Gönderen Konu: Yemen  (Okunma sayısı 52607 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Yemen
« Yanıtla #40 : 17 Ekim 2018, 21:41:02 »
Yalnız tank vurulmadan ziyade yakılmışa benziyor.Bilhassa tankın içini gösteren resimde nasıl oluyorsa bırak tahrip olmayı herşey tertemiz duruyor koltuga yanık bez koymuşlar gibi :S :S ben mi yanlışım. Üstteki resimde içeriyi yaktıktan sonra içerden cıkan ateş :S

Ben tankın vurulduğunu, ancak imha olmadığını, içindeki personelin  aracı çalışır vaziyette bırakıp kaçtığını ve husilerin de ele geçirdikleri bu tankı yakarak imha ettiklerini okumuştum bir yerde.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #41 : 17 Ekim 2018, 22:59:50 »
Yalnız tank vurulmadan ziyade yakılmışa benziyor.Bilhassa tankın içini gösteren resimde nasıl oluyorsa bırak tahrip olmayı herşey tertemiz duruyor koltuga yanık bez koymuşlar gibi :S :S ben mi yanlışım. Üstteki resimde içeriyi yaktıktan sonra içerden cıkan ateş :S

Ben tankın vurulduğunu, ancak imha olmadığını, içindeki personelin  aracı çalışır vaziyette bırakıp kaçtığını ve husilerin de ele geçirdikleri bu tankı yakarak imha ettiklerini okumuştum bir yerde.
Doğru hocam olay bu şekilde gerçekleşmiş husiler niye kullanmak için almamış enteresan olan o
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #42 : 17 Ekim 2018, 23:25:15 »
Sahadaki yamyamlarin turlu turlu batil inanislari olur. Muhtemelen Selefilerin mali necistir deyip kullanmak istememislerdir.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #43 : 17 Ekim 2018, 23:59:37 »
Sahadaki yamyamlarin turlu turlu batil inanislari olur. Muhtemelen Selefilerin mali necistir deyip kullanmak istememislerdir.
Bence kullanma ihtiyacı duymamışlardır. Tank husileri açık hedef haline getirir ayrıca mermisi mazotu bittiğinde ne halta yarıycak , mantıken bende kullanmazdım heralde teknoloji gelişti sinyal falan gönderir nerde oldugun kabak gibi çıkar
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2018, 00:00:34 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Suudi Arabistan savaş uçakları saldırı başlattı!
« Yanıtla #44 : 19 Aralık 2018, 19:07:55 »
Suudilerin başını çektiği koalisyona ait jetler, Yemen'in başkenti Sana'daki havalimanını bombalıyor.

İç savaş ülkesi Yemen'de Hudeyde için varılan ateşkesin taraflarından Suudi Arabistan ve müttefikleri, başkent Sana'daki havalimanına saldırı başlattı.

Koalisyon açıklamasında, hava bombardımanının başkentteki havalimanını hedef aldığı belirtildi.

Reuters haber ajansı, bugün Sana'daki Husilerin fotoğraflarını dünyaya servis etti. Yüzlerce Husi, harekete destek için toplanıp silahlarını havaya kaldırarak gövde gösterisi yaptı.

Üç yılı aşkın süredir çatışmaların sürdüğü Yemen'de, İran destekli Husilerle Suudi Arabistan'ın başını çektiği koalisyonun desteğini alan merkezi güçler savaşıyor.

Merkezi güçlerin Kızıl Deniz kenarındaki liman kenti Hudeyde'ye kadar ilerlemisinin ardından, taraflar BM gözetiminde ateşkes için masaya oturmuştu. Varılan ateşkes anlaşmasına göre, insani yardımlar için büyük önem taşıyan Hudeyde limanında tarafsız güçler kontrol sağlayacak.

Son ateşkes, Hudeyde dışındaki yerleri kapsamıyor.

Arap Yarımadası'nın en fakir ülkesi Yemen'de, çatışmalar Mart 2015'te başladı. Kısa sürede iç savaşa sürüklenen ülkede İran destekli Husiler batıdaki kentleri ve başkent Sana'yı ele geçirdi.

Cumhurbaşkanı Abdurrabbu Mansur Hadi'nin ülkeden kaçması üzerine İran'ın ezeli düşmanı Suudi Arabistan'ın başını çektiği Arap koalisyonu iç savaşa müdahil oldu. Üç yılı aşkın süredir devam eden iç savaşta binlerce sivil yaşamını yitirdi.

Halihazırda Husiler ülkenin batısını, merkezi güçler orta ve doğu kesimler ile güneybatıyı kontrol ediyor. Terör örgütü El Kaide ise, güney şeridiyle kuzeydeki Hadramut'u elinde tutuyor.

Yemen'de 5 milyondan fazla çocuk açlık tehdidi altında, binlercesi açlıktan yaşamını yitirdi. 27 milyon insanın yaşadığı ülkede nüfusun dörtte üçü insani yardıma muhtaç.

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-suudi-arabistan-dunya-2797874/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Yemen için onay çıktı... O karar kabul edildi
« Yanıtla #45 : 22 Aralık 2018, 08:48:40 »
Yemen için onay çıktı... O karar kabul edildi

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Yemen'in hayati önem taşıyan liman kenti Hudeyde'de ateşkesi destekleyen ve bölgeye uluslararası ateşkes denetleyicileri gönderilmesine ilişkin tasarıyı kabul etti.
Daimi üyelerden İngiltere'nin sunduğu tasarı, BM Güvenlik Konseyi'nde oylandı.

Yemen hükümeti ile Husiler arasında Stockholm'deki görüşmelerin ardından varılan "Hudeyde'de ateşkes kararına" destek veren ve bölgeye uluslararası ateşkes denetleyicileri gönderilmesine ilişkin tasarı, oy birliğiyle kabul edildi.
Kararda, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'ten, Hudeyde ve çevresinde ateşkesin denetlenmesi için bir mekanizma oluşturarak, bölgeye ilk olarak 30 günlüğüne uluslararası denetleyiciler göndermesi talep ediliyor.

Kararda, uluslararası gözlemcilerin ateşkesin yürürlüğe girdiği günden itibaren 21 gün içinde Hudeyde kenti ve liman çevresine konuşlandırılması isteniyor.
Yemen hükümeti ve Husilere yakıt da dahil olmak üzere ticari malların ve insani yardımların ülkeye girişi önündeki tüm bürokratik engelleri kaldırmaları çağrısı yapılan kararda esir değişimi anlaşmasının da hayata geçirilmesi çağrısında bulunuluyor.

Kararda Genel Sekreter Guterres'ten kararın uygulanması konusunda BM Güvenlik Konseyi'ne haftalık rapor sunması isteniyor.

Husiler ve Yemen hükümeti, 6 Aralık'ta başlayan, 13 Aralık'ta sona eren müzakerelerin ardından Yemen halkı için hayati önem taşıyan Hudeyde Limanı ve kenti için tarafların anlaşmaya vardığını duyurmuştu. Hudeyde ve çevresi için varılan ateşkes 18 Aralık'ta yürürlüğe girmişti.
BM'ye göre, dünyanın en büyük insani krizlerinden birinin yaşandığı Yemen'de, nüfusun yarısını oluşturan 14 milyon kişi kıtlık riskiyle karşı karşıya bulunuyor. Ülkede 22 milyondan fazla insan yardıma ve korumaya ihtiyaç duyuyor.
Pek çok alanda insani kriz yaşanan ülkede, temiz suya ulaşımın olmaması, yetersiz beslenme, ilaç ve tıbbi malzemelerdeki eksiklik gibi nedenlerle kolera başta olmak üzere salgın hastalıklar her geçen gün artıyor.

Yemen'e gıda ürünlerinin yaklaşık yüzde 90'ı, insani yardımların da yüzde 80'inin giriş noktası olması açısından Hudeyde Limanı, Yemen halkı için hayati önem taşıyor.

Yemen'de 4 yılı aşkın süredir yaşanan çatışmalarda binlerce kişi yaşamını yitirdi. Dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer alan Yemen'de iç savaş nedeniyle büyüyen insani kriz de korkunç boyutlara ulaşmış durumda.
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de Husiler, eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulundururken, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/ve-onay-cikti-karar-kabul-edildi-41059905
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
BM, Yemen için toplandı
« Yanıtla #46 : 26 Aralık 2018, 14:06:25 »
BM, Yemen için toplandı

Birleşmiş Milletler ateşkes gözlem ekibi, Yemen'in Hudeyda liman kentinde ateşkes anlaşmasını ihlal eden taraflar gündemi ile ilk toplantısını düzenledi.
Birleşmiş Milletler ateşkes gözlem ekibi, Yemen’deki liman şehri Hudeyda’da ilk toplantısını düzenledi. Toplantının ardından adının gizli kalmasını istemeyen bir yetkili, 'İyi sonuçlar çıkmasını umuyoruz' açıklamasında bulundu.

YEMEN'DEKİ DURUM

Yemen'de üç yıldan uzun süredir Husiler ile Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon birliklerince desteklenen hükümet güçleri arasında yaşanan çatışmalarda binlerce kişi yaşamını yitirdi.

Sağlık başta olmak üzere pek çok alanda insani kriz yaşanan ülkede, temiz suya ulaşımın olmaması, yetersiz beslenme, ilaç ve tıbbi malzemelerdeki eksiklikler gibi nedenlerle salgın hastalıklar her geçen gün daha da artıyor.

Yemen'in içinde bulunduğu durum, ABD'nin Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne verdiği hava harekatı desteği ve silah satımı nedeniyle ABD'li siyasetçiler arasında da ciddi rahatsızlığa yol açtı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-bm-yemen-icin-toplandi-41064220

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #47 : 10 Ocak 2019, 22:56:45 »
Yemen'deki insansız hava aracıyla gerçekleştirilen saldırının görüntüleri...

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=XiVQolywTx8" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=XiVQolywTx8</a>

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #48 : 11 Ocak 2019, 09:35:22 »
Garip bir saldırı olmuş, siha hava da patlıyor.
İran yapımı bir araçmış buarada.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD Yemen'deki askerlerini geri çekiyor
« Yanıtla #49 : 14 Mart 2019, 09:15:24 »
ABD Yemen'deki askerlerini geri çekiyor

ABD Senatosu, ABD yönetiminin, Yemen'de devam eden savaşa dahil olan ya da savaşı etkileyen tüm askeri unsurlarını 30 gün içinde geri çekmesini öngören yasa tasarısını kabul etti.

ABD Senatosu Genel Kurulunda yapılan oylamada 46'ya karşı 54 evet oyu ile kabul edilen tasarı, ABD Başkanı Donald Trump'ın Suudi Arabistan politikasına önemli bir karşı çıkış olarak nitelendirildi.

Söz konusu tasarıda, El Kaide ile savaşanlar hariç olmak üzere, Yemen'deki savaşa dahil olan ya da savaşı etkileyen tüm Amerikan askeri unsurlarının 30 gün içinde geri çekilmesi öngörülüyor.

TEMSİLCİLER MECLİSİ'NE GİDECEK

Söz konusu tasarının, ABD Başkanı Trump'ın önüne gidebilmesi için Kongrenin diğer kanadı olan Temsilciler Meclisinden de geçmesi gerekiyor. Demokratların çoğunluğunun elinde tuttuğu Temsilciler Meclisinde tasarının kabul edilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

ABD yönetiminin Suudi Arabistan'a Yemen'de devam eden savaşta verdiği destek uzun süredir Kongrede tartışmalara neden olmuş, geçen aralık ayında Senatoda kabul edilen benzer bir tasarı, o zaman Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu Temsilciler Meclisinde kabul edilmemişti.

Kasım ayında yapılan Kongre ara seçimlerinin ardından yenilenen Senato ve Temsilciler Meclisinde söz konusu Yemen tasarısının yeniden gündeme geleceği belirtilmişti.

Şubat ayı içinde, ABD'nin Yemen'de devam eden savaşta Suudi Arabistan'a verdiği askeri desteği kesmesini öngören ayrı bir yasa tasarısı, Temsilciler Meclisinde kabul edilmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/abd-yemendeki-askerlerini-geri-cekiyor-41148522