Gönderen Konu: ATD-X Shinshin: Japonya Stealth Uçağı Programı  (Okunma sayısı 33554 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ismail120120

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
Ynt: ATD-X Shinshin: Japonya Stealth Uçağı Programı
« Yanıtla #50 : 23 Nisan 2016, 19:44:29 »
Adamlar ihtiyaclari dogrultusunda diger rakip ucaklardan daha kucuk basarili bir ucak yapmislar . bizim tfx projeside basarili olur ve iptal olmaz insallah

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #51 : 23 Nisan 2016, 19:57:29 »
Japonya okyanus ülkesi o yüzden daha uzun menzilli daha büyük uçak beklerdim bu ne böyle model uçak gibi çirkin bir uçak uydurmuşlar

Çevrimdışı Asbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #52 : 24 Nisan 2016, 22:45:34 »
bundan olsa olsa eğitim uçağı olur
tuhaf olan sahtesinin gerçeğinden daha iyi olmasıdır ...

Çevrimdışı Xaero

• DefenceTurk
  • *
  • 3
« Yanıtla #53 : 25 Nisan 2016, 06:18:27 »
Bu uçak yeni teknolojileri denedikleri bir platform sadece. Buralardan edinilen teknolojiler ile asıl savaş uçağını geliştirecekler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #54 : 06 Haziran 2016, 12:47:55 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #55 : 05 Eylül 2016, 00:41:48 »
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2020, 15:36:34 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Japonya 5. Nesil Savaş Uçağı Çalışmalarını Sonlandırıyor
« Yanıtla #56 : 06 Mart 2018, 11:05:38 »
Japonya 5. Nesil Savaş Uçağı Çalışmalarını Sonlandırıyor

Asahi Shimbun gazetesinin 5 Mart tarihli haberinde, Japonya Savunma Bakanlığı Edinme Teknolojisi ve Lojistik Ajansı (ATLA) 'nın bütçe kaygısı ve ülkenin askeri uçak endüstrisinde kritik kapasite yetersizliği nedeniyle, yerli tasarlanmış beşinci nesil savaş uçağı üzerinde çalışmayı bırakması bekleniyor.

Japon Savunma Bakanlığı, ajansların ve bakanlıkların bu yaz mali istikrar için derlediği 2019 bütçesinde, Mitsubishi Heavy Industries'in deneysel beşinci nesil savaş uçağı X-2 "Shinshin" in (eski adıyla ATD-X) gelişimi için para talep etmeyecektir.

X-2 prototipinin, F-3 olarak adlandırılan Japonya'nın ilk yerli dizayn edilmiş 5. nesil gizli savaş uçağının geliştirilmesi için bir temel oluşturması amaçlandı. Japonya'nın şu anda bir savunma sanayii ve diğer uluslararası ortaklarıyla birlikte ortaklaşa bir yeni nesil stealth savaş uçağı geliştirmesi veya doğrudan yabancı bir satıcıdan satın alması bekleniyor.

Programın sonlandırılması kararı Japon savunma gözlemcileri için beklenmedik değildi. Japonya yeni uçakları temin etmek için üç seçeneğe sahipti: "İlk seçenek, yerli hava üstünlüğü savaş uçağı geliştirmek. İkincisi, bir yabancı savunma şirketiyle ortak yeni bir uçak geliştirmek veya lisansıyla üretmek. Üçüncüsü, mevcut bir platformu yükseltmek.
İlginçtir ki, ABD savunma firması Lockheed Martin bilinmeyen bazı kapasitede F-3 programına dahil olmuş ve gelecekte ortak çalışma ortaklığı için olası bir aday.

Japonya başlangıçta Lockheed Martin'in F-22 Raptor'unu tedarik etmeyi amaçladı, ancak ABD hükümeti, 2000'li yıllarda Japonya'ya kendi gizli savaş jet programını başlatmaya zorlayan ihracat lisansını reddetti. Japon Savunma Bakanlığı 2030'lu yıllara kadar beşinci nesil 100 savaş uçağına sahip olmayı planlıyor. İlk etapta 40 milyar doları bulacağı tahmin edilen sözleşmenin bu yaz imzalanması bekleniyordu, ancak 2018 yılındaki ihale üzerinde resmi bir ilerleme raporu mevcut değildi ve karar büyük olasılıkla ertelenecek.

Çeşitli kaynaklara göre, Japonya Öz Savunma Gücü (JSDF), bir mancınık fırlatıcısı gerektirmeden dikey veya kısa kalkış ve iniş yapabilen ABD Deniz Piyadeleri F-35 Müşterek Savaş Uçağı F-35B'yi satın almakla da ilgileniyor. JSDF uçaklarını Japonya'nın Doğu Çin Denizi'nde Izumo sınıfı helikopter taşıyıcıları üzerinde kullanabilir.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #57 : 12 Eylül 2018, 22:26:02 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #58 : 18 Kasım 2018, 02:08:59 »

« Son Düzenleme: 18 Kasım 2018, 21:45:33 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #59 : 18 Kasım 2018, 02:13:22 »
Adamlar 5. Nesil uçak yaptılar maliyetten projeyi durdurdular birde bunu yapan Japonlar olunca dahada şaşırıyorum
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR