Gönderen Konu: Pakistan'a Mayına Karşı Korumalı Araçlar  (Okunma sayısı 5257 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Pakistan'a Mayına Karşı Korumalı Araçlar
« : 22 Eylül 2014, 16:46:52 »
Pakistan'a Mayına Karşı Korumalı Araçlar

Navistar (MRAP - Mine Resistant Ambush Protected)

ABD Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı, 19 Eylül tarihinde Pakistan'a 160 Mayına Karşı Korumalı Araç satışını içeren bir öneri sundu.

Pakistan Hükümeti 110 MaxxPro Dash DXM, 30 MaxxPro Baz DXM, 10 MaxxPro Dash DXM Ambulans ve koruma kitleri ile 10 MaxxPro Kurtarma Araçları  dahil 160 Navistar Mayına Karşı Korumalı (MRAP) aracın satışını istedi. Yedek ve onarım parçaları, destek ve test cihazları, yayınlar ve teknik dokümantasyon, personel eğitimi ve teçhizat eğitim, ABD Hükümeti ve yüklenici mühendislik, teknik ve lojistik destek hizmetleri, lojistik ve program desteği diğer ilgili unsurları da  dahil tahmini satış tutarının 198 milyon ABD doları olması bekleniyor. Pakistan bu araçları terörle mücadele görevlerinde kullanacak.

DefenceTurk.com

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Pakistan'a Mayına Karşı Korumalı Araçlar
« Yanıtla #1 : 22 Eylül 2014, 21:26:41 »
Pakistan'a biz neden MRAP satamıyoruz?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #2 : 22 Eylül 2014, 22:28:20 »
Cok buyuk olasilikla, Abd'nin Afganistan'dan Geri goturmedigi araclari satacaklar. Yani araclar hazir, nakliyesi kolay. Sadece siniri gececekler. Kendi motorgucuyle bile gecebilirler. Hal Boyle olunca oradan bize ekmek cikmazdi. Cok gec kaldik. Her Alanda...
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
İlk Parti MRAP'lar Mısır'a Vardı
« Yanıtla #3 : 17 Mayıs 2016, 16:26:20 »
İlk Parti MRAP'lar Mısır'a Vardı

ABD büyük elçiliğinden yapılan açıklamaya göre Pentagon'un Aşırı Savunma Malzemeleri Programının bir parçası olarak Mısır'a 762 adet mayına karşı dayanıklı araç bedelsiz olarak verildi. Bu kapsamdaki ilk sevkiyat Perşembe günü ilk grup araçların Kahire'ye varmasıyla tamamlandı.

Irak ve Afganistan'daki ABD askerlerini yol kenarlarına tuzaklanmış olan patlayıcılardan koruyan bu araçlar artık Mısır Ordusu tarafından terörle mücadele kapsamında kullanılacaklar.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2016, 00:59:14 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimiçi カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Alıntı
ABD, Mısır ordusuna 930 tane mayına dayanıklı MRAP zırhlı araçları bağışladı.

Bağış, ABD’nin Mısır’a yönelik askeri destek programı kapsamında yapıldı.

Program, 2015 yılında başlamıştı.

Mısır’a her yıl 1.3 milyar $’lık bağış yapılıyor.

https://mobile.twitter.com/kamerknc/status/1154636823144161281

Çevrimdışı Hilal-i Ahmer

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2019, 14:32:49 »
Bunların 280 adedi Libya daki muhalif kesime verilicek.Türkiye'nin Kirpi desteğinden sonra alınan bir karar.