Gönderen Konu: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları  (Okunma sayısı 142918 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları
« : 01 Temmuz 2009, 15:11:27 »

SSİK Genel Maksat Helikopteri Projesinde büyük ihtimalle nihai kararı verecek...

Hava Savunma Projelerinin de yılsonuna sarkması umuluyor...Tabii ki isteğimiz bir an önce bir sonuca ulaştırılması...

Kaynak:  Anadolu Ajansı

Bir de sorum olacak;Sonuçlar hemen açıklanır mı?

« Son Düzenleme: 22 Şubat 2013, 00:17:52 Gönderen: SKYWOLF »

Ben Orta Asya'dan türeyen Anadolu'da büyüyen Avrupa içlerine yürüyen Türküm...

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: SSİK Toplanıyor!!!
« Yanıtla #1 : 01 Temmuz 2009, 15:43:29 »
Genel Maksat Helikopterinde benim gönlüm İtalyanların THUP149 seçilmesi..Bizim için her anlamda daha avantajlı olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2009, 23:40:55 »

Çevrimdışı Pardus-TR

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 02 Temmuz 2009, 09:20:59 »
Hayırlısı bakalım, ne zaman çıkacak bizim G.M.H'nin sonucu.

Bu arada " Multi-Spektral Sis Cihazı Projesi " ne oluyor ? Bilenler varsa alsak.
İnternetteki kaynaklarda yazan şu; SSM tarafından yapılan duyuruda, Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının muharebe sahasında sis perdesi ve sis örtüsü yaratarak dost birliklerin beka yeteneğini ve muharebe etkinliğini artırabilmek amacıyla ihtiyaç duyulan 19 adet araca monte multi-spectral sis cihazı sistemleri tedariki için ihale süreci başlatıldı.

Şimdi bu bizim ZMA yada AMT'lerin üzerinde buluna Sis Bombalarının biraz daha gelişmiş ve özel bir araç halinde sadece bu iş için kullanılan hali mi ? Resim bulamadım zaten daha iyi anlatacak.

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 02 Temmuz 2009, 11:42:42 »
Arkadaşlar yeni bir obüs geliyor galiba..SSİK basın açıklamasının 6. maddesinde idafe aynen şöyle "Havadan taşınabilir 105 mm Hafif çekili Obüs Projesi kapsamında "Makina ve Kimya Endüstrisi" ile tasarım ve geliştirme dönemi için sözleşme görüşmelerine başlanmasına" ..155'lik yerli obüslerimizden sonra inşallah 105'liklerde geliştirilirde eski model abd döküntülerinden kurtuluruz.
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2009, 12:49:37 Gönderen: Şahinbey »

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #5 : 02 Temmuz 2009, 21:46:44 »
Benim bildigim MKEK, Fransiz GIAT LG1 obusunu lisans eder bize ozgun obus diye yuturmaya calisir.

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #6 : 02 Temmuz 2009, 21:57:28 »
Nethaber.com   sitesindeki bilgilere göre Türkiye 165 adet Block 40 ve Block 50 seviyesindeki F-16yı Block 52 seviyesine yükseltmek için TAIyi seçti...

Çok güzel bir haber 165 tane Block 52,zaten 30 tane de yeni geliyor etti mi 195...

116 tane F-35 bunlara eklenince çok güzel olur...

Şunların yanına 80 tane EF eklesek çok güzel olur... 8) 8) 8)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #7 : 02 Temmuz 2009, 23:43:17 »
Bu toplantılarda beklenen kararlar genelde hep ertelendiği için buna hiç şaşırmadım.  :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #8 : 06 Ocak 2010, 15:20:59 »
Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplandı. 6 ocak 2010

Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplandı. yılın ilk SSM icra komitesi Başbakan Erdoğan başkanlığında bugün toplandı.

Bu haberi Kopyala yapıştır taktiğiyle herhangi bir haber sitesinden alıntılamak isterdim lakin, Bizim medya da bütün aramalarıma karşın bu haberin ayrıntısını bulamadım. Yalnızca başlıkların altına, bugün toplanıp önemli kararlara imza aracaklar deniliyor >:(

Neyse bende zaten 24 haberlerde rastladım o da kısa bir açıklamayla geçiştirdi.

Anladığım kadarıyla bilinen şeyler hakkında karar verilecekmiş. bunları hatırlatmam gerekirse,

Uzun ve orta menzilli hava savunma siztemleri ile ilgili karar, Amfibi çıkarma gemileri alımları ve Genel maksat helikopterleri görüşmeleri. Ayrıca diğer konular.

Öğrendiğim kadarıyla konulardan bazılarından dikkat çekici hususlar, Hava savunma sisteminin Dış alımla değilde yurt içi alımlarına yönelik konular ele alınmış.

Genel maksat ihalesinde ise yeni değerlendirme çalışmasına gidilmiş. ve alım süresinin uzaması bekleniyormuş.

Şimdi, bunlar haberlerde duyduğum bilgiler. Doğru ya da yanlış diyemem. Duyduklarımı soyluyorum. ama eğer doğruysa hava savunma sistemlerinin yurt içi geliştirilmesi kararı çıkabilirmi.

Genel maksatta ise Karar yine uzatmalı sanırım. bu konuda bilgisi olan var mı..

Arkadaşlar ben doğru dürüst haber bulamadım. Siz bulabilirseniz paylaşın. bakalım duyduklarım ne derecede doğru... ???

NOT= bunlar sadece haberlerde duyulan bılgıler. Herhangı bır sekılde abartma ya da yanlıs bılgı vermem soz konusu degıldır. Ama varsa yanlıs bılgı sımdıden ozur dılıyorum.

Bazı sıtelere buradan bılgı gıtmıs, onlarda bu yazılanlar yuzunden bıraz sasırmıs. ozellıkle hava savunma sıstemının yurt ıcı gelıstırılme kararı ele alınmıs dedım. ama kesın bır bılgı yok sadece kulaktan duyma bılgı. Yanı ne olur ne olmaz sız kendınız arastırın. Sonra bana kızmayın  ;D
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2013, 20:42:05 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2010, 22:29:50 Gönderen: REKARNO »