Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1427877 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #2540 : 09 Kasım 2012, 12:42:36 »
PKK'nın Oyunu Telsiz Konuşmasında

Hakkari'de sivilleri hedef alan terör örgütü PKK'nın, eylemi devlete yıkmak için büyük uğraş verdiği ortaya çıktı.
Haber: PKK'nın Oyunu Telsiz Konuşmasında

Ayda 900TL Taksitle 80BinTL Konut Kredisi için Hemen Başvur!

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde gerçekleşen Pkk saldırısının telsiz konuşmaları ele geçirildi.

Öğrenilene göre 11 yaşındaki Faris Demircan'ın hayatını kaybettiği saldırıda, Pkk'lılar çocuğun ölümünü Türk Silahlı Kuvvetleri'nin üzerine atmaya çalıştı.

PKK'NIN OYUNU TELSİZ KONUŞMASINDA

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde düğünden çıkan sivilleri hedef alan terör örgütü Pkk'nın, eylemi devlete yıkmak için büyük uğraş verdiği ortaya çıktı.

Güvenlik güçlerinin kaydettiği telsiz konuşmalarına göre, teröristler önce eylem için birbirlerini tebrik ediyor; ancak sivillerin ölümü ve yaralanması üzerine halktan büyük tepki yükselince tavır değişiyor.

4 Kasım'da gerçekleşen ve 11 yaşındaki bir çocuğun hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili Pkk'lıların kendi aralarında yaptıkları konuşma şöyle:

HOGİR : Selam arkadaş

REZZAN (Bölge Sorumlusu) : Selam, nasılsınız?

REZZAN : Eğer kesin olarak 8 kişi öldüyse 8 özel tim mensubu öldü diye tekmil verin

REZZAN : Peki kameraya çektiler mi?

HOGİR : Olumsuz arkadaş

……..

REZZAN : Ee tamam. Patlayıcı ne kadardı?

HOGİR : Yaklaşık 200 kilo vardı

REZZAN : Hepsi patlayıcı mıydı?

HOGİR : Yok yok... Diğerinden de vardı. Yani gübreydi gübre.

REZZAN : Tamam arkadaşların ellerine sağlık

……….

HEREKOL : Rezzan

REZZAN : Dinliyorum

HEREKOL : Selam saygılar arkadaş

REZZAN : Selam

REZZAN : Ya bu ölen çocuk için (Faris Demircan) bu eylemde değildi deyin. Bir de eylemin şehir merkezinde değil de Şemdinli ile Şapatan arasında olduğunu söyleyin. Tamam mı?

HEREKOL : Tamam

REZZAN : ROJ da basına bu şekilde versin

HEREKOL : Tamam anladım

REZZAN : Yani eylem için halkı vurduklarını ve gerillanın üzerine atmak istediklerini söyle. Bu şekilde bir yaklaşım olduğunu söyle

REZZAN : Bu şehit düşen nerenin halkıydı?

HOGİR : Bu Baye (Üzümkıran) kampındandır.

REZZAN : Yurtsever değiller öyle değil mi?

HOGİR : Valla sanmıyoruz

REZZAN : Peki bu yaralılar kimlerdir?

HOGİR : Valla tanıyamadık. Sormadık
http://www.haberler.com/pkk-nin-oyunu-telsiz-konusmasinda-4075068-haberi/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2541 : 10 Kasım 2012, 01:06:22 »
Şemdinli'de 42 PKK'lı öldürüldü
HAKKARİ, (DHA)
9 Kasım 2012

e-posta

Şemdinli'de 42 PKK'lı öldürüldü
Hakkari Valiliği, Şemdinli'de 3 gündür süren operasyonlarda 42 PKK'lının öldürüldüğünü açıkladı. Ortaklar Köyü mezrasında çıkan çatışmada yaralanan asker tedavi gördüğü hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Hakkari Valiliği, Şemdinli'de 3 gündür süren operasyonlarda 42 PKK'lının öldürüldüğünü açıkladı. Açıklamada operasyonların sürdüğü bildirilirken, terör örgütüne ait çok sayıda silah ve mühimmatın da ele geçirildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Vatandaşlarımız tarafından Şemdinli ilçesi Derecik - Aktütün arasında kalan bölgede bölücü terör örgütü mensuplarının bulunduğu ihbarı üzerine, 07 Kasım 2012 tarihinde güvenlik kuvvetlerimizin başlattığı operasyon 3. gününde (09.11.2012) halen devam etmektedir.

HAKKARİ'DE PKK CEPHANELİĞİNDEN DOÇKA ÇIKTI

Kaçmaya çalışan teröristleri takip eden güvenlik güçlerimiz terör örgütü mensuplarıyla tekrar sıcak temasa girmiştir. Çıkan çatışmada bir kadın terörist AK-47 Kaleşnikof silahı ile birlikte ölü olarak, bir erkek terörist BKC makineli tüfeği ile sağ olarak ele geçirilmiş olup Cumhuriyet Savcılığı'na teslim edilmiştir.

Ayrıca, bölgede yapılan aramalar esnasında 6 el bombası, 3 roketatar mühimmatı, 4 havan mermisi, 3 telsiz, çok miktarda pil, bol miktarda patlayıcı yapımında kullanılan malzeme, hayati malzeme ve ilaç bulunmuştur.

Hava kuvvetleri ile desteklenen ve üç gündür devam eden operasyon süresince toplam 42 terörist etkisiz hale getirilmiş, 1 askerimiz şehit olmuştur. şehidimize Allah'tan rahmet acılı ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Güvenlik güçlerimizin geçici köy korucularımızla destekli başlattığı geniş çaplı operasyon devam etmektedir.

Halkımıza saygıyla duyurulur."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21884046.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #2542 : 10 Kasım 2012, 04:06:51 »
3 Günde 51 Terörist Etkisiz Hale GetirildiHakkari'de son 3 günde yapılan operasyonlarda terör örgütüne ağır darbe vuruldu.
Terör Örgütünden LCD TV'li Kış Hazırlığı
Hakkari Valiliği, Şemdinli kırsalında son üç günde yapılan operasyonlarda 42 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Yapılan arazi arama tarama faaliyetlerinde de çok sayıda silah ve patlayıcı ele geçirildi.
Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, vatandaşların ihbarı üzerine Şemdinli ilçesi Derecik-Aktütün arasında kalan bölgede bölücü terör örgütüne yönelik operasyon başlatıldı.
Kaçmaya çalışan teröristler ile güvenlik güçleri arasında sıcak çatışma yaşandı. 3 gündür devam eden hava destekli operasyonlarda şu ana kadar 42 terörist etkisiz hale getirildi.
Çatışmada bir asker de şehit oldu.
Bölgede yapılan aramalarda 6 el bombası, 3 roketatar mühimmatı, 4 havan mermisi, 3 telsiz, çok miktarda pil, bol miktarda patlayıcı yapımında kullanılan malzeme, yaşam malzemesi ve ilaç bulundu.
Kavaklı bölgesindeki operasyonda ise 9 terörist etkisiz hale getirilmişti. Böylece son üç günde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 51'e yükseldi.
Bölgede operasyonlar devam ediyor. 
http://www.trthaber.com/haber/gundem/3-gunde-51-terorist-etkisiz-hale-getirildi-62654.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2543 : 13 Kasım 2012, 13:16:35 »
Demirtaş'tan Erdoğan'a idam tehdidi
Demirtaş'tan Erdoğan'a idam tehdidi

İdam polemiği tam gaz devam ediyor. BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, Erdoğan'a karşı söylediği sözler çok tartışılacak.

Kamuoyu "İdam sehpası bir defa kurulduktan sonra kimin boynunun o ipe geçeceği çok belli olmaz. Bugün iktidar sizsiniz, yarın başkası olur" diyen Demirtaş'ın sözlerini konuşuyor.

İdam sehpası siyasetçilerin dilinden düşmüyor. Erdoğan ve Bahçeli'den sonra bu kez de Demirtaş'ın sözleri gündeme oturdu.

MENDERES ÖRNEĞİ

Erdoğan'a Menderes'i hatırlatan Demirtaş, Öcalan'ın idam edilmesinin yasal olarak mümkün olmadığını söyledi.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Diyarbakır'da açlık grevi yapan milletvekillerine yaptığı ziyarette yaptığı açıklamalar tartışılıyor.

"KİMİN BOYNUNUN O İPE GEÇECEĞİ BELLİ OLMAZ"

Gazetecilerin idam tartışması ile ilgili sorularını yanıtlayan Demirtaş, bunun çok tehlikeli bir tartışma olduğunu anlattı. BDP Genel Başkanı, şöyle devam etti:

"Başbakan'ın bile idam edildiği bir ülkede ve Adnan Menderes'in mirasını devraldığını söyleyen bir Başbakan yeniden idam tartışmasını gündeme getiriyorsa durup düşünmesi lazım. Çünkü idam sehpası bir defa kurulduktan sonra kimin boynunun o ipe geçeceği çok belli olmaz. Bugün iktidar sizsiniz, yarın başkası olur. Bu tartışmalar Türkiye'de kimseye kazandırmaz. Sayın Öcalan'ın üzerinden yapılan idam tartışmasına net bir cevap vermek istiyorum. Yasal olarak mümkün değil. Yasalar geriye yürümez. İdam kanunu yeniden Anayasa'ya girse bile geriye yürümez.

İDAM GERİYE YÜRÜYEMEZ

Sayın Öcalan'a uygulanamaz. Bu durumda Başbakan açıkça İmralı'da bir yargısız infazdan mı bahsediyor? Bu tehdidi, şantajı mı yapıyor? Çıkıp bunu söylesin. İdamın geriye yürümeyeceğini hukuk fakültesi 1'nci sınıf öğrencileri bilir. İdam kararları çıktığı andan itibarin ileriye yürür. Başka ülkeleri örnek verip veya toplumun bir kesimi istiyor diyerek bir gerici anlayışı Türkiye'ye dayatmanın anlamı yok. Türkiye bu geri anlayıştan kurtulmuştur. Açlık grevi gündemlerini çarpıtma amaçlıdır. Türkiye'de idam cezası olmayacak. Bir daha kimseye de uygulanmayacak. Bunun net olarak bilinmesi lazım."

http://www.internethaber.com/selahattin-demirtas-idam-tartismasi-adnan-menderes-bdp-aclik-grevleri-abdullah-o-476128h.htm

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2544 : 13 Kasım 2012, 13:19:39 »
Anlaşılan bazı gerizekalı öküzle öcalan itinin YARGILANARAK İDAMA MAHKUM EDİLDİĞİNİ bilmiyorlar.

29 Haziran 1999'da yapılan son duruşmada Ankara 2 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından kurduğu silahlı örgütü PKK'yı, aldığı kararlar ve verdiği emir ve talimatlarla sevk ve idare ederek, devletin hakimiyeti altında bulunan topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmağa matuf eylemleri gerçekleştirdiği sabit görüldü. Abdullah Öcalan, oybirliği ile idama mahkûm edildi.[16] Karar Yargıtay 9. Ceza Dairesi tarafından da onandı.[17][18] Mahkemenin gerekçeli kararında, Öcalan'ın, eylemlerinin şiddeti, yoğunluğu ve sürekliliği ve içinde bebek, çocuk, ihtiyar ve kadınların da bulunduğu binlerce insanın öldürülmüş olması ve ülke genelinde ciddi tehlike oluşturması nedeniyle Türk Ceza Kanunu'nun 59. maddesinde düzenlenen cezai sorumluluğu kaldıran veya azaltan nedenlerden yararlandırılmasının uygun görülmediği açıklandı.[16] Mahkemenin verdiği idam kararı, Yargıtay tarafından 25 Kasım 1999 tarihinde onandı, fakat idam cezası yerine getirilmedi, AB uyum yasaları ile idam cezası kaldırıldığı için İmralı Cezaevi'nde hapis yatmaktadır.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #2545 : 13 Kasım 2012, 13:52:57 »
Olacakları şimdiden görebiliyorum sanki ,  terörist olan milletvekilleri  içerdeki teröristleri  bahane edip  karşı çıkacak  , chp de ergenekon ve balyoz suçlamasından yargılananları  bahane edip karşı çıkacak  , mhp ninde  bazı adamları  aynı davalardan dolayı tutuklu ama mhp  gözünü karartıp idamı destekleyecektir  ,  bu işin mimarı  herzamanki olduğu gibi yine  akp olacağından  ve  büyük çoğunluğun (meclisteki)  idamı desteklediğinden  yasa meclisten geçecektir , hakkında  idam cezası verilmiş birçok terör suçlusu  asılacaktır  ,  ben  halk olarak destekliyorum  sonucu ne olursa olsun idama karşı değilim  , en azından caydırıcı bir tarafı oluyor

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #2546 : 13 Kasım 2012, 14:17:13 »
Gerisi ilerisi yok Öcalan asılır zaten Skywolf un belirttiği gibi idam cezası uygun görülmüştü ve idam gelirse teröristlerin çoğu asılır.Başbakan referandumla çözülebileceğini belirttiki böyle olursa en az %75 evet diyecektir.Mecliste oylanırsa AKP ile MHP destekleyecek ve bu sayıda yeterli olacaktır.Sadece teröristler için düşünmeyin adam cinayet işliyor 10 sene yatıp çıkıyor ve cinayetlere kaldığı yerden devam ediyor böyle insanlar içinde idam cezası gereklidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2547 : 13 Kasım 2012, 18:00:38 »
Bence kimse asılmaz. İdam ceası gelmez, gelse bile uygulanmaz.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #2548 : 13 Kasım 2012, 18:40:11 »
gelmis olsa asilma olmus olsa :) bence stoklar dolmustur sürüm olur idamdan :))

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2549 : 13 Kasım 2012, 20:53:56 »

Demirtaş: Öcalan'ın heykelini dikeceğiz

Öcalan'ı Kenan Evren'le kıyaslayan Selahattin Demirtaş, Öcalan'ın posterlerini asıp, heykelini dikeceklerini söyledi.
13.11.2012 - 13:24

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş bugün açlık grevi yapanları ziyaret için gittiği Mardin'de yaptığı açıklamayla şimşekleri üzerine çekti. Kenan Evren'den kürtlerin katili olarak bahseden Demirtaş, Evren'in okullara posterlerinin asılmasını eleştirdi. Demirtaş, "Evren'in posterleri asılıyorsa biz de kürtlerin kahramanı Öcalan'ın heykelini dikeriz" dedi.

İşte Demirtaş'ın o açıklamaları:
"BAL GİBİ ASARIZ"

"Kürtlerin katili Kenan Evren'in posteri asılıyor da Öcalan'ın posteri niye asılmıyor? Onun posterleri okullarda meydanlarda asılıyor, Kürt halkı önderinin posteri niye asılmasın? Bal gibi asarız. Biz daha önder Apo'nun heykelini dikeceğiz heykelini."

http://www.ensonhaber.com/demirtas-ocalanin-heykelini-dikecegiz-2012-11-13.html