Gönderen Konu: Milli Piyade Tüfeği Projesi  (Okunma sayısı 415610 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
Milli piyade tüfeğimiz kullanıma hazır
« Yanıtla #140 : 06 Ocak 2011, 16:25:12 »
Fin yapımı keskin nişancı tüfeği alındı hatta kara harekatında yayınlanan resimlerde uzmanın elinde bu tüfek vardı.

Avunya da durum şu kalekalıp kendi başına bu silahı yaptı.Yaparken herhangibir ihale hedefi yoktu zaten ihalede yoktu.Avunya prototipi hazır olduğunda fin yapımı silahlar zaten envantere alınıyordu.Sonra bir miktar jng 90 bora isimli mke yapımı silah tedariği yapıldı.Sonuçta avunya prototip halde kaldı.

Şahsi düşüncem bir miktar alım yapılması yönünde.Böylece özel sektör bu işlere daha çok arge yatırımı yapar.Adamları küstürmemek lazım.Aynı şeyi çaldıran iha için de düşünüyorum.Bir miktar alım yapılsın çaldırandan da adamlar kapatıp gitmesin imalathaneyi.

İhtiyaç olunca israilin kucağına düşüyoruz ondan sonra...

Teşekkürler açıklama için
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Loneatilla

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #141 : 06 Ocak 2011, 22:04:49 »
kale kalıp o tufeği geliştirmek icin yanılmıyorsam kapanan bir ingiliz firmasından elemanları işe almıştı diye bir söylenti vardı

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #142 : 06 Ocak 2011, 22:28:32 »
öf
daha ortaya çikmadi ama ben resmen gicik oldum bu tüfege  >:(

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #143 : 06 Ocak 2011, 23:18:36 »
Bu yıl içince askere gidecem Allah nasip ederse, bakalım askerliğin son zamanlarına kadar yetiştirebilirler mi silahları, Eğer öyle birşey olursa burayı bilgi bankasına çeviririm :D

Ne yapsak ajan falan mı soksak MKE ye :D

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #144 : 08 Ocak 2011, 10:15:23 »
Ya o değil de, şu başlığı mı değiştrisek acaba? 'Milli piyade tüfeğimiz kullanıma hazır' Hani? Nerde? :)
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı ASPARUK

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #145 : 08 Ocak 2011, 16:11:22 »
Ya benim anlamadığım her türlü elektronik araç ve gereç yapabilecek bir altyapıya sahip Aselsan gibi bir kuruluş neden bu milli piyade tüfeği ile ilgilenmez? MKE bu çalışmayı Aselsan mühendislerine verse idi eminim kısa bir zaman da verimli bir sonuç alınırdı. İşimiz MKE'ye kalmışsa umudumuz Şaban'dır.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #146 : 08 Ocak 2011, 19:30:43 »
Aselsan optik ve elektronik sistemlerde uzman.

Silah ise başka bir dünya namlusu,gaz pistonu vs...Aselsanda olmayan bir teknoloji.elinde mühendis var ama bunlar aviyonik ve elektro-optik konusunda uzman mühendisler.

Yani aselsan mühendisi iyi görev bilgisayarı yapıyor diye iyi tüfek yapacak diye de birşey yok.

Mke den çıkan ürün pek kaliteli olmayacak bunuda bir kenara not edin.Namlu ömürleri falan iyi birşey beklemiyorum.

-----
Eski çek ve polonya şirketlerini satın alabiliriz adamlarda teknoloji var yetişmiş eleman var tezgahlar var.İşbirliği yapılabilir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #147 : 08 Ocak 2011, 21:18:55 »
Almanlarda Mercedes dünyaca kabul edilen üstün kalitede araçlar üretiyor, neden Almanlar Mercedes'e uçak yaptırmıyorlar o zaman.
Askeri Elektronik Sanayinin  (ASELSAN) görevi piyade tüfeği üretmek değil ki!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ASPARUK

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #148 : 08 Ocak 2011, 23:49:13 »
Bir piyade tüfeği yapmak bir elektronik cihazı yapmaktan daha mı zordur? Bir tankın nasıl işlediğini anlamak için tankın içinde aylarca yatıp kalkan Aselsan mühendisleri şu kıçı kırık bir  piyade tüfeği yapabilmek için zaman harcasa hiçbir sonuç alamayacak mı yani? Bu arada mercedes  ile uçak arasında nasıl bir benzerlik kurdun çözemedim. İkisi de birbirinden tamamen alakasız şeyler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #149 : 09 Ocak 2011, 00:14:13 »
Bir piyade tüfeği yapmak bir elektronik cihazı yapmaktan daha mı zordur? Bir tankın nasıl işlediğini anlamak için tankın içinde aylarca yatıp kalkan Aselsan mühendisleri şu kıçı kırık bir  piyade tüfeği yapabilmek için zaman harcasa hiçbir sonuç alamayacak mı yani? Bu arada mercedes  ile uçak arasında nasıl bir benzerlik kurdun çözemedim. İkisi de birbirinden tamamen alakasız şeyler.

Ben de o alakasızlığı vurgulamak için o örneği verdim zaten.  Kasaba gidip dişim ağrıyor demek gibi birşey bu. Hani iyi kesiyor ya, ona da bir çare bulur gibi...

Aselsanın görevi kıçı kırık bir piyade tüfeği yapmak değil ki. Tabiki tankın nasıl işlediğini anlamak için içinde aylarca yatıp kalkacaklar. Ona göre bir atış kontrol sistemi geliştirecekler çünkü. Tankı yapmayacaklar ama onun elektronik bir parçasını yapacaklar. Piyade tüfeğine de en fazla dürbün, gece görüşü, lazer gibi donanımlar yaparlar. Gerisi onların işi değil...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com