Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 867683 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 460
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #3940 : 03 Aralık 2023, 17:02:54 »

Yaptırım senatodan geçti ve başkan onayladı. Hatta başkan CAATSA yaptırımları arasında en hafifleri seçti. Trump kafasına göre yaptırım yapmadı yani. Sabah kalkıp dur Türkiye'yi F-35'ten çıkaralım demedi. Hatta defalarca Türkiye'ye başka yol bırakmadık. Onlara Patriot satmadık, onlarda gidip Rusya'dan aldı. Ben o dönem başkan olsaydım Türkiye'ye Patriot satmıştım. Obama, Türkiye ile savunma sanayi ilişkilerini çok kötü yönetti dedi.

Madem Trump F-35 yaptırımı getirdi. Biden kaldırsın o zaman. En kötü F-16 işini halletsin. Trump çok kötü de Biden Türkçü mü sanki? Hepsi aynı pisliğin laciverti.

Hangi amaç? Hangi plan? Senato Dış ilişkiler Komitesi Başkanı'nın 2 külçe altın ve birkaç milyon dolara Mısır adına ajanlık yaptığı ülkede mi? Lobilerin istediği gibi yönlendirdiği ülkede mi? İsrail'in bir koyun gibi güttüğü ülkede mi?

ABD seçimlerinden sonra "Trump belki delinin tekiydi, ama onu mumla arayacağız" dediğimde bazı arkadaşlar o zaman da F-35'i veto edenin Trump olduğunu söylemişti. Şu an F-16 modernizasyonu için bile projektörle Trump'ı arıyor o arkadaşlar!

Ama bence de bu saatten sonra ABD yönetimindeki değişim ile ilişkilerimizin düzeleceğini sanmıyorum. En azından kısa vadede!
Ha, bizdeki yönetim değişirse o zaman belki...

bizdeki yönetim değişirse o zaman tekrar abd nin mandası olmuşuz demektir. o zaman bize yağdırırlar f 35 di füzeydi. hemde 2 katı fiyatına . dehşet borçlanırız abd ye. sonra yıllarca uğraşsakta kurtaramayız başımızı. kaan dı tf 2000 di falan unutun derim heleki motor projeleri külliyen iptal edilir üzerine beton dökülür ve tüm mühendislerimiz işten çıkarılır. ab ve abd ye giderler.

Bu sözler tanıdık geldi...

22'inci muhtarlar toplantısında konuşan Erdoğan "'Tayyip Erdoğan gitsin demek', 'Bizim tüm siyasetimizi, tüm çalışmalarımızı, üzerine bina ettiğimiz milletimizin, bayrağımızın, vatanımızın, devletimizin tek olması anlayışı yıkılsın' demektir" dedi.

Bu forum benim hayatımda gördüğüm en pesimist , karamsar forum diyen de biri vardı , kimdi acaba?

Demek ki kastettiği Tayyip gitmezse karamsarlığa yer yok ; Tayyip giderse yandık , bittik , yıkıldı... Böyle saçma düşünce mi olur yahu....

« Son Düzenleme: 03 Aralık 2023, 17:05:05 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3941 : 03 Aralık 2023, 18:20:46 »

Yaptırım senatodan geçti ve başkan onayladı. Hatta başkan CAATSA yaptırımları arasında en hafifleri seçti. Trump kafasına göre yaptırım yapmadı yani. Sabah kalkıp dur Türkiye'yi F-35'ten çıkaralım demedi. Hatta defalarca Türkiye'ye başka yol bırakmadık. Onlara Patriot satmadık, onlarda gidip Rusya'dan aldı. Ben o dönem başkan olsaydım Türkiye'ye Patriot satmıştım. Obama, Türkiye ile savunma sanayi ilişkilerini çok kötü yönetti dedi.

Madem Trump F-35 yaptırımı getirdi. Biden kaldırsın o zaman. En kötü F-16 işini halletsin. Trump çok kötü de Biden Türkçü mü sanki? Hepsi aynı pisliğin laciverti.

Hangi amaç? Hangi plan? Senato Dış ilişkiler Komitesi Başkanı'nın 2 külçe altın ve birkaç milyon dolara Mısır adına ajanlık yaptığı ülkede mi? Lobilerin istediği gibi yönlendirdiği ülkede mi? İsrail'in bir koyun gibi güttüğü ülkede mi?

ABD seçimlerinden sonra "Trump belki delinin tekiydi, ama onu mumla arayacağız" dediğimde bazı arkadaşlar o zaman da F-35'i veto edenin Trump olduğunu söylemişti. Şu an F-16 modernizasyonu için bile projektörle Trump'ı arıyor o arkadaşlar!

Ama bence de bu saatten sonra ABD yönetimindeki değişim ile ilişkilerimizin düzeleceğini sanmıyorum. En azından kısa vadede!

bizdeki yönetim değişirse o zaman tekrar abd nin mandası olmuşuz demektir. o zaman bize yağdırırlar f 35 di füzeydi. hemde 2 katı fiyatına . dehşet borçlanırız abd ye. sonra yıllarca uğraşsakta kurtaramayız başımızı. kaan dı tf 2000 di falan unutun derim heleki motor projeleri külliyen iptal edilir üzerine beton dökülür ve tüm mühendislerimiz işten çıkarılır. ab ve abd ye giderler.

Bu sözler tanıdık geldi...

22'inci muhtarlar toplantısında konuşan Erdoğan "'Tayyip Erdoğan gitsin demek', 'Bizim tüm siyasetimizi, tüm çalışmalarımızı, üzerine bina ettiğimiz milletimizin, bayrağımızın, vatanımızın, devletimizin tek olması anlayışı yıkılsın' demektir" dedi.

Bu forum benim hayatımda gördüğüm en pesimist , karamsar forum diyen de biri vardı , kimdi acaba?

Demek ki kastettiği Tayyip gitmezse karamsarlığa yer yok ; Tayyip giderse yandık , bittik , yıkıldı... Böyle saçma düşünce mi olur yahu....
kardeş gerçekler var yalanlar var. tayip beyi çok sevdiğinden ambargolar koyuyor abd . o sevgisi yüzünden ilişkilerimiz kötü  dimi ama. o yüzden yunanistana silah yığıyor o yüzden rum kesimine ambargo koyuyor o yüzden pkk ypg ye silah yağdırıyor. hep tayyip sevgisinden dimi. o sevgisi yüzünden etrafımızı ateş çemberine çevirip bize darbe yapmaya kalktı dimi hep bu sevgisi yüzünden

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3942 : 03 Aralık 2023, 18:28:21 »
mesele tayyip bahceli felan değil mesele milli bir ideolojinin başa geçmesi ve kontrolü eline alması. dışardan kontrol edilen içimizdeki partilerin seçim öncesi suflelerini patronlarından aldıklarına şahit olmadık mı? 300 milyar dolar getireceklerini beyan etmediler mi? tasması dışarda oalnlara ne birlikler kurdurduklarına şahit olmadıkmı? hepsi gözümüzün içine bakarak yapılmadımı.onlar sence bu devlete mi hizmet etmeye çalışacaklardı? yoksa patronlarının emirlerini mi dinleyeceklerdi?

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 264
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3943 : 03 Aralık 2023, 18:40:19 »
mesele tayyip bahceli felan değil mesele milli bir ideolojinin başa geçmesi ve kontrolü eline alması.

Tamam da, Fettoş da pek çok milli ve pek pek çok dini olduğunu iddia ediyordu! Ne milli idiler, ne de dini...

Bir siyasi parti liderinin değişmesi ile gayri milli bir iktidarın iş başına geleceğini iddia etmek, her şeyden önce oy verenlere hakarettir. Gayet sorunlu bir zihniyet bu. Milli ideolojiye kim karar verecek?

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3944 : 03 Aralık 2023, 19:02:36 »
bu projeye giderek hayran oluyorum.
teknolojik gelişimini tamamladığında,  Dünya  bu uçağa sahip olan ülkeler ve sahip olmayan ülkeler  şeklinde ayrılacak.

eskiden de bazı ayrımlar vardı.
*nükleer denizaltıya sahip olan ve sahip olmayan ülkeler
*atom bombasına sahip olan ve sahip olmayan ülkeler
*kıtalar arası füzelere sahip olan ülkeler ve olmayan ülkeler

burada  bir hava aracı eksikti;  çünkü F22  sadece bir ülkenin sahip olduğu bir uçaktı,  onunla bir ayrım  başlığı açılamamıştı tam olarak.
işte  bu projeyle,  yapbozun eksik parçası tamamlanmış oluyor.

it dalaşı saçmalığını ortadan kaldırıyor,  yetmiyormuş gibi çift motorlu uçak ihtiyacını da  tarihe gömüyor.
üstelik,  aynı kan grubundan ve aynı dokulara ve organlara sahip birinci dereceden yakın akraba olan   üç farklı uçak var.
hangisi lazımsa onu al.
A  ve B  modelinin  bir eşi daha yok.
üstelik,
kralın filidir,  kimse kılına dokunamaz.

şu uçağın sivil  versiyonu yapılsa,   peynir ekmek  gibi satılır valla.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3945 : 03 Aralık 2023, 19:07:17 »
Konu gene siyasete kaymış ben yazınca silmeyin sonra😂

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3946 : 03 Aralık 2023, 19:19:17 »
bu projeye giderek hayran oluyorum.
teknolojik gelişimini tamamladığında,  Dünya  bu uçağa sahip olan ülkeler ve sahip olmayan ülkeler  şeklinde ayrılacak.

eskiden de bazı ayrımlar vardı.
*nükleer denizaltıya sahip olan ve sahip olmayan ülkeler
*atom bombasına sahip olan ve sahip olmayan ülkeler
*kıtalar arası füzelere sahip olan ülkeler ve olmayan ülkeler

burada  bir hava aracı eksikti;  çünkü F22  sadece bir ülkenin sahip olduğu bir uçaktı,  onunla bir ayrım  başlığı açılamamıştı tam olarak.
işte  bu projeyle,  yapbozun eksik parçası tamamlanmış oluyor.

it dalaşı saçmalığını ortadan kaldırıyor,  yetmiyormuş gibi çift motorlu uçak ihtiyacını da  tarihe gömüyor.
üstelik,  aynı kan grubundan ve aynı dokulara ve organlara sahip birinci dereceden yakın akraba olan   üç farklı uçak var.
hangisi lazımsa onu al.
A  ve B  modelinin  bir eşi daha yok.
üstelik,
kralın filidir,  kimse kılına dokunamaz.

şu uçağın sivil  versiyonu yapılsa,   peynir ekmek  gibi satılır valla.

Sen bakma bu uçağa tukaka dediklerine almamak için elimizden geleni yaptık tüm adımları attık.

Verilmeyince de tukaka oldu.Basınımızda öyle dünyanın en prestijli projesi derken bir anda tukaka demeye başladılar.

Sağolsunlar ücreti karşılığı savunma yazarlığı yapanlar tarafından kötülenmeye başlandı ama gerçeği bilen biliyor.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 188
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3947 : 03 Aralık 2023, 19:26:32 »

Cumhuriyetçiler Türkiye için kötünün iyisidir. Demokratlar zamanında hep sorun yaşadık ABD ile. Bugün yaşadığımız sorunların temeli Obama döneminden kalmadır.

Suriye meselesi, PYD/PKK meselesi hep Obama'nın başımıza sardığı konulardır. 10 yıl önce Türkiye HSS ihalesi açtı. Patriot vermediler. Biz Çin ile anlaştık, yaptırım tehdidi ile vazgeçirdiler. Biz yine gidip Patriot satın bize dedik. Sürekli senatodan red yedik. Sonra da S-400 almak mecburiyetinde kaldık. Suriye meselesini de başımıza Obama denilen sempatik yüzlü katil sardı.

Trump askerlerini Suriye'den çekmeyi dahi kabul etmişti. Pentagon diretti kalmak için. O dönem henüz F-35 programından çıkmamıştık. 2018'de ara seçimle senatoyu Demokratlar aldı ve CAATSA yaptırımları geldi.

Burada bazıları Trump çok kötü, Biden bizim için şans demişlerdi. Ne oldu? 2 yıldır F-16'ları vermediler. PYD'de desteği daha da arttırdılar. Döneminde olmayan rezillik yaşanmadı. Rusya-Ukrayna savaşı başladı. İsrail-Hamas savaşı başladı. Afganistan'dan rezil olarak kaçtılar.

Cumhuriyetçilerle bir şekilde her konuda olmasa bile bazı konularda ortak paydada bulabiliriz. Lakin Demokratlar Türkiye için baş belasıdır.

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3948 : 03 Aralık 2023, 20:17:35 »
mesele tayyip bahceli felan değil mesele milli bir ideolojinin başa geçmesi ve kontrolü eline alması.

Tamam da, Fettoş da pek çok milli ve pek pek çok dini olduğunu iddia ediyordu! Ne milli idiler, ne de dini...

Bir siyasi parti liderinin değişmesi ile gayri milli bir iktidarın iş başına geleceğini iddia etmek, her şeyden önce oy verenlere hakarettir. Gayet sorunlu bir zihniyet bu. Milli ideolojiye kim karar verecek?
kusura bakma ama oy verenlere değil ama oy verilene hakaret olarak kabul ediyorum ben çünkü o oy verilenlerden bazıları baykarı kapatmak istediğini açıkça söylediler. bizim tanka uçağa ne ihtiyacımız var dediler, savaşırsak iranın yanında oluruz dediler,sihalara yargısız infaz yapıyor dediler.libyada somalide ne işimiz var dediler ,ypg terörist bir örgüt değildir dediler. bunlar denirken seçmen hakarete uğradığını hissetmediyse bence o seçmen kalbindeki vatan sevgisini birazcık irdelemeli.bunları ancak bir hain diyebilir diyebilmeli. ama bunları sorgulamak yerine ideolojik olarak görmemeyi tercih ediyorsanız o başka . bu tipler başa geldiklerinde ilk yapacakları savunma sanayiini ortadan kaldırmak olacaktır. sahiplerinin ilk emirlerini uygulayacaklar yani. nasıl ki evren darbeden 3 gün sonra türkiyeyi nükleer silah antlaşmalarını imzalayarak çıkmaza sürüklediyse bunlarda ilk olarak sanayimizi yok edecekler.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #3949 : 03 Aralık 2023, 21:23:02 »
Yine bir yönetim değişirse ülke batar siyasetçisi gelmiş. Bu yönetimden önce temeli atılan bir çok proje vardı. Ayrıca bu yönetim dediğin kişiler uzaydan gelmedi tabanı yine eski ANAP DYP Refah MHP vs

Bu yönetimle ülkemizin milyonlarca Arap ve Afgan tarafından sessiz işgalini de anlatsın merak ettim.