Gönderen Konu: OMTAS PROJESİ  (Okunma sayısı 18902 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +221/-37
Ynt: OMTAS PROJESİ
« Yanıtla #30 : 17 Mayıs 2018, 03:31:29 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +8/-5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #31 : 28 Ağustos 2018, 09:01:01 »
Sonunda omtas hazir. Cok sükür . Ama haberde agirlik 35 kg deniliyor. Ayni degerdeki ürünlerin agirligini bilmiyorum o yüzden sorum . Bir Harp sirasinda 35 kg biraz agir  degilmi. Gizlice düsmana sizmak anlaminda. Biraz daha hafif olsa daha iyi  olmazmiydi. Tabii yapanlarin eline saglik.  m.c4defence.com/Gundem/seri-uretime-ha

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +94/-19
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #32 : 28 Ağustos 2018, 09:31:08 »
Sonunda omtas hazir. Cok sükür . Ama haberde agirlik 35 kg deniliyor. Ayni degerdeki ürünlerin agirligini bilmiyorum o yüzden sorum . Bir Harp sirasinda 35 kg biraz agir  degilmi. Gizlice düsmana sizmak anlaminda. Biraz daha hafif olsa daha iyi  olmazmiydi. Tabii yapanlarin eline saglik.  m.c4defence.com/Gundem/seri-uretime-ha

Otokarın sitesinde fırlatma sistemi ağırlığı olarak geçiyor buda 2 asker tarafından tandem taşınacağından sorun olmaz gibi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +221/-37
ASELSAN ile Roketsan arasında OMTAS anlaşması
« Yanıtla #33 : 10 Ocak 2019, 22:23:43 »
ASELSAN ile Roketsan arasında OMTAS anlaşması

Roketsan tarafından geliştirilen Orta Menzilli Tanksavar Füzesi (OMTAS), seri üretime geçiyor.

ASELSAN tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, “ASELSAN ile ROKETSAN arasında OMTAS Füzesi Kızılötesi Arayıcı Başlık seri üretimine ilişkin olarak 10.01.2019 tarihinde, 63.000.000 TL + 31.500.000 EURO tutarında bir sözleşme imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2019-2024 yılları arasında gerçekleştirilecektir.” ifadelerine yer verildi.

Roketsan OMTAS, üzerinde barındırdığı yüksek teknoloji ile modern savaş alanındaki tüm zırhlı tehditlere karşı etkili orta menzilli tanksavar silah sistemidir.
Teknik Özellikler
Menzil    200 – 4000 m
Füze Çapı    160 mm
Tam Atım Füze Ağırlığı    35 kg (Fırlatma Tüpü dahil)
Tam Atım Füze Boyu    1.8 m (Fırlatma Tüpü ve Şok Sönümleyici Kapaklar Dahil)
Fırlatma Sistemi Ağırlığı    36 kg
Arayıcı Başlık    Kızılötesi Arayıcı Başlık, Soğutmasız Tip
Vuruş Modu    Doğrudan Vuruş / Üstten Vuruş
Kullanım Modları    • At-Unut
• At-Güncelle
• Atış Öncesi Kilitleme
• Atış Sonrası Kilitleme
Çalışma Sıcaklığı    -35°C ve +60°C aralığı
Depolama Sıcaklığı    -40°C ve +60°C aralığı
Hedef Tipleri    Hafif Zırhlı/Zırhsız Araçlar, Silahlı Birlikler
Çalışma İrtifası    -300 m ve +3000 m
Gözetleme Birimi    TV/Termal Kamera

http://savunmasanayist.com/2019/01/10/aselsan-ile-roketsan-arasinda-omtas-anlasmasi/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +49/-101
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #34 : 11 Ocak 2019, 02:47:00 »
Çok güzel bir gelişme Kendi ihtiyacımızı kendimiz geliştirmemiz için bu alanda kaç sistem ve füze teslim edilecek?
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR