Gönderen Konu: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)  (Okunma sayısı 143264 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Afrin'de son dakika gelişmesi
« Yanıtla #550 : 25 Şubat 2018, 11:42:31 »
Afrin'de son dakika gelişmesi

AA
25.02.2018 - 09:54 | Son Güncelleme: 25.02.2018 - 10:54
Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 2018 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. AA'nın geçtiği son dakika haberine göre ise kritik önemdeki 5 köy daha teröristlerden temizlendi.

TSK ve ÖSO, sabaha karşı başlayan operasyonlarda Afrin’in kuzeybatısındaki Racu beldesinde Şeyh Muhammedli, Dudu, Semalık, Velikli, Kavanda köylerini teröristlerden temizledi. TSK ve Özgür Suriye Ordusu güçleri, sağanak yağış ve yoğun sis altında harekatı sürdürüyor. Sisli havayı fırsat bilen teröristlerin sızma girişiminde bulunabileceği bölgeler ateş altına alınırken, terör alanları da uçak ve ateş destek vasıtalarıyla baskı ateşi altına alınıyor.

AFRİN'DE ÇOK ÖNEMLİ GELİŞME

YPG'li teröristlerden temizlenen son 5 köy  kritik konumda. Terör örgütü YPG'nin daha önce Kilis boyuncu Türkiye sınırı ile bağlantısı kesilmişti.

Kuzeyde sadece Gaziantep ile Kilis il sınırlarının buluştuğu noktada (Gülbaba batısı) yaklaşık 5 kilometrelik bir alan PYD/PKK’nın denetimindeydi. Güneyde ise Cinderes ile Raco arasında ise 5 kilometrelik bir hatta teröristler bulunuyordu.

RACU-BÜLBÜL HATTI BİRLEŞTİ

Son alınan köylerle birlikte kuzeyde cepheler de birleşmiş oldu. İlerlemeyle kuzeyde teröristlerin Türkiye sınırı ile bağlantısı tamamen kesiliyor.

Böylelikle Racu ile Bülbül hattı da birleştirilmiş oldu.

Racu-Bülbül hattının birleşmesinin ardından haritanın son hâli...

109 NOKTA TERÖR ÖRGÜTÜNDEN KURTARILDI

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana YPG/PKK-DEAŞ'ın işgalindeki Afrin'de biri belde merkezi, 80'i köy, 6'sı köy altı yerleşim ve 20'si stratejik dağ veya tepe, biri YPG/PKK'ya ait üs olmak üzere 109 noktayı örgütten kurtardı.
Teröristlerden temizlenen yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle:

"Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz, Ömer Simo, Duraklı, Hayyam, Surain, Çarkanlı, Akanlı, Mikdad ve Ali Racu köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Yukarı Hacıkanlı, Aşağı Hacıkanlı, Derviş Obası, Hasan Kelkavi, Celeme, Edamanli, Kude, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana, Kırmızı, Karri, Şerbanlı, Şedya, Harab Summak, Hantalli, Karababa, Sarı Uşağı, Rahmanlı, Maskah, Şeyh Muhammedli, Dudu, Semalık, Velikli, Kavanda köyleri, 687 .Tepe, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Arşali, Muhammediye, Divan Fevkani, Divan Tahtani, onlara hakim 3 tepe, Mervane, Heygece, Tell Dilur, Bafler, Zehra, Aşağı Korgan ve Yukarı Korgan, Ebu Kabe ile Hacılar köyleri ile Mersides, Nisriyye, Amara ve Kila Tepeleri, Sattuf evleri ve Kalki köy altı yerleşimi, üs olarak kullanılan Beyyada noktası; Şeran beldesinde Burseya Dağı, Uverkan, İkidam, Şeltah, Merseva, Serincek, Kastel Cündo, Dikmetaş, Zeytinak, Arpaviran ve Dayr Savvan köyleri ile Sirgaya ve Nebi Huri Tepeleri ile Cemiliyye köy altı yerleşimi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/afrinde-son-dakika-gelismesi-40752927
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
Ynt: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)
« Yanıtla #551 : 25 Şubat 2018, 12:02:21 »
Gayet güzel oldu harita. Sıkıştır - Ye taktiğide yapalım. Halepte olduğu gibi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Afrin’den acı haber geldi!
« Yanıtla #552 : 25 Şubat 2018, 12:11:28 »
Afrin’den acı haber geldi!

TSK ve ÖSO güçlerinin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatında bir uzman çavuş şehit düştü.

Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) ve Özgür Suriye Ordusu(ÖSO) güçlerinin PKK/YPG/PYD terör örgütlerine karşı yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatından bir acı haber geldi. Suriye sınırında çıkan çatışmada bir uzman çavuş şehit oldu.

TSK'DAN AÇIKLAMA GELDİ!

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan bilgilendirmede, Zeytin Dalı  Harekatı kapsamında dün Afrin'de icra edilen operasyonlarda bir askerin şehit  olduğu kaydedildi.  Bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi: "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını  kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz."

http://www.milliyet.com.tr/afrin-den-aci-haber-geldi-gundem-2616422/
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2018, 12:17:53 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Suriye'de el yapımı patlayıcılar imha ediliyor
« Yanıtla #553 : 25 Şubat 2018, 12:15:27 »
Suriye'de el yapımı patlayıcılar imha ediliyor

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Suriye'nin Afrin bölgesinde terör unsurlarından arındırılan bölgelerde, güvenlik güçlerinin mayın ve el yapımı patlayıcı imhası sürüyor.

Teröristlerin kaçarken harekata katılan askerleri hedef almak için hazırladığı çok sayıda tuzak, askerler tarafından imha edildi.

Reyhanlı'nın karşısında bulunan ve bir süre önce TSK ve Özgür Suriye Ordusu güçleri tarafından teröristlerden temizlenen Afrin kırsalındaki Mersawa bölgesinde arama tarama faaliyeti devam ediyor. Güvenlik güçlerinin bölgede yaptığı aramalarda, teröristlerin gerilerinde bıraktığı çok sayıda hain tuzak gün yüzüne çıkarıldı. Mersawa bölgesinde de kazdıkları hendekleri yarım bırakarak kaçan PYD/PKK’lı teröristlerin Türk askerlerine yönelik hazırladığı çok sayıda el yapımı patlayıcı ve düzenek kontrollü şekilde imha edildi. Teröristlerin bombalı saldırılar için mutfak tüplerini kullandığı ve bunları toprağa  gömerek kamufle ettiği de görüldü.

http://www.milliyet.com.tr/suriye-de-el-yapimi-patlayicilar-gundem-2616464/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Salih Müslim yakalandı
« Yanıtla #554 : 25 Şubat 2018, 12:17:19 »
Salih Müslim yakalandı

Hürriyet Haber
25.02.2018 - 11:29 | Son Güncelleme: 25.02.2018 - 12:09
AA: Terör örgütü PYD/PKK’nın kırmızı bültenle aranan eski eş başkanı Salih Müslim, Çekya’nın başkenti Prag’da yakalandı.

Türkiye, terör örgütü PKK/PYD'nin eski eş başkanı Salih Müslim için 13 Şubat'ta kırmızı bülten talep etmişti.

İHA'nın haberine göre Türkiye, Prag'da olduğunun belirlenmesi üzerine Müslim'in gözaltına alınmasına ilişkin talepte bulundu.

Salih Müslim hakkında geçici tutuklama kararı olduğu bildiriliyor. Adalet Bakanlığı'nın, Müslim'in iadesi için belgeleri Çekya'ya göndereceği öğrenildi.

Salih Muslim'in Cumartesi günü Prag'daki Marriot Otel'de görüldüğü iddia edilmişti.

İçişleri Bakanlığı'nın terör suçlarından arananların yer aldığı kırmızı listeye 44, mavi listeye 26, yeşil listeye 34, turuncu listeye 37, gri listeye 89 yeni isim eklenmişti.

4 milyon TL ödüllü kırmızı listeye eklenen 44 kişi arasında Salih Müslim de yer almıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-salih-muslim-yakalandi-40753000

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #555 : 25 Şubat 2018, 16:43:37 »
1 milyon € ediyor  ozaman bize verirlermi

vermemezlik yaparlarmi

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #556 : 25 Şubat 2018, 21:44:48 »

En üst köşedeki sarı alan da artık temizlendi. İşin ilgin yanı orada 400 civarında teröristin mahsur kaldığı söyleniyor. Bana pek gerçekçi gelmedi. Ama eğer gerçekse operasyonun en verimli günü olur bugün!

Çevrimdışı Tuğrul

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #557 : 25 Şubat 2018, 22:07:12 »
Mehmet Ağar bir kanalda yaptığı yorumda bahsetmiş olduğunuz bölgenin boşaltılmış olduğunu pek fazla terörist bulunmadığından bahsedilirdi.

Çevrimdışı Musty

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #558 : 25 Şubat 2018, 22:13:24 »
Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2018 olmuştur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #559 : 25 Şubat 2018, 22:20:54 »
Ben halen neden Minniğ havaalanı tarafıdan Esad'ın önünü kesecek bir cepheyi neden açmadığımızı merak ediyorum.
Merak ettiğim başka bir şey daha var! Suriye'nin toprak bütünlüğünden bahsediyoruz. Peki terörden temizlediğimiz bu toprakları ülkemizdeki sahipleri Suriyeli müsafirlerimize verdiğimiz ve çekildiğimizde, ÖSO güvenliği ne kadar sağlayabilecek. Esad, pkk ve diğerleri bu insanlara tekrar saldıracaktır! Esad devrilmeden Suriye'nin artık toprak bütünlüğünden bahsedilemez!