Gönderen Konu: M1 ABRAMS  (Okunma sayısı 123396 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Destiny

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Irak Abrams tanklarına kavuştu
« Yanıtla #30 : 05 Eylül 2010, 03:03:42 »
Sonuçta Irak bir devlet. Tabi ki bir ordusu olacak. Ne var bunda?

Ordusu olsun olmasına da nasıl bu kadar çok tank ve uçak alabiliyorlar acaba. Üstü kapalı bir Amerikan desteği olduğunu düşünüyorum

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #31 : 05 Eylül 2010, 03:51:12 »
Belki bu tankları ve uçakları eskiden kontrol edemedikleri sınırları için kullanırlar da biz de rahatlarız.Çünkü merkezi hükümet kendilerinden başka silahlı güç istemiyordu.Benim anlamadığım Saddam zamanında Saddam ın Barzani ve Talabani ile arası nasıldı Saddam zamanında da Barzani ve Talabani nin silahlı gücü vardı galiba Saddam bunu nasıl kabul ediyordu bu kişilere vurmuyordu?

Kabul etmek mi?
Halepçe katliamını bunu kabul ettiği için mi yaptı?
Tamam ama Halepçe katliamı 86-88 arasında gerçekleştirilmiş ama kalan 13 yılda neden Barzani ve Talabani yi yok etmemiş 2001 e kadar belkide hepsini yok etseydi Irak işgali çok daha zor olurdu.

90'da Körfez savaşı vardı. Saddam epey hırpalandı ve sonrasında zaten Irak üçe bölündü. Irak ordusunun  Irakın kuzeyine ve güneyine girmesi yasaktı. Yani Kürt ve şii bölgeleri...

Ordusu olsun olmasına da nasıl bu kadar çok tank ve uçak alabiliyorlar acaba. Üstü kapalı bir Amerikan desteği olduğunu düşünüyorum

Pek üstü kapalı değil. Tamamen açık ve net. Bu beklenen birşeydi.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #32 : 05 Eylül 2010, 08:38:56 »

Alıntı
Belki bu tankları ve uçakları eskiden kontrol edemedikleri sınırları için kullanırlar da biz de rahatlarız.Çünkü merkezi hükümet kendilerinden başka silahlı güç istemiyordu.Benim anlamadığım Saddam zamanında Saddam ın Barzani ve Talabani ile arası nasıldı Saddam zamanında da Barzani ve Talabani nin silahlı gücü vardı galiba Saddam bunu nasıl kabul ediyordu bu kişilere vurmuyordu?

Kabul etmek mi?
Halepçe katliamını bunu kabul ettiği için mi yaptı?
[/quote]
Tamam ama Halepçe katliamı 86-88 arasında gerçekleştirilmiş ama kalan 13 yılda neden Barzani ve Talabani yi yok etmemiş 2001 e kadar belkide hepsini yok etseydi Irak işgali çok daha zor olurdu.
[/quote]

90'da Körfez savaşı vardı. Saddam epey hırpalandı ve sonrasında zaten Irak üçe bölündü. Irak ordusunun  Irakın kuzeyine ve güneyine girmesi yasaktı. Yani Kürt ve şii bölgeleri...

Pek üstü kapalı değil. Tamamen açık ve net. Bu beklenen birşeydi.
[/quote]

Böl-Parçala-Yönet
Bu kadar!!!
Bu kadar malzemeyi vercek sonra bırakcak kendi haline bir kaos ortamı herkes birbirine  savaş açıcak.Savaşa tabikide silah mermi top mühimmat lazım sat babam sat
bide o arada kendi aralarında anlaşamayıp petrol bölgeleride ellerinden çıkıcak sonra 2 ülkemi çıkar 3 ülkemi yoksa tek ülkeye hakim ederler ama işgalden çıkan
yönetimden pek farkı olmaz başkaları tarafından yönetilen ve özelliklede Türkiye'nin başına bela olsun diye.Al bide burdan yak abi

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #33 : 05 Eylül 2010, 10:52:27 »
Evet SKYWOLF Irak ın 3 e bölündüğünü bilmiyordum ben Saddam ın ülke genelinde otoritesini koruduğunu biliyordum yanlışmış çünkü benim düşündüğüm gibi olsaydı Barzani nin silahlı gücüne tahammül etmezdi.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Abrams tankları Afganistan yolcusu
« Yanıtla #34 : 26 Kasım 2010, 21:49:16 »
Müttefikleri ile birlikte 9 yıldır Afganistan‘daki Taliban‘a karşı savaşı topyekün bir mücadele ile kazanmaya çalışan ABD, kara kuvvetlerinin mobil ateş ve zırhlı gücünü artırmak için ilk defa M1A2 Abrams tipi ana muharebe tanklarını Afganistan‘a yollamaya hazırlanıyor.
Zırhlı muharip araçlar sınıfında Afganistan‘daki ev ve sığınak gibi sabit hedeflere karşı, diğer mobil zırhlı muharebe araçlarına oranla en uzak menzilden mücadele imkanı sağlayan ana muherebe tankının seçimi, Afganistan‘daki ABD Kuvvetleri ve Uluslararası Güvenlik Destek Kuvvetleri (ISAF) Komutanı Org. David H. Petraeus (58) tarafından onaylandı.

Buna göre ABD ilk aşamada Afganistan‘a minimum 12, kuvvetle muhtemel 16 kadar M1A2 Abrams tipi tank yollayarak söz konusu zırhlı araçları Afganistan‘ın en sıcak bölgesi olan güneyinde kullanacak.

Afganistan‘da tank kullanımını tartışan ülkeler arasında Almanya da yer alıyor. Alman yetkili ve uzmanları Afganistan‘a Leopard 2A6M tipi, anti-tank mayınları ve el yapımı mühimmatlara (IEP) karşı dünyanın en hat sahfahada beka sağlayan ve Abrams tankından daha fazla ateş gücüne sahip (120 mm/L 55 topu) bu tankın Afganistan‘da kullanılmasından yana.

Fakat kısmen Alman kamuoyunun da baskısı ile Leopard 2A6M tanklarının Almanlar tarafından Afganistan‘daki savaşta kullanılması yakın gelecek için henüz söz konusu değil. Almanya bunun yerine Afganistan‘a daha fazla ilave Marder 1A5 ve Fennek tipi paletli ve tekerlekli zırhlı muharebe araçları ve personel taşıyıcıları göndermeye hazırlanıyor.

Öte yandan Leopard 2A6M tipi ilave mayın korumalı modern ana muharebe tankları Afganistan‘da uzun süreden beri Kanada tarafından üstün başarıyla kullanılıyor.

30 yıldır kullanımda olan M1 Abrams serisi tanklarından bugüne dek ABD ve Mısır’da yaklaşık 9000 adet üretildi ve Abrams tankı şu ana dek ABD haricinde sadece dört Arap ülkesi (Mısır, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Irak) ve Avustralya‘da kabul gördü.

ABD ordusu bünyesinde halen 5970 kadar M1A1/A2/A2SEP Abrams tankı kullanımda. 5970 tanktan 4796’sı, dolayısıyla % 80′i M1A1 konfigürasyonlu. Yine toplamda 5970 kadar tanktan yaklaşık 5600′e yakını ABD Kara Kuvvetleri (US Army) envanterindeki, çoğu M1A1 konfigürasyonlu olmak üzere M1A1, M1A2, M1A2SEP modelleri. Geriye kalan tanklarsa ABD Deniz Piyade Kolordusu (USMC) bünyesindeki M1A1‘lerden oluşuyor.

http://www.savunmasanayi.net/abrams-tanklari-afganistan-yolcusu/abrams-tanklari-afganistan-yolcusu/

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #35 : 27 Kasım 2010, 11:07:46 »
Ne yapacak ki M1A2 leri gönderip M1A1 göndersin sanki büyük savaş var.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #36 : 27 Kasım 2010, 11:12:26 »
Ne yapacak ki M1A2 leri gönderip M1A1 göndersin sanki büyük savaş var.

Muhtemelen M1A2 TUSK (Tank Urban Suvivability Kit) modelini gönderecekler. Bu model, Irak savaşında çıkarılan dersler sonrası kent ortamında savaşmak için düzenlendi.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #37 : 27 Kasım 2010, 13:46:33 »
slm neyi gonderirlerse gondersinler yaptiklari sey durumu kurtarmak!!!yakinda bir sekilde resmi olarak ya masaya oturacaklar talibanla yada cekilecekler ...son gelen haberler bunu gosteriyor...saygilar
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #38 : 27 Kasım 2010, 19:03:36 »
Hımm şehir savaşında avlanmasınlar diye yani.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Yunanistan çok yeni M-1 Tanklarında Anlaşmaya yakın
« Yanıtla #39 : 02 Mart 2011, 00:35:54 »
After lengthy negotiations with the Americans, the Hellenic Army Command has send a LoR: Letter of Request for the following:

*400 M-1A1 to replace the remaing of M-48's
*225 M-113A2 to replace older M-113A1's
*106 M-901/ITV TOW to enforce ATGM capabilities

Note: The Army has also requested simulators, maintenance tools, fuel trucks and spare parts for above qequipment.

link
http://www.defencepoint.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=2197:lor-abrams-m113a2-m901a2&catid=31:defence-greece&Itemid=54
Ayrıca : Ordu da simülatörleri, bakım araçları, yakıt kamyon ve yukarıda eküpmanda için yedek parça istedi.