Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1427841 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #2490 : 26 Eylül 2012, 23:45:47 »
hollanda da iken hollandalının biri yönetmen mi yoksa yazarmıydı müslümanlara hakaret etmişti ve fasli genc onu sokak ortasında öldürmüştü aldı ceza avukatı ile anca görüşebilir ve gazete,televizyon,radyo ve dergi yyasak! peki bizde sarayda yasatıyoruz bizim vergilerimizleeee yazıklar olsun
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2491 : 27 Eylül 2012, 08:39:26 »
Erdoğan'dan Oslo soRusuna net yanıt
Erdoğan, Oslo görüşmeleriyle ilgili merak edilen 2 soruya yanıt verdi.
26.09.2012 - 20:34

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet Acet'in yönettiği Kanal 7 ve Ülke TV ortak yayınında Star Gazetesi Yazarı Fehmi Koru, Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk ve Yeni Şafak Yazarı Salih Tuna'nın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN >> http://videonuz.ensonhaber.com/izle/erdogan-dan-oslo-soRusuna-net-yanit

YENİ BİR OSLO GÖRÜŞMESİ OLACAK MI?

Konuşmasına Türk Halk müziğinin büyük ozanlarından Neşet Ertaş'ı yad ederek başlayan Erdoğan, yeni bir Oslo görüşmesinin olup olmayacağına ilişkin soruya: "Ben MİT Müsteşarım Emre Bey zamanında başlattım görüşmeleri. Ve şu anda kesilmenin bazı sebepleri oldu. İletişimdeki samimiyetsizlik nedeniyle burada bu işi keselim dedik. Burada çok ciddi yanlışı bölücü terör örgütü uydurma bir metin ortada ama bunu belge olarak sundular. Oradaki görüşmelerin içerisinde yok mu? Vardır. Ama tarafların imzası yok. Bunu yazılı ve görsel medyaya pas ettiler. Bakıyorsunuz hemen yargı devreye gitti hemen ardından benim üzerime geleceklerdi. Onun üzerine niye gidiyorsunuz benim üzerime gelin dedim.Eğer imzası olsaydı niye attın diye sorardın. Görüşmelerdeki detaylar bize anlatılıyor. Biz devlet yönetiyoruz bakkal dükkanı yönetmiyoruz." şeklinde yanıt verdi.

"BELGEYİ TERÖR ÖRGÜTÜ SERVİS ETTİ"

Erdoğan, Star gazetesi yazarı Fehmi Koru'nun yöneltmiş olduğu, "Oslo görüşmeleri ne noktaya gelmişti? CHP'liler bir metinden bahsediyorlar son zamanlarda?" soruya da şu şekilde yanıt verdi: "O aslında bir belge değil, kendilerine göre uydurdukları bir yazı ama bunu belge olarak sundular, burada o görüşmelerden şeyler varmıdır? Vardır elbette ama bir belgenin belge olması için altında tarafların imzası olması lazım. Terör örgütü bir takım medyaya, çevrelere servis ettiler görüşmeyi. İntikal edince bu olaylar benim müsteşarımın üstüne gittiler, bende dedim ki; Ne yapacaksanız bana yapın, onu oraya gönderen benim' dedim. Adayla ilgili olarak bunların her görüşmeden sonra görüşmeler bize geliyor, özetleniyor dünyanın neresinde istihbarat teşkilatları yan gelip yatar? Onlar sadece terörü bırakın, adi suçlar, anarşi ile ilgili herşeyde istihbarat elemanları kullanılır. Biz şimdi burada çözüm için yapılması gereken neyse bunu yapmak durumundayız. Biz medyadanda yazılı, görsel bu konuda istifade etmek isteriz. Onların da bu konuda bize katkısı olabilir."

http://www.ensonhaber.com/erdogandan-oslo-soRusuna-net-yanit-2012-09-26.html
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2012, 08:40:14 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2492 : 27 Eylül 2012, 08:43:53 »

Org. Necdet Özel: Lider kadronun peşindeyiz
Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, terörle mücadele konusunda yazılı soruları cevapladı..
26.09.2012 - 09:20

Org. Özel, PKK'nın lider kadrosuna operasyon için "Çok iyi korunuyorlar ve çok sık yer değiştiriyorlar. Etkisiz hâle getirmek için çalışıyoruz" dedi. Türkiye gazetesinden Nuh Albayrak'ın sorularını yanıtlayan Özel, güvenlik güçleri arasında istihbarat paylaşımı ve eşgüdüm noktasında bir eksiklik olmadığını ifade etti.
9 AYDA 427 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

2012 yılında terörle mücadele kapsamında rakamsal verileri de açıklayan Özel, "TSK olarak 1 Ocak 2012'den 24 Eylül 2012'ye kadar terörle mücadele kapsamında verdiğimiz şehit sayısı 110'dur. Aynı dönemde 427 terörist ölü, 54 terörist yaralı/sağ olarak ele geçirilmiş, 117 terörist kendiliğinden teslim olmuştur. Etkisiz hale getirilen terörist toplamı 598 olmuştur." dedi.

Özel'in açıkladığı rakamlar arasında dün Tunceli'de PKK'nın bombalı araçlı saldırısında şehit düşen 6 asker yer almıyor..

İşte o soru ve cevaplar..
KANDİL'E OPERASYON

SORU: Türk Silahlı Kuvvetlerinin, PKK'nın ana üstlenmesinin bulunduğu Kandil'e kalıcı bir operasyon gerçekleştirmesi teknik anlamda mümkün mü?
CEVAP: Teknik anlamda mümkündür.
İSTİHBARAT DESTEĞİ

SORU: Türk Silahlı Kuvvetleri PKK ile mücadelede ABD'den istihbarat desteği alıyor mu?
CEVAP: Sınırlı ölçüde alıyoruz.
TUTUKLU KOMUTANLAR

SORU: Çeşitli dava ve soruşturmalarda çok sayıda muvazzaf ve emekli TSK personeli tutuklu yargılanmakta. Bazı çevreler bu durumu PKK terör örgütü ile mücadelede zaaf kaynağı olarak göstermektedir. Bu yorumlara ilişkin düşünceleriniz nedir?
CEVAP: Söz konusu personelin durumu mutlaka sistemi etkilemektedir. Teröristle yürütülen mücadelede askerî faktörlerin yanı sıra, psikolojik faktörler de önemli rol oynar. Yargı sürecindeki personelimizin durumu bizleri derinden üzmektedir. Ancak, bu üzüntümüzün terörle mücadeledeki kararlılığımızı zaafa düşürmesi söz konusu değildir.
KONVOYA SALDIRI

SORU: 18 Eylül'de Bingöl'de meydana gelen olayda bir istihbarat zaafı var mı? Örgütün asker sevkiyatı hakkındaki istihbaratı nasıl elde ettiği hakkında bilgi söz konusu mu?
CEVAP: Olay öncesinde, teröristler tarafından bu olaya yönelik somut herhangi bir duyum veya bilgi alınmamıştır. Konvoy bilgisinin sızmasını önlemek için intikal günü, zamanca aldatma tedbiri uygulanarak değiştirilmektedir. Bu olay öncesinde de aldatma uygulanmıştır.

----------

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Sorularımıza yazılı cevap veren Özel, çok tartışılan Bingöl'deki saldırıdan önce tedbir amaçlı olarak "zaman aldatma" taktiğini uyguladıklarını kaydetti. KCK operasyonlarının PKK ile mücadelede hayati öneme sahip olduğunu kaydeden Özel, ABD'den alınan istihbarat desteğinin de sınırlı olduğunu ifade etti. Kandil'e kalıcı bir operasyonun teknik anlamda mümkün olduğunu, örgütün İran ve Suriye'de de kampları bulunduğunu ifade eden Özel, üst düzey yöneticilerinin ise çok sık yer değiştirdiğini ve iyi korunduğunu belirtti. Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in sorularımıza verdiği cevaplar şöyle:

SORU: 2012 yılında terörle mücadelede verilen şehit sayısı ne kadardır? Aynı dönemde kaç örgüt elemanı etkisiz hale getirilmiştir?
CEVAP: TSK olarak 1 Ocak 2012'den 24 Eylül 2012'ye kadar terörle mücadele kapsamında verdiğimiz şehit sayısı 110'dur. Aynı dönemde 427 terörist ölü, 54 terörist yaralı/sağ olarak ele geçirilmiş, 117 terörist kendiliğinden teslim olmuştur. Etkisiz hale getirilen terörist toplamı 598 olmuştur.

SORU: Terörle mücadelede görev alan sınır birliklerinde sözleşmeli asker sayısı ne kadardır?
CEVAP: Şu anda sınır birliklerinde görev yapan sözleşmeli er sayısı 929'dur. Halen eğitimi devam etmekte olan 316 sözleşmeli er, eğitimlerini tamamlamalarını müteakip birliklerine katılacaktır.

SORU: Dönem dönem çeşitli çevrelerce Olağanüstü Hal'in yeniden uygulamaya konulması gündeme getiriliyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz; sizce OHAL gerekli mi?
CEVAP: Siyasi bir karardır.

SORU: Yürürlükte olan yasalar terörle mücadele için yeterli mi? TSK, terörle daha etkin bir mücadele için yeni yasal düzenlemelere ihtiyaç duymakta mıdır?
CEVAP: İhtiyaç olduğu düşünülmektedir. Konu ile ilgili düşünce ve teklifler yetkili makamlara sunulmuştur.

SORU: Türkiye 30 yıldır terörle mücadele ediyor. Sadece askeri yöntemlerle terörün bitirilmesi mümkün mü?
CEVAP: Terörün; siyasi, sosyal, ekonomik yönlerinin olduğu da bilinmektedir. Silahlı örgüt mensuplarıyla (teröristle) mücadele askeri yöntemlerle yapılmalıdır ki, öyle de oluyor.

SORU: KCK operasyonları PKK ile mücadelede etkin rol oynamakta mıdır?
CEVAP: Terör örgütünün işbirlikçileriyle mücadele, teröristlerle mücadele kadar önemlidir. Bölgede korku ve şiddet uygulayan, örgüte zorla eleman kazandıran, özellikle silahlı terör eylemlerini ve sivil itaatsizlik türü eylemleri organize eden, halk üzerinde oluşturduğu baskı ile terör örgütüne zorla para temin eden ve halkımızı devlete karşı provoke edenlerin yakalanması; devletimizin bekasının sağlanması, yasaların hâkim kılınması ve halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için hayati önemi haizdir.

SORU: Örgütün son dönemde özellikle Suriye ve İran tarafından yoğun destek gördüğü sıkça dile getirilmektedir. PKK terör örgütünün söz konusu iki ülkede kampları veya üslenme bölgeleri var mı? Örgütün son dönemde artan saldırılarının iddia edilen bu destekle bağlantısı söz konusu mu?
CEVAP: Terör örgütünün bahse konu ülkelerde terörist kampları vardır. Bu kamplarda teröristler eğitilmektedir. Hiçbir terör örgütü; siyasi, askeri, mali ve psikolojik destek almadan yaşayamaz.

SORU: MİT ve Emniyet ile istihbarat paylaşımı konusunda herhangi bir zafiyet var mı?
CEVAP: Böyle bir zaaf yoktur.

SORU : Türk Silahlı Kuvvetleri PKK ile mücadelede ABD'den istihbarat desteği alıyor mu?
CEVAP: Sınırlı ölçüde alıyoruz.

SORU: PKK terör örgütünün 2012 yılı eylemlerinin önceki dönemlere göre farklılıkları söz konusu mu? Örgütün alan hâkimiyeti kurmak istediğine dair yapılan yorumları nasıl karşılıyorsunuz?
CEVAP: Örgüt 2012 yılını "Final Yılı" olarak ilan etmiştir. Kendine göre son hamlelerini yapmaktadır, ancak başaramayacaktır. Örgütün "alan hâkimiyeti kurmak istediğine dair" verilen demeçler; yersiz, mesnetsiz, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına yakışmayan yorumlardır.

SORU: Türk Silahlı Kuvvetlerinin PKK'nın ana üstlenmesinin bulunduğu Kandil'e kalıcı bir operasyon gerçekleştirmesi sıkça tartışılan bir konu. Böyle bir operasyon teknik anlamda mümkün mü?
CEVAP: Teknik anlamda mümkündür.

SORU: Örgütün üst düzey yöneticilerinin nokta operasyonlarla etkisiz hale getirilmesi imkânsız mı?
CEVAP: Çok iyi korunuyorlar ve çok sık yer değiştiriyorlar. Etkisiz hale getirmek için çalışıyoruz.

SORU: PKK terör örgütünün elinde füze ve gelişmiş silahların olduğu iddiası doğru mudur?
CEVAP: Teyide muhtaç bilgiler alıyoruz.

SORU: Daha önceki açıklamalarınızda Dersim arşivlerinin tasnif edilmeye başlandığını belirtmiştiniz. Arşivlerin açılma tarihi belli mi?
CEVAP: Çalışma devam ediyor.

SORU : 35 yılı aşkın askerlik hayatınızda canınızı en çok yakan anınızı bizimle paylaşır mısınız?
CEVAP: Bu soruya cevap verilmeyecektir.

SORU: Her şehit haberinden sonra birileri çıkıp "Neden hiç zenginlerin çocukları şehit düşmüyor?" sorusunu yöneltiyor. Bu tür tepkileri nasıl karşılıyorsunuz?
CEVAP: Askerlik hizmeti Vatan hizmetidir. Zengin fakir ayırımı yapılmaz.

SORU: Şimdiye kadar çok kez silah arkadaşlarınızın cenazesine katıldınız. Her seferinde bu acıyı tekrar tatmak duygu dünyanızda ne tür değişikliklere neden oluyor?
CEVAP: Tarifi mümkün olmayan çok acı bir durum. Allah kimseye göstermesin.
http://www.ensonhaber.com/org-necdet-ozel-lider-kadronun-pesindeyiz-2012-09-26.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2493 : 02 Ekim 2012, 13:36:38 »

Hakkari'de 14 PKK'lı öldürüldü
Hakkari'de çıkan çatışmada 14 PKK'lı etkisiz hale getirildi.
02.10.2012 - 10:03

Hakkar'inin Şemdinli Gediktepe karakoluna sızmaya çalışan 14 terörist etkisiz hale getirildi.

Şemdinli ilçesi Goman dağında devam eden operasyonlarda teröristlerle sıcak temas sağlandı.
14 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Çıkan çatışmada 14 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede hava destekli operasyon devam ediyor.

http://www.ensonhaber.com/hakkaride-5-terorist-olduruldu-2012-10-02.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2494 : 04 Ekim 2012, 13:31:05 »
Diyarbakır'da bomba yüklü araç ele geçirildi

04 Ekim 2012 Perşembe, 12:05:03
Diyarbakır'da bomba yüklü araç ele geçirildi!

Diyarbakır'da güvenlik güçlerinden kaçmaya çalışan bir araçta 200 kilogram patlayıcı olduğu belirlendi, sürücü gözaltına alındı.

Dün gece kent merkezinde durumundan şüphelenilerek güvenlik güçlerince takibe alınan araç, bir süre devam eden çalışmaların ardından durduruldu. Araçta yapılan aramada, bagaj kısmında tüp içerisine yerleştirilmiş 200 kilogram patlayıcı ele geçirildi, araç sürücüsü gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne götürülen sürücünün sorgusunun sürdüğü bildirildi.

Olayla ilgili çalışmaların devam ettiği belirtildi.

http://www.haberturk.com/gundem/haber/782342-diyarbakirda-bomba-yuklu-arac-ele-gecirildi

Çevrimdışı arnork

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2495 : 04 Ekim 2012, 13:41:03 »
Bu aracı haftalardır arıyorlardı.
Helal olsun güvenlik güçlerimize. Ne yapıp edip bulmuşlar aracı.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2496 : 09 Ekim 2012, 08:43:16 »

PKK'nın üst düzey yöneticisi Fransa'da yakalandı

Fransız polisinin operasyonlarında PKK üst düzey yöneticiliği yapan Adem Uzun'la birlikte 3 kişi yakalandı.
08.10.2012 - 23:37

Uzun'un Cumartesi günü yanında bulunan bir kişi ile birlikte Paris'te bir kafede göz altına alındığı belirtilirken, Pazar günü de Evron'da 2 PKK üyesinin daha polis tarafındangözaltına alındığı açıklandı.
PKK'Y LOJİSTİK DESTEK

Soruşturmayı yürüten Paris Terörle Mücadele Alt Müdürlüğü (SDAT) 6 ay boyunca devam eden teknik ve fiziki takipten sonra düğmeye basarken, göz altına alınan şüphelilerin Kuzey Irak'taki PKK kamplarına silah ve lojistik destek sağladıkları ileri sürüldü.

Soruşturma kaynakları, temin edilen silahların çoğunluğunun Anti-Tank silahı olduğunun da altını çizdi.

TEKNİK TAKİBE TAKILAN KONUŞMALAR

PKK'nın silahlı ve siyasi kanadı arasında çeşitli sözleşmeler imzalandığı ve 1,2 milyon Euro'dan bahsedildiğinin de yapılan teknik takibe takıldığı ileri sürüldü.

Soruşturmayı yürüten polis kaynakları ise 20 Minutes'e yaptığı açıklamada soruşturmanın önemli olduğunu belirterek; PKK'nın siyasi ve silahlı kanadı arasındaki ilişkilerin henüz Fransız mahkemelerinde kanıtlanamadığının altını çizdi. Ayrıca göz altına alınanların yarın hakim karşısına çıkarılacağı belirtildi.

http://www.ensonhaber.com/pkknin-ust-duzey-yoneticisi-fransada-yakalandi-2012-10-08.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2497 : 11 Ekim 2012, 23:09:24 »
Tezkere kabul edildi
Kuzey Irak'a sınır ötesi operasyona izin veren tezkere kabul edildi

11 Ekim 2012 Perşembe, 20:59:38
Tezkere kabul edildi

TBMM Genel Kurulu'nda, terörle mücadelede kapsamında, Irak'ın kuzeyine sınır ötesi operasyon konusunda Hükümet'e verilen yetkiyi 1 yıl daha uzatan Başbakanlık Tezkeresi kabul edildi.

BDP'li milletvekillerinin ret oyu verdiği tezkere, AK Parti, CHP ve MHP'li milletvekillerinin oylarıyla kabul edildi.

Tezkerede, Irak'ın kuzey bölgesinde yuvalanmış PKK terör unsurlarından kaynaklanan ve Türk halkının huzur, güvenliğiyle ülkesinin milli birliğine, güvenliğine, toprak bütünlüğüne yöneltilmiş terörist saldırıların ve açık tehdidin devam ettiği belirtildi. Tezkerede, şunlar kaydedildi:

''Irak'ın toprak bütünlüğünün, milli birliğinin ve istikrarının korunmasına büyük önem atfeden Türkiye, PKK teröristlerinin Irak'ın kuzeyindeki mevcudiyetine ve ülkemize yönelik terörist saldırılara son verilmesini sağlamak amacıyla askeri faaliyetlerini başarıyla yürütmekte, siyasi ve diplomatik girişimlerini ve uyarılarını sürdürmektedir.

Türkiye'ye yönelik olarak devam eden terörist saldırılara ve tehdide karşı, terörizmle mücadelenin bir parçası olarak uluslararası hukuk çerçevesinde gerekli tedbirleri almak üzere hudut, şümul, miktar ve zamanı Hükümetçe belirlenecek şekilde, Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının Irak'ın kuzeyinden ülkemize yönelik terör tehdidinin ve saldırılarının bertaraf edilmesi amacıyla, sınır ötesi harekat ve müdahalede bulunmak üzere, Irak'ın PKK teröristlerinin yuvalandıkları kuzey bölgesi ile mücavir alanlara gönderilmesi ve görevlendirilmesi için TBMM'nin 17 Ekim 2007 tarihli ve 903 sayılı kararıyla Hükümete verilen ve son olarak 5 Ekim 2011 tarihli ve 1005 sayılı Kararı ile bir yıl uzatılan izin süresinin, 17 Ekim 2012 tarihinden itibaren 1 yıl daha uzatılmasını Anayasanın 92. maddesi uyarınca arz ederim.''

AA

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2498 : 13 Ekim 2012, 08:29:55 »

Şemdinli'de çatışma: 13 Terörist Öldürüldü
13 Ekim 2012

Hakkari'de 13 terörist öldürüldü
Hakkari’nin Şemdinli İlçesi ile Derecik Beldesi arasında bulunan Bağlar Köyü yakınlarında güvenlik güçleriyle bir grup PKK’lı arasında çıkan çatışmada 13 terörist öldürüldü, 5 asker hafif şekilde yaralandı.

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi ile Derecik Beldesi arasında bulunan Bağlar Köyü yakınlarında güvenlik güçleriyle bir grup PKK’lı arasında çatışma çıktı. Çatışmalarda 13 teröristin öldürüldüğü, 5 askerin hafif şekilde yaralandığı belirtildi. Yaralı askerler tedaviye alınırken, çatışmaların Bağlar ile Zorgeçit mezrası arasında bulunan Kırmızı Tepe bölgesinde yoğunlaştığı ve burada da çok sayıda PKK’lının öldürüldüğü kaydedildi. Bölgedeki operasyonlar hava destekli olarak sürdürülüyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21685525.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2499 : 17 Ekim 2012, 08:10:15 »

Erdoğan: PKK farklı Ladin farklı
ABD Büyükelçisi Riccardone'nin PKK ile mücadelede istihbarat paylaşımına yönelik açıklamalarına Erdoğan'dan cevap geldi.
17.10.2012 - 00:14

Başbakan Erdoğan, ABD'nin, Ladin'i yakalama taktiğini paylaşma önerisine yanıt verdi.

ABD Büyükelçisi Riccardone'nin açıklamalarına değinen Erdoğan, 'Ladin'in yakalanmasıyla PKK ile mücadele konularının kendi şartları içinde farklılık arz ettiğini' söyledi.
LADİN FARKLI, PKK FARKLI

Erdoğan, bir soru üzerine ABD Ankara Büyükelçisi Ricciardone'nin açıklamalarına da değindi. Ricciardone, dün gazetelerin Ankara temsilcilerine verdiği röportajda terörle mücadele için Türkiye'ye Bin Ladin'in yakalanmasında kullanılan 'çoklu disiplinli yaklaşım'ı önerdiklerini söylemişti.

ABD'nin Bin Ladin ile ilgili uygulamasının kendi şartları içinde değerlendirilebileceğini söyleyen Erdoğan, "Bizim bölgede terörle mücadelemizin de kendi şartları içinde değerlendirilmesi farklılık arz eder" diye konuştu.

Erdoğan şunları dile getirdi:

''Açıklama metnini arkadaşlarımdan aldım. Büyükelçi Ricciardone'nin yapmış olduğu açıklamadan hareketle özellikle bizim Sayın Bush döneminde bölücü terör örgütüne yönelik istihbarat paylaşımında biliyorsunuz anlık paylaşıma geçiş kararımız var. Ondan önce bir anlık paylaşım söz konusu değildi.
ESKİDEN 1-2 AY SÜRERDİ

Öyle istihbarat paylaşımı olurdu ki bir ay sürer, iki ay sürerdi. Fakat o görüşmemizde o zaman açıklamamızda bu anlık istihbarata geçiyoruz, bundan böyle anında ilgili birimler Türkiye'deki karşıtlarına bu istihbaratı geçecekler talimatını o zaman Amerika verdi. Hatta insansız hava aracı noktasında da birken onu ikiye çıkarma noktasında adım atıldı. O günden bugüne bu anlık istihbaratı daha da ileri taşımanın gayreti içine girildi.
BİRİ ŞEHİRDE DİĞERİ DAĞDA

Şu anda bu süreç de işliyor. Fakat kendilerinin Bin Ladin ile ilgili uygulaması kendi şartları içinde değerlendirilir. Birisi bir şehirde oluyor. Birisi bir dağın mağaralarında, biliyorsunuz bu mağaralar 100-150 metre derinliğinde. Bizim bölgede terörle mücadelemizin de kendi şartları içinde değerlendirilmesi farklılık arz eder.

Burada hatırlarsanız bizim üçlü mekanizma diye oluşturduğumuz bir mekanizma vardı. Bu mekanizma ile atılan adımlar var. Ama bu adımlarda da bizler henüz beklenen neticeyi alamadık.

Fakat Amerikalı yetkililerle bu konuda bu üçlü mekanizma çerçevesi içinde neler yapılacağı konusu görüşülür. Biz tabii şunu biliyoruz, şuna inanıyoruz: Bu konuda bizim de ilgili birimlerimiz çalışmalarını yapıyorlar. Müşterek çalışma yapabileceğimiz tüm birimlerle, tüm ülkelerle de bu bilgi paylaşımını sürekli devam ettiriyorlar.''
http://www.ensonhaber.com/erdogan-pkk-farkli-ladin-farkli-2012-10-17.html