Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 867337 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #4070 : 30 Ocak 2024, 21:00:09 »
Teknolojik olarak gelistikçe ve ilerledikçe ve bunu güçlü ekonomi ile taçlandırdıkça kimsenin ürününe ihtiyaç duymayacağız yada bunlar için taviz vermeyeceğiz yada bunlar üzerinden başkaları desteklenip bize karşı  kullanılmak istendiğinde bunun üstüsesinden güle oynaya geleceğiz

Ama şu an bu an değil 10 sene sonra farklı bir savunma sanayi farklı bir TSK ve farklı şeyleri konuşuyor olcaz.

Belkide o zaman tek eksiğimiz ve ihtiyaç ürünümüz bir 6.nesil uçak projesine girmek olacak
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2024, 22:11:41 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4071 : 30 Ocak 2024, 21:06:54 »
Arkadaşlar yanlış anlamayın

ABD harici uçak yok diye birşey yok istenilirse alınır

Borsası Newyork ve londoranın elinde olan biz
Ekonomisi Avrupanın elinde olan biz
Borcu dolar ve döviz ile olan biz
Enerjide dışa bağlı olan biz
Tarımda dışarının İsrail'in tohumuna bağlı olan biz

Yoksa zahmetli ve uzun sürsede

Gerekirse
Mig35
Su35
Su30
J10
J31

Vesaire alırız

Peki bunu yaptığımızda dolar kaç olur

Bunu yapmamızın anlamı gemileri yakmaktır.

Çevrimdışı Mehmet75

• DefenceTurk
  • *
  • 44
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4072 : 30 Ocak 2024, 21:11:42 »
Su ülkede bir grup insan var, sanıyorlar ki dünyada sadece 26.934.455 kişi yaşıyor ve her konuda sadece kendileri haklı.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #4073 : 30 Ocak 2024, 21:14:49 »
ben şundan emin oldum ki bizde ki solculuk parayı bulana kadar, sahibinin izin verdiği kadarmış

Fetö ile Amerikaya yakın seyreden bu hükümet, Fetö sebepli Amerikayla arası bozulan yine bu hükümet, S400’ü alan bu hükümet, şimdi onu ne yapacağını düşünen de bu hükümet. Amerikaya atarlanıp ertesi gün müttefikim diyen bu hükümet. On yıllardır hiçbir kararda imzası olmayan solcuların suçunu anlayamadım.

(Sağcı veya solcu değilim)

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4074 : 30 Ocak 2024, 21:20:17 »
ABD Dışişleri bakan yardımcısı vekili Victoria Nuland:Türkiye’nin F-35 ailesine geri dönmesinin mümkün olduğunu belirtti: “Açıkçası bu S-400 meselesini halledebilirsek, ki bunu yapmak istiyoruz. ABD, Türkiye’yi F-35 ailesine geri almaktan memnuniyet duyacaktır. Ama önce bu diğer meseleyi çözmeliyiz ve bunu çözerken aynı zamanda Türkiye’nin güçlü bir hava savunmasına sahip olmasını sağlamalıyız.”

https://www.donanimhaber.com/abd-turkiye-yi-f-35-programina-geri-almak-istiyor-iste-detaylar--173626

"Bayram değil seyran değil, eniştem beni niye öptü?"

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 198
« Yanıtla #4075 : 30 Ocak 2024, 21:21:33 »
Bu saatten sonra ne F-35 ne de Patriot almayayım... alana da mani olmayayım...

Demek ki Kaan'da ve Siper'de işler yolunda gidiyor ve bu çakallar da bunun kokusunu aldılar ve gider ayak "Türkiye'ye son olarak ne satsam kardır" moduna geçtiler.

Çünkü "yok efendim Türkiye'yi F-35 ailesine almalıyız, yok hava savunmasını güçlendirmeliyiz.. bla bla.." konuşmaları Amerikalıların hayatta söyleyeceği laflar değil.

Daha dün gibi hafızamızda taze bizi F-35'den attıkları, Patriot satmadıkları günler...
Bu saatten sonra ne F-35 ne de Patriot almayayım... alana da mani olmayayım...

Demek ki Kaan'da ve Siper'de işler yolunda gidiyor ve bu çakallar da bunun kokusunu aldılar ve gider ayak "Türkiye'ye son olarak ne satsam kardır" moduna geçtiler.

Çünkü "yok efendim Türkiye'yi F-35 ailesine almalıyız, yok hava savunmasını güçlendirmeliyiz.. bla bla.." konuşmaları Amerikalıların hayatta söyleyeceği laflar değil.

Daha dün gibi hafızamızda taze bizi F-35'den attıkları, Patriot satmadıkları günler...

Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmazmış.
Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmazmış.

S-400 olduğu yerde kalacak bir yere gitmiyor. Amerika’nın‘ bizi programa tekrar geri alma istemesinin sebebi tedarik zincirinde altından kalkamayacaklar SORUNLAR yaşanıyor. Bizim firmalar şahane parçalar üretip forth worth a teslim ediyorlardı. Kaan ve Siper de gelişmeler olumlu ve F 35 konusu bizim için artık kapanmıştır bitti.

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4076 : 30 Ocak 2024, 21:29:11 »
s 400 mü tek sorun, onu verseniz suriyenin güneyinden çekilmeni kıbrıstan çekilmeni mavi vatanı unutmanı libyadan somaliden çıkmanı isteyecek peşinden. ee sonra vatanın anahtarını bırakıp gidelim. siz neyin kafasını yaşıyorsunuz yahu. adamlar 10.000 km öteden sana posta koyuyo bağımsız olmayacaksın diye emrediyor sizlerde emredersiniz yüce haşmetmaapları diye el pençe divan duruyorsunuz hemen. bu nasıl tatlı su solculuğudur yahu. kıçı kırık bir f 35 için abd ye bu kadar sarı dillilik yapmanın anlamı ne.s 400 sorun olsa hindistanda olmuyormu. bu kadar bariz bahaneleri bile bir uçak uğruna görmezden gelip hemen vatanın anahtarını teslim edecek konuma geliyorsunuz.azıcık omurgalı olmakta fayda var beyler .ağırınıza gidecekse gitsin. bu kadar abd güzellemesinden gına geldi. adam alenen düşmanlık yapıyor sana sen hala ne peşindesin

Hangi solculara bu ifadeler....
üzerine alınanların tamamına

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4077 : 30 Ocak 2024, 21:32:26 »
adam sana tasma takma peşinde sende ısrarla bana tasma tak diye onun peşinden gidiyorsun . bunun neresi mantıklı neresi omurgalı . vermezse vermesin f 35 ini biz eksilmeyiz. sizde peşinden koşmayın her tuzum var diyenin. yoksa bi cacık olmaz haberiniz olsun

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4078 : 30 Ocak 2024, 21:33:01 »
Arkadaşlar durumu iyi okuyalım

Bize F16 veren ABD
F16 larımızı modenizayon için kit veren ABD
F35 projesine geri dönüş için yeşil ışık yapan ABD

Şimdi bunları söyleyen ve izin veren ABD iken

Biz bu sayede Kaan için motor yani F110 ge 129 alamaz mıyız

Tabi ki alırız belki 2028 değilde 2027 de envantere almaya başlarız Kaan uçaklarını

Kaan için bile güzel bir gelişme olur hatta muhtemel f110 lar için lisans çıkma yada burda üretme(birçok parçası) şeklinde bir anlaşma bile yapılabilir.

Biz burda programlarda ki gecikmeden yada zamanında envantere alamamaktan dolayı kıvranırken ve rakiplere bakıp kara kara düşünürken

Arkadaşlardaki bu rahatlığı ve kibiri anlamış değilim bir zahmet açıklarlar ise sevinirim.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2024, 00:31:32 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4079 : 30 Ocak 2024, 21:43:54 »
adam sana tasma takma peşinde sende ısrarla bana tasma tak diye onun peşinden gidiyorsun . bunun neresi mantıklı neresi omurgalı . vermezse vermesin f 35 ini biz eksilmeyiz. sizde peşinden koşmayın her tuzum var diyenin. yoksa bi cacık olmaz haberiniz olsun

Sn Selçuk koçak78 bunlar son alımlarımız ki muhtemelin sizde öyle olduğunu bizim gelişimimizden anlarsınız

Durum böyle iken alabildiğimizin en iyisini almalıyız yada alabilmeliyiz...

Ben bu politikayı tasma politikası olarak görmüyorum

Bağımsızlık adına olan son virajımızda doğru adım olarak görüyorum...

Herkezin herkeze karşı piyon olarak kullanılabildiği dünyamızda ve bu piyonların etkin bir biçimde kendini donattığı dünyada bizde hazırlıksız ve zayıf bir biçimde yakalanmamalıyız

O zaman f110 var diye kaan'ıda ucurmayalım oda  bize tasma takan ABD nın motoru
Yada
F16 alımından vazgeçelim oda bize tasma takmak isteyen ABD nın uçağı

Şimdi bunları alırken ve yaparken

Daha gelişmiş olan F35 mı problem oluyor.

Sabır bir 10 sene sonra farklı TSK ve farklı savunma sanayi konuşuyor olucağız

Ama şu 10 seneyi rahat ve huzurlu atlatmak için bu ve benzeri sistemlere hazır alıma ihtiyaç var