Gönderen Konu: Türkiye-Filistin İlişkisi  (Okunma sayısı 2725 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye-Filistin İlişkisi
« Yanıtla #10 : 02 Mart 2024, 10:02:33 »
Türkiye Gazze'yi kılı kıpırdamadan oturdu seyretti bu kadarını ben beklemiyordum. Şu olanları bir kaç yıl önce anlatsalar en önde kıyameti koparırız sanırdım ama hiç bir şey yapmadık en pasif ülkelerden birisi olduk hatta. Doğrusu duyguların aklın önüne geçmemesi boyumuzu aşan maceralara girmeyişimiz bana güven verdi. Keşke yapabileceğimiz işe yarar bir şeyler olsaydı üzülüyoruz tabi ki. Sanıyorum bu pasifliğimiz bize hiç belli edilmeden bu kalkışmanın İran politikalarını destekleyen öncelikler ile başlatılmış olması olabilir.

millet vekiline yazdığım mesaj

1-Ismail Haniye cagrilir,
2-Filistin haritasi turkiyede cikartilir ve bagimsizligini turkiyede ilan eder.
3-Hemen bakanlar kurulu kurulus esnasinda ilan edilip BM ye bildirilir.
4-Ilan etmeden 30 dk onceden disisleri bakanligi telefon diplomasisi yontemi ile dost ve kardes tum ulkeler aranarak bu konuda bilgi verilir ve ilanin hemsn akabinde taninmasini ister
5-Akabinde ISMAIL HANIE Filistin devletinin TURKIYEYE ILHAKINI ILAN EDER.
6-Ilhakin hemen akabinde ilhakin meclis tarafindan acil toplanti ve oylama ile kabul edilip ilan olunur.
7-Ilanin hemen ardindan Israile nota verilerek derhal bolgenin terk edilmesini aksi takdirde Turkiyeye saldirilmjs kabul edilecegini belirtmesi ve bunu askeri yonden caydirici hamle olarak ordu KIRMIZI ALARMA gecirilmeli..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #11 : 02 Mart 2024, 13:56:38 »
Türkiye Gazze'yi kılı kıpırdamadan oturdu seyretti bu kadarını ben beklemiyordum. Şu olanları bir kaç yıl önce anlatsalar en önde kıyameti koparırız sanırdım ama hiç bir şey yapmadık en pasif ülkelerden birisi olduk hatta. Doğrusu duyguların aklın önüne geçmemesi boyumuzu aşan maceralara girmeyişimiz bana güven verdi. Keşke yapabileceğimiz işe yarar bir şeyler olsaydı üzülüyoruz tabi ki. Sanıyorum bu pasifliğimiz bize hiç belli edilmeden bu kalkışmanın İran politikalarını destekleyen öncelikler ile başlatılmış olması olabilir.

4-Ilan etmeden 30 dk onceden disisleri bakanligi telefon diplomasisi yontemi ile dost ve kardes tum ulkeler aranarak bu konuda bilgi verilir ve ilanin hemsn akabinde taninmasini ister
6-Ilhakin hemen akabinde ilhakin meclis tarafindan acil toplanti ve oylama ile kabul edilip ilan olunur.
7-Ilanin hemen ardindan Israile nota verilerek derhal bolgenin terk edilmesini aksi takdirde Turkiyeye saldirilmjs kabul edilecegini belirtmesi ve bunu askeri yonden caydirici hamle olarak ordu KIRMIZI ALARMA gecirilmeli..

Sonra ülkemizdeki Suriyeli, Afgan, Iraklı vs yetmiyormuş gibi bir de Filistinlileri kucaklar ve bakarız. Güzel plan. Balıklama atlayalım hemen.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 02 Mart 2024, 14:55:32 »
[/quo

Sonra ülkemizdeki Suriyeli, Afgan, Iraklı vs yetmiyormuş gibi bir de Filistinlileri kucaklar ve bakarız. Güzel plan. Balıklama atlayalım hemen.

devamını yazmadım ,devamı;

8-Uluslararası yardımla gazze tekrara ayağa kaldırılır
9-Kaldırıldıktan sonra filistin devletinin tekrar ilanından önce devlet kadroları belirlenir çıkarılır ordusu kurulur yapılandırılır ve filistin devleti tekrar ilan edilir.
10-Bu gelişmeler esnasında göç olayı olmayacaktır sadece akan kanı durdurmak için geçici tedavi içindir aksi durumda bu savaşın durması imkansızdır..

BAŞKA ÇARE YOKTUR...

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #13 : 02 Mart 2024, 14:56:11 »
Filistin in başkanı İsmail Haniye değil ki devrimci Mahmut Abbas

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 02 Mart 2024, 14:58:50 »
Biliyorum fakat Mahmut ABBASLA bu işler olmayacağı gibi batışeria nın akibeti de mahmut abbas kaldığı sürece aynı olacaktır bu kaçınılmazdır aksini iddia etmek hayalciliktir.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #15 : 02 Mart 2024, 15:31:39 »
Filistin in beğenirsin beğenmezsin idaresi Mahmut Abbas'dır. İsmail Haniye'yi İran ve bizden başka muhatap alan yok. Daha kötüsü İsmail Haniye'nin muhatap aldığı devletler ise sadece İran'dır. Türkiye onun için zurnanın zırt deliğidir kendi kendimize gelin güveyi oluyoruz biz. Aslında birazda bu karşılıksız aşk yüzünden yalnız bıraktık bu adamaları. Filistin ile ilişkiler bildiğiniz gibi değil. Filistin in meşru idaresi bizimle küs yüzümüze bakası yok. Geriye kalan Filistin in % 5 i kadar olan Gazze de görece ilişkimiz iyi seviliyoruz ama büyük kararlarda bizimle değil İran ile muhataplar. Biz hastaneye yardım göndersek filan akla geliyoruz o kadar. Bizim gazeteler öyle bir Filistin romantizmi pompalıyor ki Gazze'deki görece Türkiye memnuniyetini tüm Filistin de var gibi yansıtıyorlar oysa bizim tuttuğumuz kesim kendi Filistin devleti ile iç savaş halinde. Bir şeyi de düzgün yapın dişimi kırıcam.

Gazze neden İsrail e saldırıyor roket atıyor size gerçek sebebini söyleyim. Sebebi İran a İslam devriminden beri uygulanan tecrit dir ambargolardır bir sihirli küre olsa Gazze neden roket atıyor analiz et dese bu cevabı verir. Tamam Gazze denize düşmüş yılana sarılmış İran ile temasta ama İran'ın derdi Filistin davası değil dakika da satar dünya İran ile barışsa. Bu adamları daha dindar diye tutmayın devrimci Yaser Arafat tarafını tutun önce bir Filistin ortaya çıksın sonra onu istiyorsan dindar yaparsın şimdi sırası değil dinin devrimin falan. Filistin olsun da isterse satanist olsun ne olursa olsun sonra bakarsınız o işlere.  Hayatınızda yol ayrımlarında her ikilemde kaldığınızda Allah büyüktür deyip daha dindar seçeneği seçmek zekice bir yöntem değil.
« Son Düzenleme: 02 Mart 2024, 15:49:22 Gönderen: putty »

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 02 Mart 2024, 16:41:53 »
Bati baskentlerinde milyar dolarlar harcayip dolanan Arap liderleri falan kılını kıpırdatsin bir önce,  sonra düşünürüz...

İnsanı yardım ve arabuluculuk yapılacak tek şey, o da Filistin'i değil Türkiye'nin çıkarları öncelikli tutularak
« Son Düzenleme: 02 Mart 2024, 16:45:43 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?