Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 869627 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 198
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #3980 : 04 Aralık 2023, 19:37:42 »
Moderatörler, Bizi at gözlü taşıyan yorum sahiplerinden azad edin.

Teşekkürler
En başta yalan yanlış yorum yazan sensin. Cevap yaz dediklerime önce, insanda biraz utanma olur. Kaç yaşındasın sen, 20 yıldır olan biteni görüyor herhalde gözün

Senin saçma sapan sorularına bu forumda kaç kere cevap verdim artık hatırlamıyorum. Bu Forum’da utanacak birileri varsa o da  hayat tecrübesi alamayan at gözlüğüden vazgeçmeyen senin gibi zavallılar. . Senin yaşın kaç sen kim oluyorsun bana hayat dersi vermeye kalkıyorsun? 20 seneden beri olan biten takip edemeyecek kadar senin gibi kör ve geri zekalı değilim.bazı formlardan kapıdışarı Koyulduğun kadar varmışsın.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2023, 19:42:39 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 188
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3981 : 04 Aralık 2023, 19:48:44 »
Bütün sorun hiç bir işe yaramayacak yöntemleri uygulamamız, yanlış kararlar almamız, sonrada vay efendim biz bu duruma niye düştük dememiz. Sizin sorununuz ise @Archangel99 yapılan tüm yanlışlara kılıf uydurmanız. Yok sorun S-400 değildi ABD onu bahane etti ne demek? Çok uzun zaman geçmedi o günlerin üstünden. Adamlar açık açık S-400'den vazgeçin F-35 gelmez dedi. MİLYON kere anlattık hala anlatıyoruz. Adamlar F-35 vermeyecek olsa 200'e yakın Hvkk personelini eğitime bile almazdı diye. Siz anca yapılan yanlışları savunun, bakış açınızı zerrece değiştirmeyin, kendi kendinize böyle triplere girin durun. Başka da yapacağınız bişey yok zaten.

Daha önce bahsettiğim gibi tipik bir tüm suç Türkiye'nin, ABD suçsuz, onlar hep haklı doğru kafası.

ABD'nin 50 yıldır başına sardığı sorunları bir araştır, oku, öğren sonra gel buraya konuşuruz.

Suriye'de Dibindeki  PKK'ya devlet kurdurmak için binlerce tır silah veren, operasyon yapmaman için her türlü çabayı sarfeden, FETÖ'den çeşitli klikleri devleti ele geçirsin diye besleyip büyüten, 10 yılda bir darbe, darbe girişimi ya da muhtıra verdiren ABD haklı ama biz hep haksızız.

Gerçekten bu iş tamamen " TAVUK MU YUMURTADAN, YUMURTA MI TAVUKTAN?" meselesine döndü...

Öncelikle zaten kendi kendinizi çelişkiye düşüren sizsiniz..

Yukarıda "ABD'nin 50 yıldır başına sardığı sorunları bir araştır, oku, öğren sonra gel buraya konuşuruz." yazmışsınız ve tamamen haklısınız...

Yahu madem bu şekilde ABD'nin kötü olduğunu düşünüyorsunuz "Gel şu Suriye rejimini değiştirelim , muhaliflere kapılarını aç" diyen ABD'ye niye EVET dediniz?

Fetöş ABD'den örgütünü yönetirken bütün muhalefet, toplumun tüm kesimleri  "Bu Fetö devleti ele geçirecek , bu cemaate izin vermeyin" dediğinde "Buna kargalar bile güler " diyen kimdi?
"KPSS'de ilk 100'deki adamlar akraba bunlar birşeyler yapmış olabilir araştırın" diyenlerle dalga geçen "Bunlar namaz kılan adamlardı bu şekilde davranacaklarını bilemedik , milletimiz bizi affetsin " diyen kimdi...

Sözüm ona 50 yıldır amaçlarını bildikleri ABD ve emperyalistlere ülkeyi bölecek , batağa sürükleyecek tüm imkanı tanı bataklıklar oluştuktan sonra da "ABD , K.Suriye'de kürt devleti kurduracak , tırlarla silah yığıyor" diye ağla....

Buradan forumdan biz bile 1000 kere "Bu Suriye olayına girme , bataklık olur bize" diye biz bile bağırdık dinletemedik...

Suriye'ye bir günde mi girdik? 2012 ortasına kadar Türkiye ile Suriye iletişimi sürdürdü. Defalarca yeni anayasa, reformlar yapmasını talep ettik. Esad ne yaptı? Kulaklarını tıkadı. Üstüne sonrasında Kilis'e füzeler attı, 2012 yazında F-4 uçağımızı düşürdüler. Bunu kendisi istedi.

Ben daha önce de yazdım. Nasıl 2003'te Irak'a girmemiz gerekiyorsa 2012-2013 döneminde de Suriye'ye girmemiz gerekiyordu. Rusya girmeden işi bitirmemiz lazımdı.

Putin'in dediği gibi kavga kaçınılmazsa ilk yumruğu sen atacaksın. Biz geç kaldık. Hatalar yaptık. Doğrudan kendimiz müdahil olacaktık meseleye. ÖSO'ydu, şuydu buydu hiç uğraşmaktık. Ama geç kaldık ve Rusya girince iş çığırından çıktı. Suriye meselesini 10 yıl önce çözseydik mülteci sorunu da kalmayacaktı. Ama birileri Suriye bataklık, girmeyelim, müdahil olmayalım deyip durdu. Sonra ne oldu? Bataklık üstümüze sıçradı.

Ortada bir çamur varsa sen girmezsen gelir o senin üstüne sıçrar bu işin kuralı budur.

Son olarak ilave edeyim. Hangi muhalefet bağırdı? 6 ay önce KHK'lıları görevine iade edeceğiz diyen muhalefet mi? 15 Temmuz darbesi tiyatro diyen muhalefet mi? Zaman gazetesi kapatılırken, Bank Asya kapatılırken koşa koşa gidip destek olan muhalefet mi? Yoksa bahsettiğin başka bir muhalefet mi var?
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2023, 19:53:43 Gönderen: Archangel99 »

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 188
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3982 : 04 Aralık 2023, 19:52:06 »
Bütün sorun hiç bir işe yaramayacak yöntemleri uygulamamız, yanlış kararlar almamız, sonrada vay efendim biz bu duruma niye düştük dememiz. Sizin sorununuz ise @Archangel99 yapılan tüm yanlışlara kılıf uydurmanız. Yok sorun S-400 değildi ABD onu bahane etti ne demek? Çok uzun zaman geçmedi o günlerin üstünden. Adamlar açık açık S-400'den vazgeçin F-35 gelmez dedi. MİLYON kere anlattık hala anlatıyoruz. Adamlar F-35 vermeyecek olsa 200'e yakın Hvkk personelini eğitime bile almazdı diye. Siz anca yapılan yanlışları savunun, bakış açınızı zerrece değiştirmeyin, kendi kendinize böyle triplere girin durun. Başka da yapacağınız bişey yok zaten.

Daha önce bahsettiğim gibi tipik bir tüm suç Türkiye'nin, ABD suçsuz, onlar hep haklı doğru kafası.

ABD'nin 50 yıldır başına sardığı sorunları bir araştır, oku, öğren sonra gel buraya konuşuruz.

Dibindeki Suriye'de PKK'ya devlet kurdurmak için binlerce tır silah veren, operasyon yapmaman için her türlü çabayı sarfeden, FETÖ'den çeşitli klikleri devleti ele geçirsin diye besleyip büyüten, 10 yılda bir darbe, darbe girişimi ya da muhtıra verdiren ABD haklı ama biz hep haksızız.
Sen Abd'ye o fırsatı verirsen, Amerikaperver, avruperver o insanları önemli kademelere getirirsen, tabii ülkeni mahveder. Yan, bin yıllık devlet aklı bunu öğrenemedi mi?

Ordu, Polis, İstihbarat olarak vatanını milletini seven milliyetçi insanlardan müteşekkil olmalı. Beynini, kalbini tarikatlara, Abd, AB ve başka yerlere veren insanlardan hayır gelir mi?

Suriye işinde de biz vardık. Fetö olayında da Akp ile beraber azıttılar ve darbe yapılacak cesareti bulacak ortama kavuştular. Ergenekon ve balyoz ile önemli kademelerde askerler bertaraf edildi ve fetöcüler dolduruldu. "Ne istediklerse verdik" sözünü unutuyorsun.

Bugün İran'da işgal edilse, aynı şeyler olacak. Buraya yazıyorum, orada üçüncü eşekistan kurulur. Eğer ki önlemler ve istihbarat şimdiden çalışmaya başlamazsa.

ABD 70 yıldır bu ülkenin kılcal damarlarında geziyor. 60 darbesini, 71 muhtırasını, 80 darbesini ben mi yaptırdım biz mi yaptırdık?

80'de ABD emriyle darbe yapıp bizim çocuklar işi başardı dedirtenler kimdi? O zamanlar FETÖ'de yoktu bu iktidarda yoktu. ABD için isimler, şahıslar önemli değil. Çıkarları önemlidir. Ali gider Veli gelir. Ahmet gider Mehmet gelir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3983 : 04 Aralık 2023, 21:03:52 »
Peki haklısın güzel kardeşim kader bize bir oyun oynadı başımıza bu işler geldi...Bizim hiç hatamız yok...

Bütün başımıza gelen müsibetlerin nedeni "ABD'nin güdümündeki politikalarından çıkmamız"

Yalnız bu kadar şeytan dediğiniz ABD'den uçak , motor vb. şeyler de istemeyin bence içlerine muska felan yazabilirler...

Çevrimdışı fırtına getiren

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3984 : 04 Aralık 2023, 21:18:22 »
@Archangel99 sıkıştığınız anda zaman barını 50 yıl geriye çekin sonrada bak gördün mü 60, 71 80 ıvır zıvır moduna geçin sadece. Dış politikada atılan her adım birbiriyle ilişkili olmak zorunda değil. Hele hele böyle bilmem kaç on yıllık süreçte hiç değil. Ama hadi ben sizin tarafinizdan bakayim bu sefer.

Bakınız biz zamanında gereksizce gidip S-400 almasaydık da Abd bize yine de F35'i Doğu Akdenize, Suriye'ye bağlayıp vermeseydi bu Abd silah endustrisine devasa bi darbe olacaktı. Kendi silahlarıyla kendi bacağına sıkmış olurdu o zaman Abd. Ama biz ne yaptık ona çok hakli bi sebep verdik, oyle ki bizim zerrece sorunumuzu çözmeyen aksine sorunlarımızı arttıran  bi sebep!. Simdi de işin içinden çıkamıyoruz.  Beri yandan sizin böyle son 50 yılı çorba edip bizlere sunduğunuz fikrin temelleri olsaydı Abd'nin bize vermeyecegi kritik asset listesi uzar giderdi. LM2500'den başlardı mesela, E7-T'de T-70 programları da kritik hiç bişey de olmazdı.  Ama işte öyle kahvehane politikaları ile olmuyor. Ben ortada suçlu aramıyorum. Olan biteni yazıyorum. Aklı-selim politiklar izlemedigimiz için acı çekiyoruz. Bunu kotaramazsak daha da çekeriz. Olayları değerlendirirken elbette back-ground onemlidir. Ama bu 50 yıldan başlamaz. 2+2 ye hiç  bi zaman 5 de denmez (S400 ve bize uyumsuzluguna ragmen tedariki).
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2023, 21:22:51 Gönderen: fırtına getiren »

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 188
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3985 : 04 Aralık 2023, 21:53:55 »
Peki haklısın güzel kardeşim kader bize bir oyun oynadı başımıza bu işler geldi...Bizim hiç hatamız yok...

Bütün başımıza gelen müsibetlerin nedeni "ABD'nin güdümündeki politikalarından çıkmamız"

Yalnız bu kadar şeytan dediğiniz ABD'den uçak , motor vb. şeyler de istemeyin bence içlerine muska felan yazabilirler...

O zaman adamların her dediğine evet diyeceksin. Her şeyi kabul edeceksin, Adeta kulu kölesi olacak etliye sütlüye karışmayacak sonra istediğin her şeyi alırsın.

Ben bizim hatamız yok, kusursuzuz demiyorum ki, ama yazılanlara bakıyorum sürekli suçlunun biz olduğunu iddia edip onu niye yaptık bunu niye yaptık deyip duruyorsunuz. Biriniz de çıkıp ABD şunu neden yaptı, Almanya şunu neden yaptı yok. Varsa yoksa biz. Biz her şeyi yapsak adamların bize koşarak geleceğini sanmak enayaliktir kusura bakmayın.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 188
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3986 : 04 Aralık 2023, 22:00:02 »
@Archangel99 sıkıştığınız anda zaman barını 50 yıl geriye çekin sonrada bak gördün mü 60, 71 80 ıvır zıvır moduna geçin sadece. Dış politikada atılan her adım birbiriyle ilişkili olmak zorunda değil. Hele hele böyle bilmem kaç on yıllık süreçte hiç değil. Ama hadi ben sizin tarafinizdan bakayim bu sefer.

Bakınız biz zamanında gereksizce gidip S-400 almasaydık da Abd bize yine de F35'i Doğu Akdenize, Suriye'ye bağlayıp vermeseydi bu Abd silah endustrisine devasa bi darbe olacaktı. Kendi silahlarıyla kendi bacağına sıkmış olurdu o zaman Abd. Ama biz ne yaptık ona çok hakli bi sebep verdik, oyle ki bizim zerrece sorunumuzu çözmeyen aksine sorunlarımızı arttıran  bi sebep!. Simdi de işin içinden çıkamıyoruz.  Beri yandan sizin böyle son 50 yılı çorba edip bizlere sunduğunuz fikrin temelleri olsaydı Abd'nin bize vermeyecegi kritik asset listesi uzar giderdi. LM2500'den başlardı mesela, E7-T'de T-70 programları da kritik hiç bişey de olmazdı.  Ama işte öyle kahvehane politikaları ile olmuyor. Ben ortada suçlu aramıyorum. Olan biteni yazıyorum. Aklı-selim politiklar izlemedigimiz için acı çekiyoruz. Bunu kotaramazsak daha da çekeriz. Olayları değerlendirirken elbette back-ground onemlidir. Ama bu 50 yıldan başlamaz. 2+2 ye hiç  bi zaman 5 de denmez (S400 ve bize uyumsuzluguna ragmen tedariki).

S-400 aldık F-35'ten çıktık rahatladın mı?

Devlet aklı F-35 projesinden çıkmak için S-400 alıp kendini attırdı. Demek ki F-35 istenmemiş ve S-400 alıp kendimizi attırmamızı sağladık rahatladın mı?

Papağan gibi aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsun. Bu benim düşüncem ben böyle bakıyorum olaya sana ne? Sen böyle bakıyorsun ben böyle bakıyorum seni ne ilgilendirir ne alakadar eder?

Benim düşüncem, fikrim, teorim bu. Sen hala S-400 alınmasa verilirdi diyorsun. Bu da senin bakış açış. Bana göre yanlış ama ne yapabilirim?

Bak EF2000 Typhoon konusunda haber var. Almanlar Akdeniz'deki sondajı bahane gösterip Typhoon vetosunu kaldırmak istemiyormuş. Şimdi de çıkıp sorunların sadece S-400 ile kaynaklandığını iddia edebilir misin?

Bob Menendez bile geçen yıl S-400 sorunlardan sadece birisi. Türkiye'ye uçak vermemiz için atması gereken çok adım var derken sen hala S-400 deyip bozuk plak gibi söylenip duruyorsun.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 188
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3987 : 04 Aralık 2023, 22:15:12 »
Eski ABD Kongresi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Bob Menendez:

S-400 sorunlardan sadece bir tanesi. Türkiye bölgedeki istikrarsızlığı hizmet ediyor.

Yunanistan'a karşı agresif tutumunu sürdürdükçe, Suriye'deki Kürt müttefiklerimize (PKK/PYD) karşı saldırgan tutumundan vazgeçmedikçe. Ermenistan'a karşı Azerbaycan'ı silahlandırıp cesaretlendirme politikasından geri adım atmadıkça, Rusya'ya karşı Amerikan yaptırımlarına destek vermedikçe ve İsveç'in NATO'ya katılımına vetosunu kaldırmadıkça F-16 satışına onay vermeyeceğim. Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO müttefiki gibi davranmıyor ve NATO'nun birliğini tehdit ediyor.

Bu sözler Bob Menendez'e ait. S-400 dışında sürüyle konudan bahsetmiş. Ama hala S-400 almasak F-35 vereceklerdi diyen var. Belki de ABD Senato Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Sn @fırtına getiren'dir. Belki de S-400'den kurtulun F-35 verelim diyordur bilemeyiz.  :)

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3988 : 04 Aralık 2023, 22:17:40 »
Arkadaşlar sakin olalım. Tartışırken konuyu kişisel boyuta getirmeyelim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #3989 : 04 Aralık 2023, 22:19:58 »

Dibindeki Suriye'de PKK'ya devlet kurdurmak için binlerce tır silah veren, operasyon yapmaman için her türlü çabayı sarfeden, FETÖ'den çeşitli klikleri devleti ele geçirsin diye besleyip büyüten, 10 yılda bir darbe, darbe girişimi ya da muhtıra verdiren ABD haklı ama biz hep haksızız.

Ohoo konu yine rayından çıkmış. Herkes geçmişe dönmüş. Yangına biraz da ben benzin dökeyim. Değişiklik olsun. ;D

Bu konuda Türkiye'yi yöneten hükümet tek başına suçlu değil! ABD'de suçlu. Mesela bilnlerce silah gönderilen pkk ve uzantılarına ondan birkaç yıl önce sınırlarımızdan geçiş izni vermiştik. Kimse demesin, bu falancaoğlunun hatası. Yok hayır, bu sadece onun değil, hepsinin, özellikle de "biz genişletilmiş kuzey afrika ve büyük ortadoğu projesinin eşbaşkanlarından biriyiz" diyenin ve ona alkış tutanların suçu. O  proje Türkiye'nin değil, ABD'nin projesi ve öncelikli görevi tüm ortadoğuyu İsrail'in çıkarlarına uygun biçimde şekillendirmek amaçlıydı. Bu ülkede 20 senedir birinin izni olmadan devlette kuş bile uçamıyor! O nedenle kimse hikaye anlatıp milleti aptal yerine koymasın.

Mesela FETÖ Türk Silahlı Kuvvetleri'ne kumpaslar kurarken "ben bu davanın savcısıyım" diyen de suçlu. O dönem FETÖ'nün ABD'nin maşası olduğunu ısrarla söyleyenler vardı ve ne istiyorlarsa verildi FETÖ'ye! Bugün FETÖ elebaşına hakaretler edenler, o gün onu suçlayanlara hakaretler ediyordu. Rezalet! Tabi insanda birazcı olsun utanma olur!

Bunun gibi sayısız örnek var. Say say bitmez. Bunları tartışmanın yeri bu forum değil! Ama biz de af edersiniz salak değiliz! O nedenle bu tartz boş muhabbetleri foruma taşımayınız!

Kısacası kimse kendisini akkaşık sanmasın!

Artık konuya dönebiliriz.  ABD bize F-35 vermez!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com