Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1428688 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3400 : 12 Ocak 2016, 15:46:45 »
Cizre'de çatışma: 1 şehit, 3 yaralı

ŞIRNAK (İHA)12 Ocak 2016 - 10:26:00
Cizre'de çatışma: 1 şehit, 3 yaralı

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Şırnak’ın Cizre ilçesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada, 1 güvenlik görevlisi şehit oldu, 3 güvenlik görevlisi yaralandı.

Hendek ve barikatların kaldırılması ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla Cizre’de 14 Aralık’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı 30’uncu gününe girdi.

Operasyonların sürdüğü ilçede bugün sabah saatlerinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma yaşandı.

Nuh Mahallesi’nde yaşanan ve bir süre şiddetli bir şekilde devam eden çatışmada, 1 güvenlik görevlisi şehit oldu, 3 güvenlik görevlisi yaralandı.  Yaralılar, olay yerine çağrılan ambulanslarla Cizre İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak, tedavi altına alındı.

İlçede, operasyonlar sürerken, güvenlik güçleri ile teröristler arasında yer yer çatışmalar yaşanıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/cizrede-catisma-1-sehit-3-yarali-40039320
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #3401 : 12 Ocak 2016, 21:58:22 »
Operasyon bölgelerinde olan güvenlik güçlerinin resimlerini paylaşırken yüzlerini buzlamamız gerektiğini düşünüyorum.O polis asker ve korucular hatta korucu hedef haline gelebilir...

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3402 : 12 Ocak 2016, 22:09:15 »
Haklisiniz aslinda. Ama bu paylasilanlar zaten basina yansimis olanlar.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #3403 : 12 Ocak 2016, 22:28:15 »
Maraşlı lütfen yanlış anlama,bu söylediğim seninle ilgili değil, bahsettiğin gibi sende zaten basına çoktan yansımış olanı paylaşıyorsun.Burada dikkatli olması gereken bu fotoğrafları internete sızdıranlar...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #3404 : 13 Ocak 2016, 17:05:02 »
6 uçakla Kuzey Irak’a hava harekatı
Uğur ERGAN/ANKARA13 Ocak 2016 - 16:02:00
6 uçakla Kuzey Irak’a hava harekatı

TÜRK Hava Kuvvetleri’ne ait F-16’lar uzun bir aradan sonra dün Kuzey Irak’a hava operasyonu gerçekleştirdi.

Diyarbakır’dan önceki akşam saat 21.00 sıralarında havalanan 6 F-16, Kuzey Irak’ta Zap, Metina, Avaşin, Basyan ve Gare’deki PKK hedeflerine yoğun hava taarruzu gerçekleştirdi. Yaklaşık 2 saat süren operasyonda, örgüte ait barınak, sığınak, lojistik ve uçaksavar mevzileri imha edildi. Mağara ve sığınakların imhasında, hedefin içine bir vida gibi girdikten sonra patlayan nüfuz edici bombaların (NEB)  kullanıldığı öğrenildi. Saat 23.30 civarında operasyonu tamamlayan F-16’lar üslerine geri döndü.

http://www.hurriyet.com.tr/6-ucakla-kuzey-iraka-hava-harekati-40040058
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3405 : 13 Ocak 2016, 17:38:49 »
Sahsen bu sınırötesi ucakli operasyonlarin ise yararligi tartisilir. Karadan girmeden temiz bir sonuc alamayiz. Ve bunu bu operasyonu yapanlarda bizden daha iyi biliyorlardir. Aklima ozellikle son donemde pek cok fuze projeleri var test amaclida olabilirmi diye dusunuyorum. Cunku ortam musait.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3406 : 14 Ocak 2016, 03:34:58 »

Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde PKK'lılar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bomba yüklü araç, roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Şiddetli patlamada emniyet binası ve lojmanlarda büyük hasar meydana gelirken, yaralıların bulunduğu belirtildi. İlçeye Diyarbakır'dan takviye polis ve asker ile birlikte ambulans, sağlık ve arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Saldırıda, 26 kişinin yaralandığı öğrenildi.

http://m.sabah.com.tr/gundem/2016/01/14/diyarbakirda-emniyet-mudurlugune-bombali-saldiri

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #3407 : 14 Ocak 2016, 08:37:50 »
Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde PKK’lı teröristler Emniyet’e bombalı araçla saldırdı: 5 ölü, 39 yaralı

Canan ALTINTAŞ/DİYARBAKIR (DHA) - İHA14 Ocak 2016 - 00:47:00
Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde PKK’lı teröristler Emniyet’e bombalı araçla saldırdı: 5 ölü, 39 yaralı

Diyarbakır'ın Çınar İlçesi’nde Jandarma Komutanlığı’na uzun namlulu silahlarla ateş açan PKK’lı teröristler, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bomba yüklü araç, roketatar ve uzun namlulu silahlarla eş zamanlı saldırı düzenledi. Şiddetli patlamada emniyet binası büyük hasar meydana gelirken, emniyetin yakınlarında bulunan 2 katlı müstakil bir ev çöktü. Diyarbakır Valiliği, saldırıda lojmanda kalan 2 polis yakını ile lojmanın yakınındaki binada meydana gelen göçükte enkaz altında kalan 3 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 6’sı polis, 8’i de polis yakını olmak üzere toplam 39 kişinin de yaralandığını açıkladı. İhlas Haber Ajansı (İHA), enkazdan çıkarılan cansız bedenler arasında bir bebek ve bir kadın olduğunu duyurdu.

Diyarbakır’ın Çınar İlçesi’nde PKK’lı teröristler saat 23.45 sıralarında İlçe Emniyet Müdürlüğü binası ile yan tarafında bulunan emniyet lojmanlarına bomba yüklü araçla saldırı düzenledi.

Binanın lojman girişinin de bulunduğu arka kısmında bomba yüklü aracı infilak ettiren PKK’lı teröristler ardından roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı. İlçede bulunan güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma yaklaşık 40 dakika sürdü.

2 KATLI MÜSTAKİL EV ÇÖKTÜ

Bombalı aracın şiddetli patlamasında emniyet binası, lojmanlarda büyük hasar meydana gelirken, hemen bitişiğinde bulunan 2 katlı müstakil bir ev de çöktü.

Saldırının ardından Çınar’a Diyarbakır’dan polis, asker, ambulanslar, AFAD ve UMKE ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri emniyet binası ve lojmandaki yangını söndürürken, yaralılar ambulanslarla Diyarbakır’daki Asker Hastanesi, Devlet Hastanesi ve Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Saldırı nedeniyle kentteki hastanelerdeki doktorlar da acil olarak göreve çağırıldı.

VALİLİK: 5 ÖLÜ, 39 YARALI VAR

Diyarbakır Valiliği, Çınar İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin bomba yüklü araçla Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlediği saldırıda lojmanda kalan 2 polis yakını ile lojmanın yakınındaki binada meydana gelen göçükte enkaz altında kalan 3 vatandaşın hayatını kaybettiği, 6’sı polis, 8’i de polis yakını olmak üzere toplam 39 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Açıklamada şöyle denildi:
"13.01.2016 günü saat 23.30 sıralarında BTÖ mensuplarınca ilimiz Çınar İlçesi’nde Çınar İlçe Emniyet Amirliği hizmet binası ve emniyet lojmanlarının bulunduğu binaya yönelik olarak patlayıcı yüklü araç infilak ettirilmiş, patlamayla eş zamanlı olarak İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Amirliği’ne uzun namlulu silahla saldırıda bulunulmuştur. Düzenlenen saldırılara güvenlik güçlerimiz tarafından misliyle karşılık verilmiştir. Olayın gerçekleşmesinin hemen akabinde valilik bünyesinde İl Kriz Merkezi oluşturulmuş, Çınar İlçesi’ne yeterli sayıda sağlık, itfaiye ve AFAD ekipleri yönlendirilmiş, ayrıca takviye olarak çok sayıda jandarma ile polis görevlendirilmiştir.

İlçe Emniyet Amirliğine yönelik olarak düzenlenen patlayıcı yüklü araçla yapılan terör saldırısı sonucunda; lojmanda ikamet eden 2 polis yakını hayatını kaybetmiş, 6’sı polis ve 8’i polis yakını olmak üzere 14 kişi yaralanmıştır. Ayrıca yaşanılan patlamanın etkisiyle lojman yakınındaki bir binada yıkıntı meydana gelmiş, arama-kurtarma ekiplerinin bahse konu binada yaptığı çalışmalar neticesinde 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiş olarak ve 5 vatandaşımız yaralı olarak enkaz altından çıkarılmıştır. Lojman civarında yer alan binalarda ise toplam 20 vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralılar ilimiz merkez hastanelerine intikal ettirilmiş olup tedavileri devam etmektedir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.

Yapılan ilk incelemelere göre meydana gelen patlamadan kaynaklı olarak İlçe Emniyet Amirliği hizmet binası, İlçe Emniyet Amirliğine ait lojmanlar ve emniyet binasına yakın ikametlerde büyük çapta hasar meydana geldiği tespit edilmiştir. Konu ile ilgili çok yönlü araştırmalar devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

SALDIRININ ŞİDDETİ GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI 

Saldırının şiddeti günün ağarması ile birlikte ortaya çıktı. Patlamada, lojman binası yanıp, çöküntüler oluşurken, karşısındaki müstakil bir ev yerle bir oldu. İlçede, birçok ev ve işyerinde de hasar oluşurken, patlamanın şiddetiyle lojmanların ve emniyet binasının bulunduğu cadde ile alt ve üst caddelerindeki birçok ev ve işyerinin camları kırıldı. İlçede, dün gece bombalı saldırının ardından bir süre güvenlik güçleri ile çatışan teröristlerin kaçarken DBP binasını da ateşe verdiği görüldü. Binanın büyük bir bölümü yandı.

KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Lojman binasında patlamanın hemen ardından başlayan arama kurtarma çalışmaları ise sürüyor. Etrafı güvenlik şeridi ile çevrilen bölgede, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Çınar İlçe Belediyesi’ne ait itfaiye, 112 acil servis ve AFAD ekipleri çalışmalarına devam ediyor.

"BÜYÜK BİR PATLAMA SESİ GELDİ"

Patlamanın yaşandığı sırada işyerinde olduğunu anlatan bir esnaf, gece saat 23.30 civarı büyük bir patlama sesi duyduklarını belirterek, “Sesi duymamın ardından dışarı çıktım. Emniyet tarafından kepenkleri indirip eve kaçtık. Fırının kapısı düştü patlamanın şiddeti nedeniyle. Ardından silah sesleri geldi” dedi.

"DEPREM OLDUĞUNU SANDIM"�

Patlamanın olduğu sırada evde uyuduğunu anlatan ve evinde ciddi hasarlar oluşan Hacı Güler ise, “Patlama sırasında uyuyordum. Aniden şiddetli bir ses geldi, uyandım. Önce deprem olduğunu sandım. Sonra şokla kalktığımda çocukların bağırışlarını duydum. Pencere çocuğun üzerine düştü. Çok şükür bir şey olmadı. Ancak zararımız çok büyük. Her iki kata perişan durumda. İşçiyim zaten. Bunun zararını nasıl karşılayacağımı bilmiyorum. Yetkililerden yardım bekliyoruz” diye konuştu.

JANDARMA KOMUTANLIĞI’NA DA ATEŞ AÇILDI

Bu sırada PKK’lılar ilçe çıkışında bulunan Çınar Jandarma Komutanlığı’na da uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Askerlerin karşılık vermesiyle çıkan çatışmada ölen ya da yaralanan olmadığı öğrenildi.

Çınar’a sevk edilen güvenlik güçleri ilçe giriş ve çıkışlarını tutarken, geniş çaplı operasyonda başlattı.

http://www.hurriyet.com.tr/diyarbakirin-cinar-ilcesinde-pkkli-teroristler-emniyete-bombali-aracla-saldirdi-5-olu-39-yarali-40040240

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #3408 : 14 Ocak 2016, 08:39:01 »
Müthiş öngörülü siyasetçilerimiz sayesinde artık bir iç savaşın içerisindeyiz. Allah terörün, teröristlerin ve teröre göz yumanların tez zamanda cezalarını versin!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #3409 : 14 Ocak 2016, 08:47:19 »
Bildiri depremi
Gülden AYDIN13 Ocak 2016 - 23:01:00
Bildiri depremi

Türkiye ve yurtdışından 1128 imzalı ‘akademisyen bildirisi’, siyaset ve üniversite dünyasını sarstı. Birçok üniversiteden bildiriye karşı kınama ve imzacılara soruşturma haberleri geldi. Rektörlükler, imza atanlara ‘hukuki işlem yapılacağını’ duyurdu. Buna karşılık akademi dünyasından bildiriyi sahiplenen açıklamalar da yapıldı.

11 Ocak günü ‘Barış İçin Akademisyenler Girişimi’ tarafından yayınlanan “Bu Suça Ortak Olmayacağız” başlıklı bildiride, “...Devletin Cizre, Dargeçit, Silvan, Silopi, Sur ve daha birçok yerde başta Kürtler olmak üzere tüm vatandaşlarına karşı işlediği suçlara ortak olmayacağız diyoruz. Devleti bu bölgelerde işlediği suçlardan sorumlu tutuyor, hesap vermesini istiyoruz. Ayrıca devleti bir an evvel müzakereleri başlatmaya çağırıyoruz” denildi. Türkiye’nin sokağa çıkma yasakları ve hak ihlalleriyle Anayasa ve taraf olduğu uluslararası sözleşmeleri ihlal ettiği de öne sürüldü.

Ertesi gün, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bu akademisyenlere ağır bir dille çatarak “Çoğu maaşını devletten alan sözde aydınların ihanetiyle karşı karşıyayız. Ey aydın müsveddeleri, sizler karanlık ve cahilsiniz” dedi. Aynı gün YÖK acilen toplandı ve imzacılar hakkında hukuki süreç başlatılacağını ilan etti. Yine aynı gün ‘Barış İçin Akademisyenler Girişimi’ne karşı ‘Türkiye İçin Akademisyenler’ adlı platform kurularak imzaya açıldı.
Tepkilerin ardından Barış İçin Akademisyenler Girişimi’ne sosyal medyada destek grupları kuruldu: Barış İçin Edebiyat İnisiyatifi, Barış İçin Kadın Girişimi, Barış İçin Üniversite Öğrencileri, Barış İçin Sinemacılar, Barış İçin Yazarlar, Barış Bloku ve Bağzı Üniversiteliler, Change.org’da imza kampanyaları başlattılar.

Barış İçin Akademisyenler Girişimi metninin imzaya açıldığı www.barisicinakademisyenler.net’e tepki olarak kurulan www.turkiyeicinakademisyenler.com adlı sitede, karşı metin yayınlandı. Bildiride, akademisyenlerin Türk devleti ve milletinin bekası konusunda tarafsız olamayacağı belirtildi.

"LİNÇ EDİLİYORUZ"

Prof. Dr. Yasemin İnceoğlu (Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi): Akademisyenler, dünden (önceki gün) beri telafisi zor sonuçları olabilecek bir linç kampanyasında hedef haline getiriliyor. En temel insan hakkı olan yaşam hakkına tehdide kadar varan bu insafsız kampanyanın çıkış noktası ise ne yazıktır ki, akademisyenlerin ifade özgürlüklerini kullanarak barışın tesisine yönelik insani bir metne imza atmış olmaları.

İmza atanlara soruşturma

- Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğü, bildiriye imza atan Prof. Dr. Bülent Tanju’nun istifasını istedi. Kayseri Başsavcılığı da “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama” ile 301. maddeye göre “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve devletin kurum ve organlarını alenen aşağılama”dan soruşturma açtı.
- Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, Hürriyet’e, 13 akademisyene soruşturma başlatıldığını söyledi.
- Abant İzzet Baysal Üniversitesi, bildiriye imza atan 3 akedemisyen hakkında soruşturma başlattıklarını duyurdu.
- Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü, 6 öğretim üyesine soruşturma başlattı.
- Aralarında Atatürk, Gaziantep, Akdeniz, Çanakkale Onsekiz Mart, Muğla Sıtkı Koçman, Adnan Menderes, Yalova’nın da olduğu birçok üniversite imzacılara yasal işlem başlatılacağını duyurdu.
- Samsun Başsavcılığı, imza atan OMÜ akademisyenleri hakkında resen soruşturma açtı.
- Bartın Başsavcılığı, bildiriyi imzalayan Bartın Üniversitesi öğretim üyesine soruşturma açtı.
- Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ali Çeliksöz bu görevinden istifa etti. Hakkında soruşturma başlatılan Prof. Dr. Çeliksöz, öğretim üyeliğini ise sürdürecek.
- Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nezir Akyeşilmen, imzasını, ‘barışa hizmet etmediği’ gerekçesiyle geri çekti.
- İTÜ’den Dr. Muhsin Kadıoğlu’nca internet üzerinden Cumhurbaşkanı’na “teşekkür” kampanyası başlatıldığı, İTÜ, Yıldız Teknik, İstanbul ve Yeditepe üniversitelerinden destek verildiği vurgulandı.
- Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı: Bildiri sadece imzalayan bir grup öğretim elemanın kanaatini ifade etmekte olup 150 binden fazla akademisyenin görüşlerini temsil etmemektedir.
- Üniversite Konseyleri Derneği: 12 Eylül dönemini hatırlatan bir linç kültürüyle, cadı avıyla karşı karşıyayız. Hedef gösterilen meslektaşlarımızın yanındayız.

CEZA ÜNİVERSİTEDEN, UYGULAMA YÖK’TEN

YÖK’ün Üniversitelerarası Kurul’u (ÜAK) toplayarak, rektörlerden bildiriye imza atan akademisyenlere soruşturma açılmasını isteyeceği öğrenildi. YÖK, akademisyenler hakkında doğrudan soruşturma açamıyor, buna rektörler karar veriyor. Karar YÖK’e bildiriliyor, YÖK de üniversitenin verdiği cezayı uyguluyor. Öğretim Elemanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Vahdet Özkoçak’ın verdiği bilgiye göre akademisyenler ‘kademe durdurma, maaş kesintisi ve görevden uzaklaştırma’ cezalarıyla karşı karşıya kalabilir. (Gamze KOLCU/ANKARA)

SİYASET BÖLÜNDÜ

AYDIN NİTELİĞİ TAŞIMIYORLAR

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş: Bu konuda en çok akademisyenlerin hassas davranması gerekir. Hiç bilmedikleri, anlamadıkları bir meselede, sadece güncel medya haberlerine veya dezenformasyona dayalı haberlere bağlı olarak açıklama yapmaları Türk akademik hayatı açısından kaygı vericidir.

TERÖR SORUŞTURMASI AÇILSIN

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman: Bu bildiriyi yayınlayanlar üniversitelerde yuvalanmış PKK’lılardır. Bu 1128 vatan haininden herhangi biri, bir askerimiz ya da polisimiz şehit olduğunda bir tepki ortaya koymuş mudur? Bu, devlete başkaldıran sözde aydınlara derhal terör soruşturması açılmalıdır. 

HAİN İLAN EDİLEMEZLER

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu: Bu aydınların, entelektüellerin yanında olmaya devam edeceğiz. Düşüncelerini beğenmeyebilirsiniz, ama o düşüncelerden dolayı bu aydınları aşağılamak, yok saymak, cezalandırmak, ‘hain’ ilan etmek hiçbir demokraside kabul edilebilir bir şey değildir.

DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜDÜR

HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar: Bu düşünce özgürlüğü meselesidir. Akademisyenler belli bir gelişmeyle, Türkiye’deki bir durumla ilgili fikirlerini ortak bir şekilde paylaştı. Bu en doğal haktır. Bunun üzerine bu tür kavramlarla, karalamalarla, yaftalamalarla gitmenin hiçbir kabul edilebilir yanı yoktur. (ANKARA)

Muhalefetten Sedat Peker çağrısı: 'Savcılar harekete geçsin'
BÜYÜK TEPKİ

Sedat Peker’in bildiriyi açıklayan akademisyenlere yönelik, “Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız” sözleri siyasette tepkilere neden oldu.
CHP Sözcüsü Haluk Koç: “TCK’nın 106. maddesi çok açık. Savcılara açık çağrı yapıyorum. Üçüncü sınıf mafya babaları için harekete geçmelerini istiyorum.
HDP Eşsözcüsü Ertuğrul Kürkçü: “Cumhuriyet savcıları bu sözleri bir katliam örgütünün varlığına kanıt sayarak harekete geçmeyecekse, muhalefetin katli devlet koruması altına alınmış demektir.” (ANKARA)

http://www.hurriyet.com.tr/bildiri-depremi-40040212