Gönderen Konu: Avrupa Türkleri Neden Sevmez ?  (Okunma sayısı 7196 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Avrupa Türkleri Neden Sevmez ?
« : 09 Aralık 2009, 20:19:57 »
Avrupa Türkleri Neden Sevmez?

İstanbul Üniversitesi''nde öğretim üyesi Alman asıllı Prof. Naumark ile bir kısım talebesi Boğaziçi’nde geziye çıkarlar. Talebelerden biri Prof. Naumark''a şu soruyu sorar:

- Avrupa bizi neden sevmez hocam ? Prof. Naumark şu cevabi verir:

- Çok samimi olarak itiraf edeyim ki, Avrupalı Türkleri sevmez ve sevmesi de mümkün değildir, Asırlardır kilisenin Türk ve İslam düşmanlığı Hristiyanların hücrelerine sinmiştir. Sebeplerine gelince:

1. Müslüman olduğunuz için sevmez. Ama faraza laik şöyle dursun, Hristiyan olsanız da size düşman olarak bakmaya devam eder.

2.Sizler farkında değilsiniz ama, onlar şu gerçeğin farkındadırlar: Tarihten Türk çıkarılırsa tarih kalmaz. Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa, bugünkü tarihlerin yeniden yazılması gerekir.

3. Avrupa’nın pazarı idiniz. Şimdi Avrupa’yı pazar yapmaya başladınız.

4. En az 400 yıl Avrupa''da sırtımızda ve ensemizde at koşturdunuz.

5. Selçuklular Anadolu''yu, Osmanlılar ise orta Avrupa ve Balkanları Haçlı ordusuna mezar ettiler.

6. Sizi silah ile yenemeyenler, sizleri kendilerine benzeterek hakimiyet sağladılar.önce ahlaki değerlerinizi yıpratmaya başladılar giyiminizden yaşantınıza kadar sonra kendi içinizde sizi bölmeye başladılar A-B-C-D gibi

7. Selçuklu ve bilhassa Osmanlı, İslamiyet uğruna her şeyini feda etmeseydiler, İslamiyet bugün belki sadece Hicaz''da varlığını devam ettirirdi, Kaldı ki Vahhabiliği kuranlar da, İngiliz Dominyon Bakanlığının adamlarıdır. Batı her yerde İslamiyet’i, sapık inançlara kanalize etti.Ama Osmanlı, Asr-i Saadet''i devam ettirdi.

8. Kilise size kin kusmaktadır. Ve sebepleri yukarıdadır.

9. Ben Türkiye''ye geldiğimde 2 üniversiteniz vardı, şimdi 19 üniversite var. (O tarihte öyle idi şimdi ise çok daha fazla.) Osmanlı zamanında ise her yerde bir medrese vardı tarihinize bakın her medresede bilim eğitimi vardı ilk denizaltını Osmanlının yaptığını çoğunuz bilmiyorsunuzdur belki de ama Avrupa bunu biliyor

10. Sizler, gerçek hüviyetinize döndüğünüz an Avrupa’nın refahı ve medeniyeti yıkılır.Ama sizde bunun olması bu şartlarda çok zor.

11. Yine sizler, Avrupa’nın tarihi düşmanısınız ve daima düşman olarak kalacaksınız."

Evet, almasını bilene ders ve ibretlerle dolu bir itirafname...

alıntı
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Avrupa Türkleri Neden Sevmez ?
« Yanıtla #1 : 14 Aralık 2009, 17:57:06 »
Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur.

Bu söze bide benim şöyle bir yorumum var; Türkiye Türk'ünün Türkiye Türk'ünden başka dostu yoktur...

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 25 Aralık 2009, 21:24:34 »
SEN EGER BOYLE SOYLUYORSAN DEMEK KI SEN TURK SIN.BI TURK ASLA HAIN GIBI DAVRANMAZ.BEN AZERBAYCANDAN KATILIYORUM.DORU BIZDEDE BOLUCULER COK.KENDILERINE TURTK DIYILDE ONUN BUNUN BIZE KOYDUGU ADLA HITAB EDEN hainLER.BURDA YALNIZ TURK OLMAYANLAR BEN DURK DIYILIM AZERBAYCANLIYIM IFADESIYLE KENDI ETNIK KIMLIKLERINI GIZLEYIB ICTEN ICE IHANETLE MESGUL OLUYORLAR.
VE NE YAZIKKI BIZDE KENDI KIMLIYINI VE ETNIK KOKUNU BILMEYEN IHANETKARLAR ,hainLER VE MANGURLAR COK.
AMMA TURKIYEDEDE SENIN KIBI DUSUNUP DE KENDINE TURK DIYEN BIRININ OLMASI BENI HAYAL KIRIKLIGINA UGRATDI.
BEN TURKUM BERING BOAZINDAN EGEYE KADARKI TURAN TOPRAKLARINDA YASAYAN DIYER TURKLER GIBI.ICIMIZDE hainLER OLA BILIR.AMMA300 MLN YAKIN TURKUN 150-200 MLN KENDININ TURK OLDUGUNU BILENLERDIR.
TURK OLMAK BI YASAM TARZIDIR BI KIMLIKDIR DUSUNCE TARZIDIR.YALNIZ ETNIK KIMLIK YETMEZ.

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 27 Aralık 2009, 12:26:52 »
SEN EGER BOYLE SOYLUYORSAN DEMEK KI SEN TURK değilSIN.BI TURK ASLA HAIN GIBI DAVRANMAZ.BEN AZERBAYCANDAN KATILIYORUM.DORU BIZDEDE BOLUCULER COK.KENDILERINE TURTK DIYILDE ONUN BUNUN BIZE KOYDUGU ADLA HITAB EDEN hainLER.BURDA YALNIZ TURK OLMAYANLAR BEN DURK DIYILIM AZERBAYCANLIYIM IFADESIYLE KENDI ETNIK KIMLIKLERINI GIZLEYIB ICTEN ICE IHANETLE MESGUL OLUYORLAR.
VE NE YAZIKKI BIZDE KENDI KIMLIYINI VE ETNIK KOKUNU BILMEYEN IHANETKARLAR ,hainLER VE MANGURLAR COK.
AMMA TURKIYEDEDE SENIN KIBI DUSUNUP DE KENDINE TURK DIYEN BIRININ OLMASI BENI HAYAL KIRIKLIGINA UGRATDI.
BEN TURKUM BERING BOAZINDAN EGEYE KADARKI TURAN TOPRAKLARINDA YASAYAN DIYER TURKLER GIBI.ICIMIZDE hainLER OLA BILIR.AMMA300 MLN YAKIN TURKUN 150-200 MLN KENDININ TURK OLDUGUNU BILENLERDIR.
TURK OLMAK BI YASAM TARZIDIR BI KIMLIKDIR DUSUNCE TARZIDIR.YALNIZ ETNIK KIMLIK YETMEZ.

Ben kimliğime laf ettirmem, laf edeninde kellesini boynundan ayırırım.Forumda gerginlik olmasını istemiyorum o yüzden bunu kısa kesiyorum...

Turan'dan bahsediyorsun demek...Turan'ın gerçekleşmesi ihtimali varmı sence?Kendisine TÜRK demeyi unutmuş, Ruslara, Çinlilere kendisini yakın gören ulusların Turan'a katılacağınımı düşünüyorsun?AÇ GÖZLERİNİ.

Yanı başımızdaki Azerbaycan'da bile Türk düşmanlığı varken, orta asya Türk(!) leriylemi Turan gerçekleşecek?
Orta çağda yaşamıyoruz, yada II.Dünya Savaşında değiliz.Şu andaki şartlarla bırak Turan'ı, vatanı zor savunuyoruz.Bana laf söyleyeceğine, ben TÜRK'ÜM diyemiyen asyalı kardeşlerine bak...

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 28 Aralık 2009, 12:48:41 »
bak kardesim eger sana agir konustuysam kusura bakma kizginligimdandir.
bende zaten farkli bir sey soylemiyorum.daha evvelde soylediyim gibi.
300 mln turk kokenliden 150-200 mln nu turk sayilmayacak kadar bizden uzaklasdiysada en azi 100 mln kendini turk olarak tanimlayan ve bununla qurur duyanlar var.sen buralarda olmadigin icin bunlardan habersiz ola bilirsin.dogru soyluyorsun bir cogu ruslasmis. ve beni dahada kizdiran bu.turana geldikde ise bunu yalniz cografi olarak dusunmek gerekmez bunu ideolojik olarak uyqulamak su aninki sartlara daha uyqundur.
Eger Turkiyanin basina 1-ci dunya savasindaki kibi belalar yine gelirse ben ve bi cok arkadasim Turkiye icin ve ya Turkiye halki icin dusuncesiyle diyilde turkler en azindan bi turk devletinin var olmasi  icin gelib savasmaya haziriz ve nitekim babalarimizdanda bunu yapanlar vardir.200 yildir tuk sozunun yasaklandigi bi cografyada ve bir toplubda yasamagi kolaymi saniyorsun.
Ruslar ve cinliler onlari manqurt yapa bilirde biz nede onlara kendi kimliklerini hatirlatmayi becermiyoruz?.
bu biraz uzun sure ala bilir amma mumkunsuz diyildir.
mumkun olmayanlarda bizden diyillerdir.
bize okullarda zis azerisiniz ve ya ozbeksiniz diye takma adlarla cagirirlarken evde annelerimiz bize kulaklarimiza  siz turksunuz bunu asla unutmayin derlerdi.
tabii bunu cogu yapmazdi ve yapilanlardanda hepsi bunu benimsemezdi.
sen Turkiyeye olasi yardimdan once Karabagi kurtarin dersin amma buyuk cogunlugu ihanetkarlasmis bir milletle bunu yapmak hicde kolay diyil.tukiyede olan turklerle ABD ,RUSYA VE YA Avrupaya karsi savasipda zafer kazanmak daha kolay neinki 9 mln -nundan 7 mln nunun ihantkar ver manqurt oldugu Azerbaycanda kucuk ve az olan ermenilerle savasmak ve yenilmemek.
ve onuda soyleyimki ben Turkiyeyle daha cok qurur duyuyorun neinki Azerbaycanla ve ya baska isimde turk cumburiyyetiyle.
cunku kurtulusun dayaginin ora olacagini biliyoruz.
ORTA ASYAYA ve kafkaslara huk etmeden Turkiye asla istediyi kibi super guc olamaz ve bu cumburuyyetlerde Turkiyenin
yardimi olmadan asla mevcutluklarini koruyamazlar.
eminimki bir gun Bakudede bura bi Turk vatanidir diye yazilar yazilacakdir.
bu bizden olupda kendini bizlerden saymayanlarin kani pahasina sonuclansada.

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #5 : 28 Aralık 2009, 14:59:48 »
bak ne güzel söylüyorsun, büyük bölümü ruslaşmış, kendine Türk demeyi bilmiyor.Bu saatten sonrada onlara Ben Türk'üm dedirtmek kolay degil.Keşke deseler fakat bu bir gerçek, onlar daha unutmuş bizi, biz onları..

bu arada, demiştiniz 1. dünya savaşındaki gibi Türkiye sıkışırsa ilk fırsatta geliriz diye, sağolun varolun, unutmayınki sizede ilk yardıma gelecekler biz oluruz ;)

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 28 Aralık 2009, 17:23:16 »
yardim konusunda doru soyluyorsun.biz Nuru pasayi unutmadik.bundan emin ola bilirsiniz.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 28 Aralık 2009, 17:27:23 »
yeninefes.org

Çevrimdışı sky_warrior

• DefenceTurk
  • *
  • 0