Gönderen Konu: M1 ABRAMS  (Okunma sayısı 96242 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı darkranger

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Irak Abrams tanklarına kavuştu
« Yanıtla #20 : 02 Eylül 2010, 14:23:08 »
http://www.defensenews.com/story.php?i=3896249

yukarıda verdiğim kaynağa göre Irak Ordusu toplamda 2000 tank alıcak dağılım 700 M1A1 ve 1300 T-72 olabilir sanırım ama başka bir yerde okuduğuma göre tank sayısı 1200 olacaktı başka yerde doğrulatıcak olan varsa sevinirim :)

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #21 : 02 Eylül 2010, 14:56:16 »
ordunun şimdiki haline bakılırsa kısa sürede ciddi bir kuvvet olduğu kesin ama öyle silah almakla olmaz. Bu işin daha eğitimi var... vs. Acaba ıraklı pilotların kullandıgı o jetler tûrk pilotlar karsısında ne yapabilir.küçümsemiyorum ama bence korkulacak birşey yok

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #22 : 02 Eylül 2010, 16:17:48 »
Sonuçta Irak bir devlet. Tabi ki bir ordusu olacak. Ne var bunda?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #23 : 02 Eylül 2010, 20:05:44 »

Evet Irak bir devlet kendini koruması için bir orduda lazım bu su gibi dogal ihtiyaç bizim açımızdan pek bir sorun yaratmaz burası dogru.
Bizim için ırakın gelişmesi ordaki insanların daha barışcıl bir ortamda yaşamaları.İşgale ugrayan bir devlete verilecek bu seviyede bir ordu kimse babasının hayrına vermez.Ama işgale ugrayan bir devletten sonra neler olur bu silahların verilmesinin bir amacı var ....

Çevrimdışı paukaf

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #24 : 02 Eylül 2010, 20:13:01 »
Halk arasında 3 harfli(ABD)  kaçması denilen hastalığa yakalanan ırak artık bölgenin huzurunu bozacak israilden sonra ikinci ülkedir.Beyaz saraydan gelen talimatlar harfiyen uygulanıp zamanı geldiğinde bize dahi diklenebilecek bir devlet yapısına kavuştu.Cumhurbaşkanlarının kim olduğu ırağın kim olduğunun göstergesi.Hangi ülke işgal ettiği devletin genleriyle oynamadan çekilir.Sonuçta ırak bir devlet ve Amerikanın kurduğu bir devlet.Amerikayı ise anlatmaya gerek yok sanırım ama kısaca özetlemek gerekirse dünya terorizm tarihinin candamarı olan bir devlet.
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2010, 20:19:05 Gönderen: paukaf »

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #25 : 02 Eylül 2010, 20:23:17 »
Alıntı
Halk arasında 3 harfli(ABD)

O nasıl bir tanımlama abi  ;D ;D

Bize diklenmesinden öte adamlar o silahları veriyor ortalık karışssın iç savaşa dogru ilerlesin ülke ondan sonra zaten petrol kuyularına konmuş olanlar gelip artık tamamıyen yerleşsin .Bu filmi galiba afrika kıtasında izledim galiba
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2010, 20:32:27 Gönderen: Falcon »

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #26 : 04 Eylül 2010, 00:44:24 »
Belki bu tankları ve uçakları eskiden kontrol edemedikleri sınırları için kullanırlar da biz de rahatlarız.Çünkü merkezi hükümet kendilerinden başka silahlı güç istemiyordu.Benim anlamadığım Saddam zamanında Saddam ın Barzani ve Talabani ile arası nasıldı Saddam zamanında da Barzani ve Talabani nin silahlı gücü vardı galiba Saddam bunu nasıl kabul ediyordu bu kişilere vurmuyordu?
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #27 : 04 Eylül 2010, 11:52:45 »
Belki bu tankları ve uçakları eskiden kontrol edemedikleri sınırları için kullanırlar da biz de rahatlarız.Çünkü merkezi hükümet kendilerinden başka silahlı güç istemiyordu.Benim anlamadığım Saddam zamanında Saddam ın Barzani ve Talabani ile arası nasıldı Saddam zamanında da Barzani ve Talabani nin silahlı gücü vardı galiba Saddam bunu nasıl kabul ediyordu bu kişilere vurmuyordu?

Kabul etmek mi?
Halepçe katliamını bunu kabul ettiği için mi yaptı?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #28 : 04 Eylül 2010, 20:13:41 »

Kabul etmek mi?
katılıyorum

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #29 : 04 Eylül 2010, 23:46:32 »

Kabul etmek mi?
Tamam ama Halepçe katliamı 86-88 arasında gerçekleştirilmiş ama kalan 13 yılda neden Barzani ve Talabani yi yok etmemiş 2001 e kadar belkide hepsini yok etseydi Irak işgali çok daha zor olurdu.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye