Gönderen Konu: İKİNCİ OSMANLI DEVLETİNE DOĞRU  (Okunma sayısı 1758 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SEHİTLERİNSESİ

  • DefenceTurk
  • *
  • İleti: 24
  • 0
İKİNCİ OSMANLI DEVLETİNE DOĞRU
« : 03 Kasım 2009, 18:30:34 »
İKİNCİ OSMANLI DEVLETİNE DOĞRU
Ey Türk Milleti; ikinci Osmanlı devletimiz hayırlı olsun. Ama bağımsız olarak değil, çeyrek düzeyde bağımsız olarak ABD’nin çizdiği sınırlar çerçevesinde Ortadoğu’nun hamilik (ağabeylik) görevimiz hepimize hayırlı uğurlu olsun. Çünkü, artık ABD Ortadoğu politikasını tamamıyla değiştirmiş bulunmaktadır. Kendisi Afrika kıtasına yönelmiştir. Aden körfezindeki korsanlık oyunlarının neden oynandığını biraz irdelerseniz oyunun sürecini tahmin edebilirsiniz. ABD’nin GBOP yeni stratejik oyun sahası olarak Afrika’yı seçmiştir. Ortadoğu’da da İsrail’in ve de Irak’ta ki tampon bölgesi olan Barzani’nin güvenliğini teminat altına alabilmek için bölgede ki ülkeler içerisinde bu göreve en uygun olarak bizi yani Türkiye’yi seçmiştir. Son zamanlarda ki Kürt açılımı, Ermeni açılımı, Ruhban okulu açılımı, Fener Rum Patriği (ekümeniklik) açılımı gibi bir dizi hareketlerin cereyan etmesinin arkasındaki yanıp sönen ışık bundandır.
AKP hükümetimiz hücrelerinde taşıdığı ikinci Osmanlıcılık hayallerini gerçekleştirme yolunda büyük adımlar attırılarak epey yol aldırılmıştır. Yukarıda sarf ettiğim sözler hayal değil gerçeğin yavaş yavaş ortaya çıkışıdır. Geçen gün Dışişleri Bakanımız Ahmed Davutoğlu, Dış Ticaretten sorumlu devlet bakanı Zafer Çağlayan ve beraberindeki heyetle birlikte Irak’a bir çeşit diplomatik gezi düzenlediler. Bu diplomatik gezinin duraklarından olan Erbil’de Beyaz Köşk’te Bölgesel Yönetim Başkanı Mesud Barzani ile heyetler arası bir görüşme yaptılar.
Heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Barzani ile ortak bir vizyonu paylaştıklarını, Ortadoğu'yu Araplar, Kürtler ve Türklerin yeniden birlikte inşa etmesinin ve cesaretli adımlar atılmasının vakti geldiğini söyledi. Davutoğlu, Erbil'de bir başkonsolosluk açma kararı verdiklerini ve bu konsolosluğun mümkün olan en kısa zamanda açılmasını istediklerini dile getirdi. "Kendimizi evimizde hissettik. Ortadoğu'yu hep birlikte inşa edeceğiz. Biz Irak'ta etnik gruplar arasında ayrım görmüyoruz. Türk, Kürt, Arap hepsi bizim için aynı." diyen Bakan, teröre karşı gerekli adımların atılmasının da tam zamanı olduğunu vurguladı. "Burada terör varsa Türkiye'de de terör var. Artık insanlarımız Basra'dan Edirne'ye kadar rahat ve sorunsuz seyahat edebilsin. Dağlar bizi ayıramaz, birleştirir." diye ekledi. Erbil'i çok gelişmiş bulduğunu ifade eden Davutoğlu, "Hep birlikte Erbil'in daha da gelişmesi için katkı sağlayabiliriz. Bu, Irak ile Türkiye arasında köprü olacak. Biz Irak'ın Avrupa Birliği'ne açılan kapısıyız. Erbil de bizim Basra'ya açılan kapımız." ifadelerini kullandı.
Ey Türk Milleti, Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu’nun bu açıklamasını iyi irdelerseniz projenin genel hatlarını kestirebilirsiniz. Bundan sonra her şeyi hazmetmeye alışın çünkü ülkemizde daha neler göreceğiz neler. Hepsi sıraya sokulmuş madde madde çıkartılıp gerçekleştirilmeyi bekliyor. Herkese hazmetme konusunda kolaylıklar dilerim. Mideniz ne kadar genişse hazmetmenizde o kadar kolay olur. Bir Müslüman Türk’ün midesi o kadar geniş değildir. Sağlıcakla kalın.
FİKRET ŞAHİN
03.11.2009