Gönderen Konu: Yemen  (Okunma sayısı 6457 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +46/-85
  • DefenceTurk.com
Ynt: Yemen
« Yanıtla #30 : 20 Ağustos 2018, 19:52:42 »
Allah belalarını versin
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +199/-37
« Yanıtla #31 : 31 Ağustos 2018, 01:42:07 »

Suudi Arabistan’ın Çin’den aldığı CH-4B İHA’sı Yemen’de Husiler tarafından düşürülmüş.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +30/-0
  • DefenceTurk.com
Husiler “Abrams”ı vurdu
« Yanıtla #32 : 17 Ekim 2018, 20:45:39 »
Yemen’de İran destekli Husi militanları Suudi ordusuna ait M1A2S Abrams ana muharebe tankını vurdu.

Husi militanları 13 Ekim’de yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan’ın güneyindeki Jizan bölgesinde M1A2S Abrams ana muharebe tankını imha etti.

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Yemen’de meşru yönetime destek olmak amacıyla askeri operasyon başlattığı 26 Mart 2015’ten bu yana Husiler sık sık Suudi Arabistan’ın farklı bölgelerine saldırılar düzenliyor.

http://defenceandtechnology.com/2018/10/16/husiler-abramsi-vurdu/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +199/-37
« Yanıtla #33 : 17 Ekim 2018, 21:12:23 »
Böyle giderse Suudilerde tank kalmayacak.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +248/-333
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #34 : 17 Ekim 2018, 21:31:18 »
Yalnız tank vurulmadan ziyade yakılmışa benziyor.Bilhassa tankın içini gösteren resimde nasıl oluyorsa bırak tahrip olmayı herşey tertemiz duruyor koltuga yanık bez koymuşlar gibi :S :S ben mi yanlışım. Üstteki resimde içeriyi yaktıktan sonra içerden cıkan ateş :S
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2018, 21:32:21 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +199/-37
« Yanıtla #35 : 17 Ekim 2018, 21:41:02 »
Yalnız tank vurulmadan ziyade yakılmışa benziyor.Bilhassa tankın içini gösteren resimde nasıl oluyorsa bırak tahrip olmayı herşey tertemiz duruyor koltuga yanık bez koymuşlar gibi :S :S ben mi yanlışım. Üstteki resimde içeriyi yaktıktan sonra içerden cıkan ateş :S

Ben tankın vurulduğunu, ancak imha olmadığını, içindeki personelin  aracı çalışır vaziyette bırakıp kaçtığını ve husilerin de ele geçirdikleri bu tankı yakarak imha ettiklerini okumuştum bir yerde.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +46/-85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #36 : 17 Ekim 2018, 22:59:50 »

Ben tankın vurulduğunu, ancak imha olmadığını, içindeki personelin  aracı çalışır vaziyette bırakıp kaçtığını ve husilerin de ele geçirdikleri bu tankı yakarak imha ettiklerini okumuştum bir yerde.
Doğru hocam olay bu şekilde gerçekleşmiş husiler niye kullanmak için almamış enteresan olan o
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı UYVAR

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +54/-186
« Yanıtla #37 : 17 Ekim 2018, 23:25:15 »
Sahadaki yamyamlarin turlu turlu batil inanislari olur. Muhtemelen Selefilerin mali necistir deyip kullanmak istememislerdir.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +248/-333
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #38 : 17 Ekim 2018, 23:59:37 »
Sahadaki yamyamlarin turlu turlu batil inanislari olur. Muhtemelen Selefilerin mali necistir deyip kullanmak istememislerdir.
Bence kullanma ihtiyacı duymamışlardır. Tank husileri açık hedef haline getirir ayrıca mermisi mazotu bittiğinde ne halta yarıycak , mantıken bende kullanmazdım heralde teknoloji gelişti sinyal falan gönderir nerde oldugun kabak gibi çıkar
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2018, 00:00:34 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?