Gönderen Konu: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)  (Okunma sayısı 142703 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)
« Yanıtla #520 : 23 Şubat 2018, 11:06:04 »
İha atışından sonra obüs destekli bombalamanın devam ettiği söyleniyor ?

Olabilir. Şu fotoğraf, videodakinden daha farklı bir alanı ateş altında gösteriyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #521 : 23 Şubat 2018, 11:44:13 »
Varmı daha hesabı açık olan?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #522 : 23 Şubat 2018, 12:01:00 »
Cinderesi'nin girişi sayılan Baflur köyü de  ele geçirilmiş durumda. Raco kasabasının hemen kuzeyindeki Meskenli'de çatışma var!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #523 : 23 Şubat 2018, 15:24:27 »
Buyuk ihtimal ile TRG-122 kullanilmis, bir fotograf var fuze resmen yolla saplanmis, 2-3m'lik CEP. bir roketin etki alani acaba kac metre?

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #524 : 23 Şubat 2018, 15:25:24 »
YPG'ye yeni bir Turku atfediyorum: Ati topi yedi boki lorke lorke looorkeee  ;D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #525 : 23 Şubat 2018, 16:20:16 »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #526 : 23 Şubat 2018, 16:46:23 »
Suriye rejim tarafından paylaşılan görüntüler de vuralan konvoyun içeriği tüp kamyonu, minibüslerden vs içeriyor ,seri patlamaların ise sanki mühimmat patlamasından degil sanki tutusup patlayan uçuşan tüpler iddia ediliyor? Konvoyun vurulduk tan sonra sabah UAV ler tarfından  alınan görüntüleri yokmu?

Çevrimdışı E.Hunter

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #527 : 23 Şubat 2018, 17:28:18 »
Haritada Azez'i muhalif gruplar olarak göstermiş. Fırat Kalkanı bölgesi değil mi orası yoksa ben mi yanlış biliyorum.

Çevrimdışı Musty

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #528 : 23 Şubat 2018, 17:31:27 »
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2018, 17:49:20 Gönderen: Musty »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #529 : 23 Şubat 2018, 18:21:33 »
Görüntü için tesekkürler.

Görüntüleri izledikten sonra  kanaatim amaç konvoyu tüm den yok etmek olmadığı ve sadece  durdurmak oldugunu yönünde.

Direk isabet alan araç sayısı az . Vurulan araclarda srapnel delikleri var ama kan izi göremedim bu da atılan roket ve top mermilerinin direk konvoyun içerisindekilerin imhası yönünde olmadığını ve sadece konvoyun afrine ulşımını engelemek amaçlı olduğunu düşünüyorum.

Bunun da dogru karar olduğu kanısındayım konvoyda Suriye rejim gücleri veya yandasları olasılığına karsi oranlı bir plan yapılmış görünüyor. Yani gelmeyin vururuz .

Tabii unutulmamalı bu video  sadece istenileni göstermek için yayınlanmıs. Bu nedenle TSK tarafından bombarduman sonrası sabah alınan görüntü olup olmadıgını sordum ki gercek amacı anlayabileyim ::)