Gönderen Konu: Milli Gemisavar Füze Projesi (ATMACA)  (Okunma sayısı 189058 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: Milli Gemisavar Füze Projesi (ATMACA)
« Yanıtla #90 : 19 Ekim 2014, 18:18:54 »
Canları exocet çekmiş  :)

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #91 : 19 Ekim 2014, 18:37:49 »
Bu Meteksan'ın veri bağı projesi sunumundan alınan görüntü.Çalıştıkları CGI firmasının muhtemelen Anti-ship füzeler hakkında en ufak bir bilgisi yoktu,netten aldıkları bilgiyle bunu karalayıp koymuşlardı.Ama yeni foto SSM sunumundan geliyor büyük ihtimalle çok daha doğru bir eskizdir.

Aradaki afrklara bakarsak,Devasa kanatlar,air intake ilavesi ve kocaman bir booster.Muhtemelen radar güdümlü ama ben ikincil bir güdüm olarak IIR seeker da bekliyorum.İdef 2015 te bakalım neler bulacağız...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #92 : 19 Ekim 2014, 18:56:57 »
Evet o büyük kanatlar ilginç.  Onlar sayesinde hava-hava füzelerini andırıyor. :)
Hava girişi ve itki sistemi ile çok çekici görünüyor ama.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #93 : 19 Ekim 2014, 19:10:33 »
Neden bu kadar büyük kanatlara ihtiyaç duydular acaba enteresan bir görüntüsü olacak gibi, uçuş safhasında. Büyük ihtimal kanatlar katlanabilirdir böyle bir tasarımda olacaksa Atmaca. + IIR'la desteklenmesi güzel olurdu açıkcası. Gemiyi vurmak bir yana geminin neresini vursam acaba büyük yetenektir.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #94 : 19 Ekim 2014, 19:44:27 »
Büyük kanatlar büyük manevra yeteneğini amaçlıyor olmalı,yüksek G manevraları ile düşmanın CIWS ve Ram gibi savunma sistemlerini atlatarak hedefine ulaşması planlanmış olabilir.Dikkat ederseniz o kanatların kökünde servolar var.Ancak resimdeki insan silüetine oranı doğruysa çok büyük bir füze bu,bu durumda radar görüntüsüde büyük olabilir.RCS düşünmediler mi acaba diye düşünmeden edemedim.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #95 : 19 Ekim 2014, 19:53:56 »
Pek fazla açıklaması olamaz zatende hani yuzey alani geniş bir tasarımda yapabilirlerdi farklı olacak neyse. Harpoon kadar var normal gibi geldi bana belki çok az bir fark. Şahsen büyükada'nın Harpoon G/M'sinin yanında bende bir o kadar kaldım. Belki daha kısa.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #96 : 19 Ekim 2014, 20:29:44 »
Daha yakından bakalım madem :)

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #97 : 19 Ekim 2014, 20:46:48 »
Daha detaylı oldu böylesi. :) IIR sensör yok gibi görünüyor mağlesef. Birde bu lançerlerden ziyade mark-41'lerdende atılabilir hale getirilse keşke. Çinliler bu tür lançerleri son destroyerlerinde tamamen kaldırıp ASM'lerini VLS'den atmaya başladılar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #98 : 19 Ekim 2014, 20:49:11 »
Daha detaylı oldu böylesi. :) IIR sensör yok gibi görünüyor mağlesef. Birde bu lançerlerden ziyade mark-41'lerdende atılabilir hale getirilse keşke. Çinliler bu tür lançerleri son destroyerlerinde tamamen kaldırıp ASM'lerini VLS'den atmaya başladılar.

Tam değineceğim noktayı vurguladın. Hazır füzeyi biz yapıyoruz. Herşeyi bizim kontrolümüzde. Neden bunu dikey fılatabileceğimiz bir sistem şeklinde yapmıyoruz ki?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #99 : 19 Ekim 2014, 20:59:26 »
Aklın yolu bir. :) Bence üzerinde durulmalı. Deniz Kuvvetleri son gördügümüz maket görsellerine göre milgem'in 2.sürümünde mark-41 VLS yanı sıra asıl göze çarpan detay ASM sayısının 16 lançer olarak belirlenmesiydi. Vede ASM'lerin bulunduğu kısımda sanıyorum ASM sayısı sebebi ile oldukça uzundu. Bunun yerine dikey lançerden atılabilir hale getirilip öndeki VLS'lerden atılabilir hale getirilebilir hatta bu gövdeden edilen yer feragatı geminin geometrisini dahada değiştirerek burundaki VLS sayısı artırılabilir. Gerektiğinde daha farklı işlevler yuklenmeside cabasıdır. Tabi bizim aldıgımız mark-41'ler buna uygunmu bunuda araştırmak gerek.