Gönderen Konu: S 400 Hava Savunma Sistemi  (Okunma sayısı 97431 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
Ynt: S 400 Hava Savunma Sistemi
« Yanıtla #260 : 30 Haziran 2020, 00:37:42 »
Bu Arda Mevlütoğlu’nun yazısı üzerine bu kadar yazılıp çizildi. Peki bu haberin gerçekliği kontrol edildimi?
ABD nin bu teklifinin orijinali var mı? Kaynak nedir?
Bu çok uçuk ve dış ilişkilerin esasına aykırı bir öneri . Bunun gerçekliğini onaylayan bir yazı görmeden bir yorum yapmak doğru olmaz.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #261 : 30 Haziran 2020, 00:57:31 »
Abd olmayacak bi şey isteyerek boş atıp dolu tutmaya çalışıyor.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #262 : 30 Haziran 2020, 01:19:00 »
Abd olmayacak bi şey isteyerek boş atıp dolu tutmaya çalışıyor.
Benim okuduğum yerlerdeKi haberlere göre de;
Bir sivri zekalı senatör çıkmış böyle bir öneri sunmuş. Oylanmış. Reddedilmiş.
Aslı yok yani!
Hangisi daha inandırıcı? Arda Mevlütoğlu’nun yazdığımı benim okuduğum forum haberleri mi?
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2020, 01:21:14 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 65
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #263 : 30 Haziran 2020, 03:47:57 »
Hayır olmuş bitmiş bir olay sen vermediğin için biz gittik s400 aldık

Aster30 italyan fransız ortaklı fransızlara takıldık

Hani bu ülke daha ne yapacaktı ki

Çinli fd2000'e dayanır bu ihale

Antalya daki g20 zirvesinde baskı ile iptal ettirmediler mi ?

Cevap:ettirdiler

Hani biz o süreçte niye s400 aldık

Vermediğiniz için

Abdlilere bu saatten sonra s400 maketi verelim

Yada müze niyetine s400 bataryalarını dolaştıralım

Rakibleri rusların nasıl bir sistem yapmış olduğunu görürler.

Silah satımındaki fark ortaya çıksın.

Rusya: s400 konusunda karar ve tercih türkiye nin ister patates toplarlar ister domates kendilerinin bilceği iş

Nato dışı ülkeye sattığı ürün için bunları diyebiliyor.

Abd:

Oraya kullanma buraya kullanma bununla denk yada yanyana gelmesin şunu tak bunu tak burda kulanırsan haberimiz olur  yapacağınız yada yapmak istediğiniz şeye platformlarımız ürünlerimiz cevap vermeyebilir komutlarına uymayabilir.

Üstüne üstlük dediğimizin dışına çıkarsan

Caatsa
Swift

Gibi unsurlarla uğraşırsın

Müttefik olupta catsaa uygula var mı böyle birşey

F35 bitti yalan oldu diyorsalar ağızlarından çıkanın gereğini yapsınlar uçakları teslim etmesinler.

Fakat bizim özgür irademiz ve tercihimizle satın aldığımız silahlara karışmasınlar

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #264 : 30 Haziran 2020, 07:30:11 »
Bu Arda Mevlütoğlu’nun yazısı üzerine bu kadar yazılıp çizildi. Peki bu haberin gerçekliği kontrol edildimi?
Bu çok uçuk ve dış ilişkilerin esasına aykırı bir öneri . Bunun gerçekliğini onaylayan bir yazı görmeden bir yorum yapmak doğru olmaz.

Arda mevlütoğlu yazısını burada ben alıntıladım ki herkes Arda üstadın savunma sanayi camiasındaki uzmanlığını bilir. Ardından hükümete yakın Yusif Akbaba'da haberi doğruladı...

Ama bir süre so ra Yusuf Akbaba "bilgi yanlışmış , özür dilerim" yazmış...

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #265 : 30 Haziran 2020, 07:44:04 »
Evet, bu arada "Son kullanıcı anlaşması" diye bir husus olduğunu tekrar hatırlayalım.

https://bundle.app/YTZwkhkk

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #266 : 30 Haziran 2020, 10:08:22 »

Arda ortaya şunu atmıştı...

Alıntı
Arda Mevlutoglu
@orko_8
Senato tasarısına bir ek yapılmış. Buna göre Türkiye ABD'ye, NATO uyumlu olmayan (=Rus ya da Çin yapımı) sistem almayacağının garantisini verirse eğer, ABD teslim edilmiş olan S-400 sistemini satın alabilecek.

Sonrasında şunu paylaştı...

Alıntı
Hüseyin Günay
@huseyingunayDC
Haber yanlış, şöyleki;

•2021 Savunma Bütçesinde böyle bir madde yok.

•Güney Dakoto Senatörü Thune, yasanın tartışıldığı esnada öneride bulunuyor ama kabul edilmiyor.

•Herşeyin ötesinde ABD üçüncü ülkeler aracılığıyle bile olsa Rus sistemi satın almıyor.

https://twitter.com/huseyingunayDC/status/1277636282454347777

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #267 : 30 Haziran 2020, 10:10:41 »

S400'leri abd'ye gemi ile mi gönderelim yoksa rusyadan an124 kiralayıp mı gönderelim abd nin isteği hangisi

O zaman için Bizimde aslında f35 leri alıp rusya ya satmamız lazım ki

Böylecelikle ruslar ile de sorun olmaz s400 rövanşı olur .

Belki rusya o zaman s400 lerin abd ye transferine bir şey demez

Süper ya...  ;D ;D ;D

Sana +1
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2020, 10:11:12 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
S-400’den başarısız atış
« Yanıtla #268 : 28 Ağustos 2020, 19:46:33 »
Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri’ne ait S-400 Triumf Hava Savunma Füze Sistemi bataryası, geçtiğimiz gün düzenlenen uluslararası tatbikat esnasında gerçekleştirilen atışta, başarısız oldu.

Edinilen bilgiye göre; Rusya Federasyonu hava savunma birlikleri, Altıncı Uluslararası Ordu Oyunları “ARMY-2020” kapsamında 26 Ağustos 2020 tarihinde bir dizi atışlı test icra ettiler. Ashuluk Eğitim Sahası’nda icra edilen atışlı tatbikatlara, S-400 Triumf Hava Savunma Füze Sistemi bataryası da katılım sağladı. Ancak iddiaya göre; S-400 bataryasına ait Füze Fırlatma Aracı’ndan ateşlenen uçaksavar güdümlü füze, soğuk-fırlatma (cold-launch) sonrasında motorunun devreye girmemesi sebebiyle gerçekleştiği düşünülen kaza sonucu bataryayı kontrol eden askerlerin yanına düştü. Olayda yaralı veya ölü olduğuna dair bir bilgi bulunmazken, EPA Ajansı tarafından o an görüntülendi.

Sovyetler Birliği’nden bu yana kullanılan soğut-atım yönteminde; tüp içerisindeki füze, gaz aracılığıyla tüpten ayrılmakta ve füzeye belirli bir yükseklik kazanmaktadır. Bunun ardından ise havadayken, füzenin motoru faaliyete girmekte ve angajman noktasına ulaşım için gerekli itki gücü sağlanmaktadır. S-300 ve S-400 gibi birçok Rus menşei hava sisteminde kullanılan soğuk atım teknolojisi, lançerlerin tekrar kullanımı ve yerde yaşanacak kazaların önlenmesi için oldukça faydalı olmaktadır. Ancak soğuk atım sonrası füze motorunun devreye girmediği zamanlarda, bu tür kazalar yaşanabilmektedir.

https://www.savunmasanayist.com/s-400den-basarisiz-atis/

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Türk Silahlı Kuvvetleri, S-400'leri test etme sürecini başlattı.
« Yanıtla #269 : 06 Ekim 2020, 13:27:08 »
Alıntı

Türk Silahlı Kuvvetleri, Rusya'dan satın alınan S-400 Hava Savunma Sistemini (ADS) Sinop yakınlarındaki bir eğitim sahasında faaliyete geçirme ve test etme sürecini başlattı.

Turkish Minute, teste hazırlık olarak, resmi hükümet yazışmalarına dayanarak, 5-16 Ekim tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek S-400 testleri için Sinop'ta 10 hava hedefinin takibi ve imhası test edileceğini bildirdi.

"S-400 sisteminin savaşa hazır olup olmadığını, sistemin radarlarını tespit etme ve izleme yeteneğini, iletişim sisteminin yanı sıra yangın kontrolünü ve komuta kontrolünü test etmek için.. "- ilgili yayına göre belgede geçen.

Belgeye göre, Türkiye Cumhurbaşkanı 28 Eylül - 2 Ekim 2019 tarihleri ​​arasında Ankara yakınlarındaki Mürted havaalanındaki radarların yeteneklerini test etmek için sistemin ön aktivasyonuna izin verdi.
youtu.be/nx0pGYzQLMU

Turkish Minute
https://mobile.twitter.com/KRCBEY28/status/1313154085005209602
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2020, 13:31:51 Gönderen: カメせ »