Gönderen Konu: Türk Uçak Gemisi (TAC)  (Okunma sayısı 7125 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 300
Ynt: Türk Uçak Gemisi (TAC)
« Yanıtla #80 : 19 Şubat 2024, 11:49:34 »
Somali'de er geç darbe olacak laikler iktidara gelecek bizi şutlayacaklar Somali den.
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #81 : 19 Şubat 2024, 12:02:06 »
Benim bir projem var arkadaşlar ama elimizi çabuk tutmamız lazım. Bütün okyanusları vatanseverlikle taradım bir yer buldum burası en yakın karaya 400 deniz mili uzakta hiç bir ülkenin münhasır ekonomik bölgesi içinde olmayan okyanusta bir sığ bölge. Buraya gemiler ile dolgu yığıp kendimize bir ada üreteceğiz. 3 km çapında bir alanın sığlığı 20 -60 metre kadar. BM lerde sorun çıkarsa çamura yatıcaz bu bizim yaşamsal mecburiyetimiz diyeceğiz Çin yaptı aynısını. Uydularımızı fırlatmak için ekvatora yakın bir fırlatma alanına ihtiyacımız var diyeceğiz yaşamsal sebepte bu. Bir özel maksat gemi gurubu yakın cevreden kayaları dolgu malzemeyi denizden alıp buraya yığabilir 500 m2 ada ortaya çıktıktan soran ilk üstlenmeyi yaparız gerisini de önümüzdeki yüzlerce yılda büyütürüz lazım oldukça. Altı üstü apartmanınız boyunda kaya taşınacak su üstüne ulaşmak için

SYŞELLER kıta sahanlığı veya karasularına ait değilse olur fakat dolgudan ziyade çelik kazıklar çakıp aralarını saçla kapatır havuz gibi yaptıktan sonra suyu boşaltırsak ondan sonra bina gibi yükseltiriz hatta altt taraflarda camlı odalar yapılırsa altta süper otel veya yerleşim bölgesi olur her türlü ihtiyacı görür....

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 300
« Yanıtla #82 : 19 Şubat 2024, 12:05:56 »
Aydın bey işi füzyonla çözmede ne yaparsan yap lütfen
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #83 : 19 Şubat 2024, 13:25:37 »
Aydın bey işi füzyonla çözmede ne yaparsan yap lütfen

Bu adanın en başta enerji ihtiyacını nasıl karşılamayı düşünüyorsunuz.
Rüzgar,güneş veya deniz dalgası enerjisi demeyin...
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2024, 13:26:22 Gönderen: aydındurmus »

Çevrimdışı Mehmet75

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #84 : 19 Şubat 2024, 14:20:23 »
Erke dönergeci ile tabi ki azizim. Hem soğuması icin tuzlu ve buzlu okyanus suyundan daha iyisi mi var. Yanlız ağırlık merkezi suyun altında kalacak yerlesmeli. Eğer öyle olmazsa oluşturacağı vibrasyon hoş bir duygu yaratsa da ile kazıklara zarar vereceğinden tercih edilmeyebilir.

Çevrimiçi SH

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #85 : 19 Şubat 2024, 14:47:34 »
Sabah adaya otel yapilmisti? O silinmis.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #86 : 19 Şubat 2024, 16:22:54 »
Somali'de er geç darbe olacak laikler iktidara gelecek bizi şutlayacaklar Somali den.

Sen öyle zannet. Zamanında şöyle bir üçgen vardı. Arap medyasına da düşmüştü. Bunun sevakin kısmı sekteye uğradı. iki üs duruyor.

Diğer taraftan Afrika da ciddi ve farklı yatırımlarımız var. 100 yıllık tarım arazileri kiralıyoruz. Bu konuda Çinin en ciddi rakibiyiz.  Bangladeş ve Cezayir ile askeri ilişkilerimiz ilerledi. Uçak gemisini bu günü hesap edip düşünmemek lazım. 
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #87 : 19 Şubat 2024, 16:49:18 »

Sen öyle zannet. Zamanında şöyle bir üçgen vardı. Arap medyasına da düşmüştü. Bunun sevakin kısmı sekteye uğradı. iki üs duruyor.

Diğer taraftan Afrika da ciddi ve farklı yatırımlarımız var. 100 yıllık tarım arazileri kiralıyoruz. Bu konuda Çinin en ciddi rakibiyiz.  Bangladeş ve Cezayir ile askeri ilişkilerimiz ilerledi. Uçak gemisini bu günü hesap edip düşünmemek lazım.
Mogadişu'dan da Aden körfezi ve Kızıldeniz'e müdahale edebilirsin.

Sevakin'in durumu daha belirsiz, ileride farklı şeyler olacaktır

Çevrimdışı Ocak

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #88 : 19 Şubat 2024, 17:51:07 »

Açık deniz görev grubumuz mu var? Kaç tane gemimiz Libya ötesine geçti?

iki fırkateyn + denizaltı + destek gemisi eşliğinde, Okyanuslarda git gel enaz 20000 mil.

Başka da bir şey demiyorum ve susuyorum.

Arkadaşlar 2012-2014 zamanı için konuşuyorum Afrika'yı Cebelitarık üzerinden Süveyş kanalını kullanmadan yolu uzatarak Somali ve g.afrikaya gitmişliğimiz var.

Aynı şekil Japonya'ya yolculuğumuz var

Aynı şekil üs olarak aklımda

Fas
Cubuti
Karaçi Pakistan

Gibi ülkelerde konaklayıp üslerinden yararlanabiliyoruz

Gerekirse Japonya ve avusturulya,Brezilya,Meksika,Malezya, Endonezya gibi ülkelerden üs buluruz merak etmeyin

Sayın Denizci

Aynı şeyleri söylüyoruz

Ada korvetiyle gittik geldik, NATO görevleri için de açık denize gidiyoruz, hatta Osmanlı zamanında da gidiyorduk.

Devletin sert gücünü göstermek ve menfaatlerini korumak amacıyla, bir uçak gemisi ve görev grubunu yüzdürmek pahalı bir iş.

Zaten 60000 tonaj, "ikmalsiz" bir şekilde uzun süre görev yapmak için seçilmiş bir tasarım, yoksa aynı sayıda uçak ve hava aracı taşıyan daha düşük tonajlı tasarımlar da var.

Yani kuvvet başka devletlerden üs kiralama gibi bir istek olmadan bu işi yapmak istiyor yani aynen ABD gibi, tabii bu demek değil ki farklı ülkelerde üslerimiz olmasın. Başka ülkelerde üslerimiz olması her açıdan bir avantajdır.

Söylediklerim yanlış anlaşılıyor.

Şu anda bu tasarımdaki gibi bir uçak gemisi ve uçakları ve arkasındaki görev grubunun yıllık maliyeti enaz 500 milyon USD.

Şu anda deniz kuvvetlerinin böyle bir bütçesi yok diyorum.

Devlet gelecek projeksiyonunda hesabını yapmış, şu anda kızağa konsa + tf-2000 muhribi inşaa süreci başlasa + paralelinde Denizci uçaklar geliştirilme işleri başlasa bile enaz 10 yıl diyorum.

Peki 10 yıl sonra ne olacak, "görece" Deniz kuvvetlerinin eksikleri tamamlanmış olacak ve böylece bütçeden böyle bir görev grubunu yüzdürmek için ödenek ayrilabilecek.

Ayrıca 10 yıl sonra GSMH 1.5 trilyon USD seviyesine çıkacak ve böylece Deniz kuvvetlerine böyle bir bütçe sürekli aktarılabilecek ve bunun devamında hak ve menfaatlerimizi gerektiğinde Gambot diplomasisi ile gerçekleştirebileceğiz ve böylece gittikçe etki alanımız genişleyecek.

Ama daha önce de dediğim gibi bu süre içinde eğer nükleer teknoloji elde edebilirsek Uçak gemisi yüzdürme masrafı, diğer kazanımlarla birlikte görece düşük olacaktır.

Aynen Çin ve Hindistan gibi ilk gemi Akaryakıt ile sonraki gemi Nükleer tahrik ile yapılacaktır.Bu süre zarfında Nükleer teknoloji edinilir diyorum.

Hatta, Çin uçak gemilerini Pasifikte yüzdürmeye başladığında veya mesela bir tanesini Afrika ülkelerinin limanlarına demir attığı zaman , ikinci gemiyi beklemeden ABD bize bu gemi için bile nükleer teknoloji transferi yapar diyorum.

de hazır edecek ve diğer eksiklikleri de tamamlayacak

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 75
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #89 : 19 Şubat 2024, 18:04:25 »
Zaten birçok konuda aynı noktaya varıyoruz sn Ocak

Biz bugün Uçak gemisi işine girdik emin olun bu süreç 10 senelik bir süre zarfı..

Belki 1-2 yıl sonra kendi nükleer reaktörümüzü konuşucaz bu alanda hangi aşamadayız bilmiyoruz çünkü denizaltılar için nükleer reaktörler dillendirilir oldu..

Bekleyim ve gôrelim Uçak gemisi tam zamanında devreye girdi tam zamanında alınmış karar

Ben her zaman derim

1 adet 40-50 uçaklık 60-80 bin ton arası uçak gemisi
2 adet 20-30 uçaklık 35-45 bin ton arası siha-uçak gemisi

Bu üç gemi ile donanma çağ atlar.
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2024, 18:29:40 Gönderen: Denizci16 »