Gönderen Konu: ASELSAN'dan Genel Haberler  (Okunma sayısı 87491 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kosavalı1989

 • Özel Üye
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 302
 • 0
Birleşmiş Milletler Aselsan'ı tercih etti!
« Yanıtla #30 : 28 Eylül 2011, 14:45:53 »
Barış Gücü'nün operasyonları için 4 milyon dolarlık sipariş verildi
28 Eylül 2011 Çarşamba, 12:20:38
Birleşmiş Milletler Aselsan'ı tercih etti!

Aselsan'ın KAP'ta yayımlanan açıklamasında, Birleşmiş Milletler Barış Gücü birlikleri tarafından Haiti ve Kongo operasyonlarında kullanılmak üzere sipariş aldığı belirtildi.

HF/VHF/UHF taktik haberleşme sistemleri ihtiyacı kapsamında toplam 4 milyon 84 bin 21 ABD Doları tutarında sipariş alındığı açıklandı.

2011 yılı içerisinde başlayacak teslimatların 2012 ilk yarısı içerisinde tamamlanmasının öngörüldüğü kaydedildi.

http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/673941-birlesmis-milletler-aselsani-tercih-etti

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 42098
 • 475
ASELSAN global atağa geçti
« Yanıtla #31 : 29 Haziran 2012, 00:55:17 »
ASELSAN global atağa geçti

O artık dünya markası!

28 Haziran 2012 Perşembe, 11:53:14
ASELSAN dünya markası oldu

ASELSAN Genel Müdürü Cengiz Ergeneman, ASELSAN'ın artık bir dünya markası haline geldiğini belirterek, ''Biz artık Türkiye'nin firması olmaktan çıkıp, Türkiye'nin ilgi duyduğu bölgelerin firması olma fazına geçtik. Dünyaya yayılan, global bir savunma ve elektronik firması olma yolunda ilerliyoruz'' dedi.

Cengiz Ergeneman, şirketleri açısından 2011 yılının başarılı geçtiğini, cirolarını ve kar oranlarını artırdıklarını, yaklaşık 65 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiklerini söyledi. Geçen yıl ASELSAN'ın cirosunun 1,5 milyar lirayı aştığını, karının 160 milyon liraya ulaştığını ifade eden Ergeneman, bu yıl 1,7 milyar lira ciro, 130 milyon dolarlık ihracat öngördüklerini anlattı.

Geçen yıl siparişe bağladıkları yurt dışı satış miktarının 225 milyon dolara ulaştığını belirten Ergeneman, ''Bu siparişler 2012-2013 yılında teslim edilecek. Önümüzdeki yıl ASELSAN'ı 1 milyar doları aşkın cirosu olan, bunun da yaklaşık yüzde 25'ini ihracattan sağlayan bir firma olarak görmeyi hedefliyoruz. Dolayısıyla yurt dışı satış bağlantılarımız artacak'' diye konuştu.

ASELSAN'ın 4 ayrı Ar-Ge merkezinde 2 binden fazla personel çalıştığını ifade eden Ergeneman, geçen yıl Ar-Ge çalışmaları için 260 milyon dolar harcandığını söyledi.

Şirket olarak 68 patent belgesi başvurusunda bulunduklarını belirten Ergeneman, 55 marka tescil belgesi ve 39 faydalı model belgesi için çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.

''KILIK DEĞİŞTİRMEYE BAŞLADIK"
''ASELSAN olarak kılık değiştirmeye başladık'' diyen Ergeneman, eskiden bir çok ürünü kendilerinin ürettiklerini, çok fazla işçi ve teknisyen çalıştırdıklarını, artık nitelik değiştirdiklerini, daha çok mühendis ve yüksek öğrenim gören kişiyi istihdam ettiklerini söyledi. Artık teknoloji geliştirdiklerini ve Ar-Ge'ye önem verdiklerini ifade eden Ergeneman, Türkiye'de yapılamayanı yapmaya çalıştıklarını kaydetti.

ASELSAN'ın Kazakistan, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri'nde şirketlerinin bulunduğunu, Güney Afrika'da büro açtıklarını anlatan Ergeneman, ''39 ülkeye ihracat yapmış olan ASELSAN, artık tüm müşterileri nezdinde bir teknoloji merkezi olarak kabul görüyor. Biz artık Türkiye'nin firması olmaktan çıkıp, Türkiye'nin ilgi duyduğu bölgelerin firması olma fazına geçtik. Şu anda adımızın dünyada kabul gördüğünü, bir marka olduğunu sevinçle görmekteyiz. Yavaş yavaş dünyaya yayılan, global bir savunma ve elektronik firması olma yolunda ilerliyoruz'' dedi.

Ergeneman, şirket kurma ve satın alma yönünde girişimlerini de sürdürdüklerini belirtti.

''ALT YÜKLENİCİLERİMİZE YAKLAŞIK 183 MİLYON DOLARLIK ÖDEME YAPTIK"
ASELSAN'ın, binlerce kişiyi istihdam eden alt yüklenicilerinin bulunduğunu, bunları birer çözüm ortağı olarak gördüklerini ve desteklediklerini belirten Ergeneman, geçen yıl 338 yurt içi alt yükleniciye yaklaşık 183 milyon dolarlık ödeme yaptıklarını, 267'si KOBi niteliğindeki bu firmalara verdikleri yıllara sari siparişlerin toplamının ise 730 milyon doları aştığını kaydetti.

Yurt dışına satış yaparken alt yüklenicilerin de iş payını düşündüklerini ifade eden Ergeneman, artık ASELSAN olarak yıllara sari iş aldıklarında alt yükleniciler ile de yıllara sari sözleşmeler imzaladıklarını, bu şekilde onların daha uzun vadeli yatırım ve insan gücü planlamaları yapmalarına olanak sağlandığını söyledi.

ASELSAN SİVİL ALANLARA DA YÖNELECEK
Türk savunma sanayinin oldukça hızlı geliştiğini anlatan Ergeneman, önümüzdeki dönemde teknolojik üstünlük gerektiren ulaştırma, telekom, sağlık gibi sivil alanlara da girmeyi planladıklarını söyledi.

ASELSAN olarak askeri haberleşme ve elektronik alanlarında elde ettikleri tecrübeleri sivil alanlarda da kullanmayı istediklerini belirten Ergeneman, şöyle konuştu:

''Örneğin sağlık sektöründe görüntüleme cihazları bize çok yakın bir alan. Termal kamerayı, açık kalp ameliyatlarında kullanıyorlar. Yine Türkiye, raylı sistemlere oldukça büyük yatırım yapıyor. Hızlı tren olsun, Marmaray olsun bu tür sistemlerde oldukça büyük miktarda elektronik teçhizat var. Biz alt yüklenicilerimizle birlikte bu tür sistemlerin büyük kısmını Türkiye'de yapabileceğimizi düşünüyoruz. İlgili mercilere müracaat ettik. Bu işlere talibiz. Ayrıca şu anda telekom sektöründe 3G'den sonra 4G gelmesi söz konusu. 4G konusunda baz istasyonlarının Türkiye'de geliştirilip kurulması yönünde çalışmalarımız bulunuyor.''

FÜZELER 2017'DE HAZIR
ASELSAN ana yükleniciliğinde geliştirilen alçak ve orta irtifa hava savunma füze sistemleriyle ilgili de bilgi veren Ergeneman, tasarım çalışmaları 1 yıl önce başlatılan söz konusu proje kapsamında, füzelerin ROKETSAN tarafından, füzelerde kullanılacak 'Görüntülü Kızılötesi Arayıcı Başlıklar'ın da ASELSAN sorumluluğunda geliştirileceğini söyledi.

Projenin tamamlanmasıyla Türkiye'nin bu alanda önemli bir yetenek kazanacağını ifade eden Ergeneman, alçak ve orta irtifa hava savunma füzelerinin 2017 yılından itibaren envantere alınmasının planlandığını kaydetti.

''DOST - DÜŞMAN TANIMA SİSTEMİ TAMAM"
ASELSAN'ın savaş uçağı ve gemilerde kullanılacak Dost-Düşman Tanıtma Tanıtma Sistemi ile ilgili çalışmalarını da tamamladığını anlatan Ergeneman, bunun sadece donanımını değil, yazılımını da milli olarak gerçekleştirdiklerini söyledi. Sistemle ilgili uçuş denemelerinin yapıldığını ifade eden Ergeneman, artık milli olarak dost-düşmanı ayrımının yapılabileceğini bildirdi. Bu sistemin hem NATO, hem de milli modda çalışabileceğini belirten Ergeneman, ''Uçaklarda denemeleri yapıldı. Sistemin uçuş onayı alındı, seri üretime başladık. Uçaklarımızda kendi yazılımlarımız kullanılacak. Bundan sonra da önceliklere gemilerimize ve kara araçlarına takılacak'' dedi.

Ergeneman, Türkiye'nin, yeni nesil dost düşman tanıma tanıtma sistemi ile ABD, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya'nın ardından dünyada bu cihazı geliştiren 6. ülke haline geldiğini sözlerine ekledi.

AA

http://ekonomi.haberturk.com/sirket-haberleri/haber/754607-o-artik-dunya-markasi
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı lordiman89

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 11
 • 0
ASELSAN global atağa geçti
« Yanıtla #32 : 05 Temmuz 2012, 21:15:15 »
İyi ozaman F35 projesinden geri çekilmemize gerek yok ABD bize güvenlik yazılımlarını vermesin biz yaparız bu sistemle öylemi yani?

Çevrimdışı AYDIN

 • YASAKLI
 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 259
 • 0
ASELSAN global atağa geçti
« Yanıtla #33 : 29 Eylül 2012, 14:46:36 »

En kritik radar teknolojisini geliştiriyoruz
En kritik radar teknolojisini geliştiriyoruz
Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, ilk olarak savunma teknolojileri alanında kullanılmaya başlanan Galyum Nitrat (GaN) maddesinin Türkiye'deki...
Güncelleme:29 Eylül 2012 00:45

Aselsan ile Bilkent Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma Merkezi (NANOTAM) arasında ''Galyum Nitrat (GaN) Transistör ve Tümleşik Devre Yapımı İçin İleri Teknoloji Yatırımı'' konusunda mutabakat muhtırası törenle imzalandı.

Törende konuşan Savunma Sanayii Müsteşarı Bayar, ASELSAN ile birlikte sistem mühendisliğinin tasarım ve modüle kadar yol aldığını, şimdi de malzeme üretimine geçileceğini söyledi.Bayar, bu teknolojinin radar üretiminde kullanılacağını belirterek, ''Radar alanında en kritik teknolojiyi kazanıyoruz'' dedi.
Reklam

Aselsan Genel Müdürü Cengiz Ergeneman da radar gibi gelişmiş sistemleri Türkiye'nin üretmesi, başka ülkelere bağlı kalınmaması için bu ürünlerin geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.
Bilkent üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar da bu projenin, üniversitelere araştırma için verilen kaynakların gerçek hayatta faydalı işlere dönüştüğünün güzel bir örneği olacağını kaydetti.

GAN TRANSİSTÖRLER 2016 YILINDA ÜRETİLECEK

Aselsan Radar Elektronik Harp ve İstihbarat Sistemleri (REHİS) Grubu Tasarım Direktörü Oğuz Şener de bu ürünün dünyada 4 ülkede üretildiğini, ancak satışının sınırlı ve izine tabi olduğunu belirtti.
Şener, ABD'den bir miktar malzeme alınabildiğini, üstünün sınırlı olarak bile verilmediğini belirterek, Avrupa'da bazı fabrikaların üretime başladığını, ancak kalitesinin nasıl olduğunun henüz belirlenmediğini söyledi.

Türkiye'de GaN üretim altyapısı kurma ve geliştirme sürecinin 2014'te tamamlanacağına dikkati çeken Şener, yeni nesil milli radarlarda kullanılacak ilk GaN transistörlerinin üretiminin 2016 yılında gerçekleştirileceğini bildirdi.

Bilkent Üniversitesi NANOTAM Direktörü Prof. Dr. Ekmel Özbay da 10 yıl süren çalışmalar sonucunda Türkiye'de GaN teknolojisinin geliştirildiğini belirterek, artık bu teknolojinin ticari olarak kullanılacak aşamaya geldiğini vurguladı.

Özbay, bu teknoloji ile yüksek güçlü GaN nanotransistörleri ve nanofabrikasyon malzeme üretileceğini söyledi.

GAN TEKNOLOJİSİ NEDİR

Alınan bilgilere göre, GaN teknolojisi fiziksel özellikleri nedeniyle son yıllarda tüm dünyada üstünde yoğun çalışmalar yapılan yeni bir yarı iletken malzeme. GaN teknolojisinin hem sivil hem de askeri bir çok alanda kullanılması hedefleniyor.

Bu konudaki yatırımlarla, radar, uydu aktarıcı, karıştırıcı ve yeni nesil cep telefonu sistemlerinde uygulama alanı bulması beklenen ve savunma sanayi alanında sağladığı kritik avantajlar nedeniyle ihracat izni sorunları yaşanan GaN teknolojisine dayalı ürünlerin milli imkanlarla üretilmesi sağlanmış olacak.

GaN teknolojisine hakim olunması ile özellikle radarların önemli bir parçası olan güç transistörleri yarı büyüklükte ve 5 kat daha güçlü olacak.

Vatanımıza milletimize hayırlı olur inşallah birde şu süreyi sürekli uzun tutmaktansa daha kısa tutsak projelerin engellenme riski daha az olucağını düşünmekteyim malum bu günün muhalefetinin hal ve hareketlerini izledikçe bu hükümet giderse bu yatırımlar bıçak gibi kesilir diye endişe duyuyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 42098
 • 475
Aselsan hareketlendi
« Yanıtla #34 : 04 Ekim 2012, 13:49:06 »
Aselsan hareketlendi

Türkiye-Suriye gerginliği Aselsan'ı nasıl hareketlendirdi
04 Ekim 2012 Perşembe, 11:01:38Pınar SUNGUR / HABERTÜRK

Türkiye-Suriye arasındaki gerginliğinin artacağı beklentisi piyasa genelinde tedirginlik yaratırken Aselsan hisselerinin ise güne primle başlamasına neden oldu. Akçakale'deki gerginlik ve sonrasında Türkiye'nin Suriye'ye karşılık vermesi ile İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) güne düşüşle başlarken, Aselsan hisseleri ise yüzde 5'e yakın primli seyrediyor.

TAVAN FİYATI 7.46 LİRA
Güne 6.76 liradan başlayan Aselsan hisseleri açılışından hemen ardından yükselişe geçti. İlk seansta 7.16 liraya kadar yükselen Aselsan hisseleri saat 10 itibariyle yüzde 4,73 primle işlem gördü. Yükselişin bir miktar yavaşladığı Aselsan hisseleri ilk seansı yüzde 2,95 artışla 6.96 liradan tamamladı.

Sermayesinin yüzde 15,05 halka açık bulunan Aselsan'ın tavan fiyatı 7.46 lira seviyesinde bulunuyor. Aselsan'ın 1 milyar 885 milyon dolar (3.3 milyar lira) civarında piyasa değeri bulunuyor.

İMKB DÜŞTÜ, DOLAR ÇIKTI
İMKB güne 186 puanlık düşüşle 66.635 puandan başlarken, dün sabah saatlerinde bankalararası piyasada 1.8085 liraya kadar çıktı.

http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/782298-aselsan-hareketlendi
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 42098
 • 475
Aselsan'ın eli güçleniyor!
« Yanıtla #35 : 07 Kasım 2012, 08:01:55 »
Aselsan'ın eli güçleniyor!

Aselsan'ın eli hangi alanda güçleniyor?
06 Kasım 2012 Salı, 13:13:16Güncelleme: 17:07:27   

Türk savunma sanayinin önde gelen şirketlerinden ASELSAN'ın Savunma Sistem Teknolojileri (SST) Grubu, yurtdışı kaynaklı askeri projelere teklif vermek için gerekli olan ''Capability Maturity Model Integration (CMMI) Olgunluk Seviye 3'' sertifikası aldı. ASELSAN'ın 4 grup başkanlığından biri olan Savunma Sistem Teknolojileri Grubu, CMMI modeline göre 3. olgunluk seviyesinde olduğunu belgelendirerek ASELSAN'ın kalitesini bağımsız bir kuruluşa bir kez daha tescil ettirmiş oldu.

 Galeri için tıklayınız...

Denetim sonuçları CMMI modelini geliştiren ve CMMI belgesini veren ABD'deki Software Engineering Institute (SEI) tarafından da değerlendirildi. SST Grubu; sistem, yazılım, donanım ve mekanik olmak üzere faaliyet gösterdiği tüm tasarım ve geliştirme disiplinleri için CMMI belgesini almış oldu.

Yetkililer, ASELSAN SST Grubu'nun, CMMI modelinin şartlarını tam olarak yerine getirmesinin yanında; proje yönetimine ağırlık veren güçlü organizasyonu, güçlü iç iletişimi, eğitimli ve tecrübeli personel yapısı, yönetimin iyileştirme faaliyetlerine verdiği destek, süreç uygulamalarında otomasyona verilen önem açısından kurumsal olarak güçlü bulunduğunu da belirttiler.

Yetkililer, alınan bu belge ile ASELSAN'ın yönetim sisteminin sahip olduğu yetkinliğin bir kere daha tescillendiğini ifade ederek, belgenin ASELSAN'ın rekabet gücüne katkıda bulunacağını, amaçlanan yurtdışı satış hedeflerine ulaşılmasına katkı sağlayacağını söylüyor.

GRUBUN FAALİYETLERİ NELER?
ASELSAN'ın dört grup başkanlığından biri olarak faaliyetlerini sürdüren SST Grubu; askeri alanda Hava Savunma Sistemleri, Komuta-Kontrol ve Bilgisayar Sistemleri, Ateş Destek Sistemleri, Silah Sistemleri, İnsansız Sistemler, Deniz Sistemleri, Sualtı Akustik Sistemleri ve Sahil-Sınır Güvenliği Sistemleri; sivil alanda ise Akıllı Ulaştırma Sistemleri konusunda araştırma-geliştirme, üretim, entegrasyon, entegre lojistik destek faaliyetlerini yürütüyor.

Grup ayrıca, ISO 9001 ve NATO AQAP 2110 ve AQAP 2210 kalite sertifikalarına sahip bulunuyor.

CMMI NEDİR?
CMMI, kuruluşların tasarım ve geliştirme faaliyetlerini içeren projelerinde başarıya ulaşmaları için gereken süreçleri, süreçlerin ulaşması gereken hedefleri ve bu hedeflere ulaşılmasına olanak sağlayan düzenlemeleri içeren kapsamlı bir model ortaya koyuyor.

Tasarım ve geliştirmeye yönelik mühendislik süreçlerinin yanı sıra proje yönetimi, kalite yönetimi, alt yüklenici yönetimi ve diğer destek süreçleri de CMMI modelinde yer alıyor. CMMI modelinde tanımlanan 22 süreç alanının 18'i için belirlenmiş hedef ve uygulamaları yerine getiren kuruluşlar 3. Olgunluk Seviyesine ulaşmış olarak değerlendiriliyor.

CMMI belgesi, özellikle savunma sanayisi başta olmak üzere, Ar-Ge ve yeni ürün geliştirme alanında hizmet veren kurumlarda, talepleri karşılayabilecek durumda olduklarının güvencesi kabul ediliyor.

ASELSAN'ın Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik (MGEO) Grubu ile Radar Elektronik Harp ve İstihbarat Sistemleri (REHİS) Grubu da daha önce ''CMMI Olgunluk Seviye 3'' sertifikasını almıştı.

AA

http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/791663-aselsanin-eli-gucleniyor
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 42098
 • 475
Aselsan'dan dev anlaşma
« Yanıtla #36 : 12 Şubat 2013, 15:16:37 »
Aselsan'dan dev anlaşma

Harpte elektronik devrim!

12 Şubat 2013 Salı, 12:20:21
Elektronik harp sistemi geliyor!

Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile ASELSAN A.Ş. arasında TSK’nın ihtiyacı olan bir Elektronik Harp Sistemi Projesi ile ilgili olarak 28 milyon TL ve 8 milyon dolar tutarında bir sözleşme imzalandı.

ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı özel durum açıklamasına göre, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile ASELSAN arasında TSK’nın ihtiyacı olan bir Elektronik Harp Sistemi Projesi ile ilgili olarak yaklaşık 41 milyon TL’lik bir sözleşme imzalandı. Söz konusu sözleşme kapsamındaki teslimatlar 2015-2016 yıllarında gerçekleştirilecek.

MODÜLER GEÇİCİ ÜS BÖLGESİ PROJESİ’NDE 17 MİLYON DOLARA ANLAŞILDI
Öte yandan, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile ASELSAN arasında Modüler Geçici Üs Bölgesi Projesi ile ilgili olarak 16 milyon 986 bin 839 dolar tutarında bir sözleşme imzalandı. Söz konusu sözleşme kapsamındaki teslimatlar 2013 yılı içerisinde gerçekleştirilecek.(ANKA)

http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/819374-aselsandan-dev-anlasma
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 42098
 • 475
Ynt: Aselsan'dan dev anlaşma
« Yanıtla #37 : 12 Şubat 2013, 23:05:58 »
Haberde adı geçen elektronik harp sistemlerinin tam olarak neler olduklarını bilen var mı?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı slayerss

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 62
 • 0
Ynt: Aselsan'dan dev anlaşma
« Yanıtla #38 : 13 Şubat 2013, 10:27:44 »
http://www.aselsan.com.tr/Content.aspx?mid=119&oid=974
imkb açıklamalarında bulamadım ben şahsen ???

Çevrimdışı AVCI

 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 3207
 • 35
Ynt: Aselsan'dan dev anlaşma
« Yanıtla #39 : 14 Şubat 2013, 12:57:48 »
Haberde adı geçen elektronik harp sistemlerinin tam olarak neler olduklarını bilen var mı?

Yavuz sınıfı fırkateynler için olabilir.