Gönderen Konu: Milli Torpido Projeleri  (Okunma sayısı 51876 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: Milli Torpido Projeleri
« Yanıtla #20 : 01 Nisan 2014, 22:01:29 »
İşin özü olarak doğru yazmış fakat Yüksek İrtifa Hava Savunması yazısına filanda göz attım çokda sağlıklı yazılar gibi gelmedi bana açıkcası burdaki herhangi biride yazabilir bunları. Biraz daha araştırıp soruştursaymış daha iyi şeyler çıkarmış özellikle UMHSS konusunda.

Neyse bunun yanı sıra işin özü olarak dikkatleri bazı yönlere çekebilen bir yazı olmuş. G.Kore ne güvenilir, ne öyle dost/sağlıklı müttefik(iş paraya geldinmi masada adamın anasını belliyorlar), nede teknik yetkinlik sahibi açıkcası. Koskoca Altay projesinde sözde bize teknik seviyede yardımcı olacaklardı heriflerin tankının problemlerini biz çözmüş olduk tam tersine. Ürün seviyesi olarak elimizde kanıtlar bir şeyin olmasada alt yapı olarak bence oldukça sağlamız. Allahtan 60-70'lerden beri bir şeyleri merak edip araştırmışız ufaklı prototipler çıkarmışız. Bu yüzden belkide bugün kısa sürede halledebiliyoruz. Birazda Türk insanının pratik zekaya vermeli. :)
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2014, 22:28:16 Gönderen: Destinyy »

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #21 : 28 Haziran 2014, 10:23:43 »
2016-2021 arası anti torpido ve 2018-2023 arasında süper kavitasyon torpidosu geliştirme planlamaları varmış.Yerli torpidoların platform entegrasyonları ise Ay sınıfı denizaltılar ile bu yıl başlayıp seahawk helikopterleri ile 2023 yılında tamamlanacakmış.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #22 : 28 Haziran 2014, 11:10:08 »
Süper kavitasyon.Heyecan verici...

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #23 : 28 Haziran 2014, 11:30:13 »
Daha epey zaman var ama evet planlamalar o yönde gibi görünüyor.Benim için daha heyecan verici olan yerli torpidoların 2015 ortalarından itibaren Milgem ve ATR lere entegre edilmeye başlanacak olması.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #24 : 28 Haziran 2014, 11:40:44 »
Uluslararası torpido geliştirme ve işbirliği projeleri ve pazarlama faaliyetleri kısmı 2015 ortalarında başlıyor gibi gözüküyo.Bu durumda idefte bişeyler görme şansımız yüksek gibi

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #25 : 28 Haziran 2014, 12:30:29 »
Gelebilecek misin bu sefer :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #26 : 28 Haziran 2014, 12:39:01 »
Savtek sayfasındaki bilgilere göre 2018 sonlarında süperkavite torpidoları geliştirmeye başlıyoruz. Kavitasyon torpidoları bildiğiniz üzere su altında yüksek hızla ilerliyorlar. Bu haber hoşuma gitti açıkçası.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #27 : 28 Haziran 2014, 13:06:44 »
Gelebilecek misin bu sefer :)
İnşallah abicim,bu sefer kaçırmamam lazım  :)

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #28 : 28 Haziran 2014, 13:54:38 »
O torpido gelistirme charti nereden Avci?

Ben agir torpido sonlara yaklastigimizi sanirken daha baslardamiyiz yani?

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #29 : 28 Haziran 2014, 15:18:05 »
Savtek bildiri kitabından dostum,yanlış anlamışsın bence oradaki tarihler platform entegrasyon tarihleri.Torpido bitime çok yakın olmalı,dikkat edersen Ay sınıfı denizaltılar için entegrasyon bu yılın ikinci yarısında başlıyor.