Gönderen Konu: Milli Gemisavar Füze Projesi (ATMACA)  (Okunma sayısı 189032 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Xaero

• DefenceTurk
  • *
  • 3
Ynt: Milli Gemisavar Füze Projesi (ATMACA)
« Yanıtla #80 : 13 Nisan 2014, 19:51:34 »
Bir polemik ortamı yaratmak istemiyorum ama 2016'da her türlü testi tamamlanmış kalifikasyon sürecinden geçmiş bir ürün çıkıp da atmaca'da kullanılacağına inanıyor musunuz ? Olsa olsa prototip çıkar testlerine başlarlar en az bir 2-3 senede o sürer. Kolay değil malesef bu işler. Ayrıca kimse bu yazımdan yanılıpda kale'nin bu işi yapamayacağını düşünmesini istemiyorum. Yapacaklarına inancım tam sadece zaman lazım.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #81 : 14 Nisan 2014, 10:40:49 »
Menzil, füzenin alabileceği yakıtla alakalıda.. ATMACA'nın prototipleri çıkmadığını nerden biliyorsunuz.? Yada Atmaca'nın atış testlerinin yapılmadığını nereden biliyorsunuz.? Füzenin yakında tam donanımlı prototipi çıkıp testlere başlayacak iyileştirmeler vs.. 2017 çokdan hazır olmuş olacak füze zaten.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #82 : 14 Nisan 2014, 17:41:21 »
Sn.Xaero adam diyo 2016 da kale nin tr-50 ayarındaki motoru hazır hale gelecek, bu cümleden ne anlıyorsunuz?
              Geçenlerde bir resim yayınlandı sitede stratejik motorların ne zaman bitirileceği hakkında helikopter motorundan-turbofan motora kadar hepsi vardı.Mesela bence büyük ihtimal Anka-S ler Tei nin motorunu kullanacak sn. Destinyy nin dediği gibi Som-Atmaca gibi mühimmatların seri üretimlerinde Milli motorlar kullanılacaktır.
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #83 : 19 Ekim 2014, 11:26:07 »

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #84 : 19 Ekim 2014, 15:34:26 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #85 : 19 Ekim 2014, 15:57:03 »
Bir polemik ortamı yaratmak istemiyorum ama 2016'da her türlü testi tamamlanmış kalifikasyon sürecinden geçmiş bir ürün çıkıp da atmaca'da kullanılacağına inanıyor musunuz ? Olsa olsa prototip çıkar testlerine başlarlar en az bir 2-3 senede o sürer. Kolay değil malesef bu işler. Ayrıca kimse bu yazımdan yanılıpda kale'nin bu işi yapamayacağını düşünmesini istemiyorum. Yapacaklarına inancım tam sadece zaman lazım.

AVCI'nın son paylaştığına göre Mayıs 2009'da sözleşmesi imzalanan sistemin teslimine Aralık 2016'da başlanacak. Yine aynı bilgilere göre şu an zaten prototiplerle testler gerçekleştiriliyor. Teslimata yaklaşık olarak bir yıl kalmış. Muhtemelen yakında, hatta IDEF'te bu füzeyi yakından inceleyebileceğiz!
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2014, 15:57:36 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #86 : 19 Ekim 2014, 17:04:34 »
Burada sistemden kasıt seeker mı yoksa füzenin kendisi mi?slaytın başlığı seeker ile ilgili.

Çevrimdışı Xaero

• DefenceTurk
  • *
  • 3
« Yanıtla #87 : 19 Ekim 2014, 17:31:12 »
Yüksek ihtimalle Seeker'dır. Daha test atışı bile olmadı füzenin...

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #88 : 19 Ekim 2014, 17:50:40 »
Füzenin test atışları yapıldı,yapılmaya devam ediyor...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #89 : 19 Ekim 2014, 17:55:51 »
Atmaca yavaş yavaş kendini gösteriyor.

Bu kendini gösteren ile son eklediğin farklı. :D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com