıcıdan(VLS) fırlatılabiliyor. Kısacası, Atmaca Rus füzeleri karşısında zayıf.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #138 : 02 Kasım 2018, 14:44:29 »
Booster  bu füzede birikimle  hisara molde yapilib    uzun menzilli hava savunma füzesi elde

edilecek  Atmacanin menzili  300km

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Roketsan tarafından suüstü hedeflere deniz araçlarından atılmak üzere geliştirilen milli Atmaca füzesinde sonunda güzel haber geldi. Seri üretim anlaşması en çok Yunanistan’da ses getirdi.

Deniz kuvvetleri tarafından yıllardır kullanılan ABD yapımı Harpoon füzelerinin yerini alacak olan Atmaca füzelerinde sonunda seri üretim sözleşmesi imzalandı. Ada sınıf korvetler, yeni tip karakol botları, i sınıfı fırkateynler gibi Türkiye’nin son dönemde ürettiği birçok milli savaş gemisinde kullanılması hedeflenen Atmaca, Boeing firması tarafından deyim yerindeyse tane tane satılan Harpoon’ların kullanım kısıtını da ortadan kaldırmış olacak.
800kg ağırlığa, RF arayıcı başlığa ve 220+ kilometre menzile sahip olan Atmaca, neredeyse tüm teknik özellikleri ile Harpoon’dan daha iyi ve özellikle ülkemiz karasularında ve komşu ülke sınırlarında ihtiyacı fazlasıyla karşılayacak yeteneklere haiz bir ürün. Tabi sonraki süreçlerde yeni versiyonlar ile daha gelişmiş özelliklere de kavuşmuş olacaktır

Atmaca kıyılarımızdan ateşlendiğinde bile etki alanı Yunanistan, Bulgaristan, Lübnan sınırına hatta KKTC sınırlarının tamamına erişiyor. Ürün, gerekli durumlarda araç arkasına entegre edilip kıyı savunma füzesi gibi görevler de üstlenebiliyor.

Önce F515 İ sınıfı fırkateynimiz olan İstanbul Fırkateyni’ne entegre edilecek olan Atmaca sonrasında birçok deniz aracında yer alacak. TCG Büyükada gibi geleceğe dönük gemiler de Atmaca entegrasyonuna sahip olacak. Harpoon füzelerine bağlılığı ortadan kaldıracak olması bile son derece önemli olan saldırı füzesi Atmaca, Roketsan tarafından üretilecek.

Yunan Basını'nda da ses getirdi
Sözleşme imzalanması sonrasında Yunan Basını da konuya ilgiyle yaklaştı. Özellikle son dönemde Türk savunma sanayiindeki gelişmeleri manşetlerine taşıyan kaynaklar, Atmaca ile Türk deniz kuvvetlerinin artacak etkisine ve silahlı kuvvetlerinin bağımsızlaşmasına dikkat çekiyor. Yunan basınındaki bu haberlere özellikle Twitter’da Türk kullanıcılar tarafından Türk bayraklı yanıtlar verilmesi basının geri adım atmasına neden oldu ve haberleri kaldırmaya başladılar.

https://www.donanimhaber.com/Yerli-gemi-savar-fuzelerinde-seri-uretim-imzasi-Yunanistan-i-rahatsiz-etti--104746
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2018, 23:49:42 Gönderen: fırtına06 »