Gönderen Konu: Havacılık Kaza/Kırım ve Kayıplarımız  (Okunma sayısı 189903 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı taşra

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Havacılık Kaza/Kırım ve Kayıplarımız
« Yanıtla #210 : 27 Haziran 2012, 20:36:48 »
Bu şekilde Nato'nun fedaisi gibi duruyoruz.Nato üyeliğimizin temeli SSCB tehdidine dayalıydı.Artık SSCB yok.Bu bölgede Nato'nun (ABD'nin) bize ihtiyacı var.

Ya da şöyle soralım: NATO bizim için savaşır mı?
Kral Çıplak.

Çevrimdışı cyctec

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #211 : 27 Haziran 2012, 21:32:56 »
Türkiye NATO'dan çıkmalıdır.Kendi ulusal çizgisini oluşturmalıdır.

bu söyleminizin realistik olarak konjetürel gerçeklere göre açıklayıp bu durum dışında ortaya çıkabilecek durumları izah edebilirmisiniz? Buna istinaden ülkemizin orta ve uzun vadede ne gibi sonuçlarla karşılaşacağınızıda izah ederseniz sözleriniz daha anlamlı olur.

hatta nato paktından çıktığımızda ;
-kosova daki , kafkasyadaki ve kıbrıs konusunda ki ortaya çıkabilecek reel politik sonuçlar  karşısında sizce ülkemiz rusya , ab ve abd karşısında özgün ve bağımsız poltikalar oluşturup bunların altını ekonomik ve askeri olarak derin darbeler almadan önce doldurabilirmi?

yoksa sadece duygusal söylemler çevresinde temennilerinizi mi bildiriyorsunuz ?
Eğer bir Türk devleti olmasaydı mutlaka yaratmak gerekirdi.
( THIERS )

Çevrimdışı taşra

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #212 : 27 Haziran 2012, 21:48:10 »
Derhal cevaplayayım.Eksik olduğum yerleri siz doldurun.

1-Nato'ya üye olduğumuz için hatta Annan planına evet dediğimiz için Kıbrısta hâlâ işgalci muamelesi görüyoruz.Yes be anem!

2-Nato'ya üye olduğumuz için Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ sorunu olduğu gibi duruyor.

3-Nato'nun sonsuz faydaları icabı toprak bütünlüğümüzü bölmeye yönelik PKK hareketini engelleyecek biçimde Kuzey Iraktaki it yuvalarını çökertici en azından bu itlerin lojistik durumunu sarsıcı hareketlerde bulunamıyoruz.

4- NATO=ABD ve AB ise,
Ermeni soykırımı tasarısnda bizden taraf olan Nato ülkeleri ile bu tasarıya objektif yaklaşan Nato üyelerini sayalım.

5- Çuval,Muavenet olayını,eskilerin Varşova Paktı üyeleriyle mi NATO üyesi ABD ile mi yaşadık.

6- Konjüktür dene süslü laf bile mızrağı çuvala sığdıramıyor yani.

Çevrimdışı taşra

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #213 : 27 Haziran 2012, 21:52:32 »
Bu durum dışında ortaya çıkabilecekler,

1-Türkiye,Çin,Rusya,Hindistan,İran ile adamakılı bir cephe oluşturur.
2-Müttefik olmak kimsenin kucağına oturmak değildir.Karıştırmayalım.
3-AB istesek de istemesek de bizi istemez adamlar Türkiye yüzünden ortadoğu ile sınır komşusu olmak istemiyorum diyor daha ne desinler.
4-ABD ve Nato müttefikliğinin kazanımlarını güncel anlamd asiz yazın ben de okuyayım.

Çevrimdışı taşra

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #214 : 27 Haziran 2012, 21:54:04 »
Bedel ödenmeden bir şey olmuyor.Bunu sorulmamış sayalım.

Çevrimdışı cyctec

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #215 : 27 Haziran 2012, 23:00:41 »
taşra ;
Derhal cevaplayayım.Eksik olduğum yerleri siz doldurun.

1-Nato'ya üye olduğumuz için hatta Annan planına evet dediğimiz için Kıbrısta hâlâ işgalci muamelesi görüyoruz.Yes be anem!

2-Nato'ya üye olduğumuz için Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ sorunu olduğu gibi duruyor.

3-Nato'nun sonsuz faydaları icabı toprak bütünlüğümüzü bölmeye yönelik PKK hareketini engelleyecek biçimde Kuzey Iraktaki it yuvalarını çökertici en azından bu itlerin lojistik durumunu sarsıcı hareketlerde bulunamıyoruz.

4- NATO=ABD ve AB ise,
Ermeni soykırımı tasarısnda bizden taraf olan Nato ülkeleri ile bu tasarıya objektif yaklaşan Nato üyelerini sayalım.

5- Çuval,Muavenet olayını,eskilerin Varşova Paktı üyeleriyle mi NATO üyesi ABD ile mi yaşadık.

6- Konjüktür dene süslü laf bile mızrağı çuvala sığdıramıyor yani.

---------------------------------------------------------------------------------

lütfen uslubun da daha dikkatli ol.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2012, 23:10:01 Gönderen: cyctec »
Eğer bir Türk devleti olmasaydı mutlaka yaratmak gerekirdi.
( THIERS )

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #216 : 27 Haziran 2012, 23:52:52 »
Erdoğan'ın Hürkuş törenindeki konuşması
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün de Suriye'ye sert sözlerle yüklendi..
27.06.2012 - 13:01

TUSAŞ tarafından geliştirilen Türk Başlangıç ve Temel Eğitim Uçağı Hürkuş'un hangardan çıkarılış töreninde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'ye sert mesaj verdi. Erdoğan, 'Türkiye'yi test edenlere hadlerini bildirmekten kaçınmayız' dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:
SİİRT'TE ŞEHİT DÜŞEN ASKERLER

Bugün Eruh'ta 4 askerimiz şehit düştü. Şehit ailelerimize baş sağlığı diliyorum, şehitlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum.
Vatan'dan size özel fiyatlarla Intel işlemcili bilgisayarlar!

Türkiye her geçen gün artan siyasi ve askeri gücüyle terör belası karşısındaki başarısını artarak sürdürüyor. Terör belasının üstesinden Türkiye mutlaka gelecektir.

Bugün kendi imal ettiğimiz hava araçlarıyla bölgemizin en güçlü hava kuvvetlerine sahip olma yolundayız. Savunma sanayiinde bu noktaya gelmemize destek ve katkı sunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.
KAYIP PİLOTLAR

Gökhan Ertan ve Hasan Hüseyin Aksoy'la ilgili umutlu beklentimizi sürdürüyor ve ailelerine sabırlar diliyorum.

Vecihi Hürkuş ve Nuri Demirağ'a gerçekten çok şey borçluyuz. Cumhuriyet tarihimizin çok önemli iki şahsiyetidir. Maalesef bu iki abide şahsiyetlerin verdiği mücadele bilinmiyor. Büyük sıkıntılara maruz kaldılar. Başarıları yeterince taktir edilmedi. Hep engellenmeye çalıştılar. Bugün ulaştığımız havacılık ve savunma sanayiine isimlerini silinmeyecek şekilde yazdırdılar. Hikayeleri kitap oldu film oldu. Başta aileleri olmak üzere bu iki ismin genç nesillere tanıtılması için gayret edilmesini istiyorum. Onların mücadelesini omuzlayan nesiller oldukça çok daha ileri seviyelere geleceğiz.
ATAK ANKA GÖKTÜRK

2000'lere gelindiğinde TUSAŞ neredeyse kapanma noktasına gelmişti. 2005 yılında TUSAŞ'ı adeta yeniden canlandırdık ve ayağa kaldırdık. TAİ'deki yabancı hisseleri satın aldık. Milli teknolojiye dayalı havacılık projelerini ardı ardına hayata geçirdik. ANKA'nın görüntü aktarma testini izledik hamdettim. ATAK helikopterimizin başarılı manevralarını izledik. Bu yıl itibariyle önümüzdeki yıl savaş helikopterlerimizi kendi tesislerimizde üreteceğiz. Uzaya fırlatılmak üzere Göktürk uydumuz da burada hazırlanıyor. 1911 yılında iki uçakla başlayan havacılık tarihimizde, bugün artık helikopterini kendi uçağını üreten bir noktadayız. ANKA ile dünyadaki 3 ülkeden birisiyiz. Zırhlı araçlar ve savaş gemi imalatıyla küresel ölçekte savunma sanayiinde öne çıkan bir Türkiye var.

TUSAŞ bu yıl dünyanın ilk 100 savunma şirketinden biri haline geldi. ASELSAN son 3 yıl içerisinde kademe kademe yükselerek ilk 100 içindeki yerini muhafaza ediyor.

Hükümet olarak savunma sanayimizi desteklemeye devam edeceğiz. Biz Ankara için savunma ve havacılığın kalbi olma hedefini belirlemiştik. Ankara'mızın Kazan ilçesinde ihtisas organize sanayi bölgemiz hızla ilerliyor. Savunma ve stratejik yatırımları destekleyen yasal düzenlemeler devam edecek.
SURİYE'YE NET MESAJ

Hürkuş uçağımızı havaya yollarken bir kaç hususu size aktarmak istiyorum. TSK dünyanın en güçlü ülkelerinden birisi. Biz artık güçlü bir savunma sanayii yapısına sahibiz. Yaş ortalaması 30'un altında olan bir ekiple bu çalışmalar yapılıyor. Burası çok önemli. Burada savunma kavramının altını çiziyorum: Biz Türkiye olarak saldırı niyetinde değiliz. Biz istiklalimizi korumak için her tehdidi bertaraf etmek için savunma yatırımı yapıyoruz. Hiçbir ülkenin topraklarında gözümüz yok. Türkiye, dünyanın her ülkesinin kendisinden emin olabileceği bir devlettir. Bize yönelik saldırılara tehditlere karşı da var olan gücümüzle, tarihten de aldığımız güçle karşılığını vermekten kaçınmayız. Her türlü terör örgütü ve çeteye karşı mücadele veren bir devletiz. Çete devletlerine Türkiye'yi test etmek isteyenlere hadlerini bildirmekten kaçınmayız.

Büyük devletlerin düşmanları olur. Türkiye üzerinden senaryolar üretiyorlar. Biz bunları aşacağız.

http://www.ensonhaber.com/erdoganin-hurkus-torenindeki-konusmasi-2012-06-27.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #217 : 27 Haziran 2012, 23:55:49 »
Eğer birilerine haddini bildirmek istiyorsan, birilerinin ardına düşerek gereksiz düşmanlık yaratacağına, senelerdir milletinin kanını döken, ülkeni bölmeye çalışan terör örgütüne haddini bildir. Sen bu boş söylemlerle halkını uyutmaya çalışırken o görmezden geldiğin terör örgütü yine saldırdı. >>> http://www.defenceturk.com/index.php?topic=4674.new;boardseen#new

Ya bu deveyi güdersin, ya da bu diyardan gidersin...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı sorenson

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #218 : 28 Haziran 2012, 00:44:30 »
Eğer birilerine haddini bildirmek istiyorsan, birilerinin ardına düşerek gereksiz düşmanlık yaratacağına, senelerdir milletinin kanını döken, ülkeni bölmeye çalışan terör örgütüne haddini bildir. Sen bu boş söylemlerle halkını uyutmaya çalışırken o görmezden geldiğin terör örgütü yine saldırdı. >>> http://www.defenceturk.com/index.php?topic=4674.new;boardseen#new

2 günde terörü bitirebilecekseniz buyurun siz bititrin... güneydoğunun, karakolların hali belli bu kadar acımasız davranmayın... bu eylemleri yaptıranda suriye kimse bunun aksini söylemesin...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #219 : 28 Haziran 2012, 08:05:35 »

2 günde terörü bitirebilecekseniz buyurun siz bititrin... güneydoğunun, karakolların hali belli bu kadar acımasız davranmayın... bu eylemleri yaptıranda suriye kimse bunun aksini söylemesin...

2 gün mü? Dalga mı geçiyorsun? Terör 2 gündür mü var bu ülkede? 30 küsur senedir çekiyoruz bu belayı. Şu an başımızda olanlar görevi devraldıklarında terör örgütü neredeyse tükenmişti, bilmem hatırlayabiliyor musun? O zamandan bu yana ne yapıldı da terör bu kadar arttı? Kaç sene oldu? Sene diyorum bak, gün değil! Yorum yaparken siyasi sempatizanlığı bir kenara bırakın. Birileri birilerine fanatik seviyede destek verecek diye ülkemin çıkarlarını görmezden gelemem ben.

Eylemi yaptıran Suriye öyle mi? Zaten kimin ne işne gelirse öyle oluyor değil mi? Bir bakmışız İsrail oluvermiş. Bir ABD olmuş. Şimdi sırada Suriye var ya! Kandil de Suriye'de zaten değil mi?