Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 415582 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Milli piyade tüfeğimiz kullanıma hazır
« Yanıtla #160 : 09 Ocak 2011, 18:41:00 »
Aslında Mke yi bölmek lazım.Yapılanmasına baktım 40 yıldır aynı hikaye kendi arge birimini kurmalı ve yeniden yapılanmalı.
Uçak bombası yapar,tank mermisi yapar,obüs mermisi yapar,roket yapar,tüfek mermisi yapar,av tüfeğine mermi yapar,tabancaya yapar,tabanca-tüfek üretir,sivillere silah satar,obüs namlusu yapar,tank namlusu yapar,makineli türef yapar yapar oğlu yapar...

Ne iş olsa yaparım diyip aslında hiçbir işi tam yapamayan işçi misali...

Mke birimlere bölünmeli ve yeniden yapılanmalıdır...

----------
Asparuk dostum;Mke elinde yetişmiş  personeli,atölyesi, fabrikası olan bir kurum.

Siyaset parmak attıp içine ettiği için bu halde.Aselsan da siyasi müdahaladen uzak olduğu için başarılı.

Durum bu...

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
Milli Piyade Tüfeği Projesi
« Yanıtla #161 : 31 Ocak 2011, 14:16:42 »
Off yeni haber varmı ya ha bugün ha yarın diye bizi atlatmaya getiriyorlar bıktım artık ya. Yaşlandım bu tüfeği beklerken. Bu kadar bekletipte karşımıza kopya bişey çıkarırlarsa yiyecekleri lafları düşünmek bile istemiyorum.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #162 : 31 Ocak 2011, 15:22:01 »
Ne kadar sabırsızsınız. Herşeyi o kadar çabuk oluyor sanmayın.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #163 : 31 Ocak 2011, 15:54:26 »
aklıma  cem yılmazın  reklamı  geldi  hani ''yıl 2053''  diye  başlıyordu  parkta  koşan  ajda pekkan  için  ''hiç değişmedi'' diyordu   ;D  yıl 2053  mke  hala  piyade  tüfeği yapmaya  çalışıyor ;D

yıl 2053  değişmeyen 2 şey var  birisi ajda pekkan  diğeri  mke...

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #164 : 31 Ocak 2011, 15:56:24 »

proje 2006 civarı başladı hesap edelim 5 yıl oo evet çok sabırsısız 6 yılda atay tankını yapıyorlar be sen ne diyorsun kardeşim.

Ya varya paint çizimini görsem bir 2 yıl daha beklerim.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2011, 15:58:53 Gönderen: hawkerx »

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #165 : 31 Ocak 2011, 21:29:49 »
Projede belli bir aşamadan sonra herşeye başdan başlandı. Bakkala gidip yumurta almaya benzemiyor bu işler kardeşim. Önceki fiyaskodan sonra bu sefer daha ciddi çalışıyorlar bana göre. Bekleyeceğiz ve göreceğiz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #166 : 31 Ocak 2011, 21:34:50 »
Projede belli bir aşamadan sonra herşeye başdan başlandı. Bakkala gidip yumurta almaya benzemiyor bu işler kardeşim. Önceki fiyaskodan sonra bu sefer daha ciddi çalışıyorlar bana göre. Bekleyeceğiz ve göreceğiz.

Bende biliyorum olayı 4 prototip yapılmış birinin modülerliği kullanışlılıgı tipi tarzı beğenilmiş diğerininde atış mekanizması vuruş hassasiyeti etkisi felan çok ilgi toplamış. Onlarda bu iki prototipi birleştirip tek prototip yapmışlar atış testleri felan en son ama en azından bir tipini gösteren fotoğraf felan olsa.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #167 : 31 Ocak 2011, 22:07:51 »
Eninde sonunda mke yola girecek, başka yolu yok...

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #168 : 03 Şubat 2011, 14:23:01 »
Eninde sonunda mke yola girecek, başka yolu yok...

Ama ne zaman yok yok kesin artık bunlar proton silahı felan yapıyorlar 2011'in başlarında açıklanacak atış testleri bitti felan diyorlardı bir ay geçti hatta 1.5 ay ama tık değil T bile yok

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #169 : 03 Şubat 2011, 14:35:14 »
Scar tüfeğinin tasarımı, prototip, üretim ve hazır hale gelmesi aşağı yukarı 6 yıl gibi bir zaman almış yanlış hatırlamıyorsam. Bizim mke de nereden baksak bu konular konuşulmaya başlanalı 5-6 yıl oldu ve ortada henüz piyasaya çıkacak bir tüfek lafı dolanıyor. Gerçi mke 30 yıldır bu silahla uğraşıyor ama yapamıyor :D.
 Mehmetcik-1 olayından sonra geçen zaman 2 yıl civarı. O zamandan beri projenin ve isteklerin sıfırlandığını ve herşeyin yeniden başlandığını varsayarsak mke aslında çok yavaş kalmadı. Belkide derin darbe yapıp bizleri şok edecek bir makine çıkaracak ortaya.

Mke ye aslında çok zaman verdik, bu işlerden anlayan az bir kesim olarak. ve verdiğimiz zamanın sonuna geldik. Bence mke de bunu biliyor ve ortaya güzel birşey çıkarmaya hazırlanıyor. Bekleyip görelim.

Ama tutarlarda m4 tarzı veya g-36 türü birşey çıkarırlarsa bence yaptıkalrı son iş olur. bu şansı iyi değerlendirmeleri gerekir bence. ya tamam ya devam durumuna getirirler adamı :D