Gönderen Konu: Havelsan yeni ortaklar ediniyor  (Okunma sayısı 5545 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Havelsan yeni ortaklar ediniyor
« : 18 Mayıs 2009, 12:54:32 »
Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı İDEF 09`da alanında lider şirketleri ile mutabakat muhtırası imzalayan Havelsan, güçlü ortaklıklarla büyümeye devam ediyor.

Türk savunma sanayisinin C4ISR, deniz savaş sistemleri ve simülasyon sistemleri lideri Havelsan, dünyanın önde gelen güvenlik ve savunma sistemleri üretici Rheinmetall Defence ile Türk donanması denizaltı mürettebatının eğitim gereksinimlerini karşılayacak denizaltı dalış simülatörleri ve denizaltı komuta mürettebat eğiticilerinin üretimi için bir mutabakat muhtırası imzalayacak.

Anlaşma ile her iki firmanın da uzmanlık ve teknolojilerini bir araya getirecek denizaltı simülatör pazarından endüstriyel, teknolojik ve ticari fırsatlar yaratması bekleniyor.

ÖNEMLİ BİR ORTAKLIK KURULDU

Anlaşma ile ilgili bilgi veren Havelsan Genel Müdürü Faruk Yarman, `Havelsan ve Rheinmetall Defence firmaları zengin kaynakları ve iş uzmanlıkları ile Pazar için uzun ve verimli bir işbirliği için saygın, önemli bir ortaklık kurmuşlardır.` dedi.

Rheinmetall Defence Simülasyon ve Eğitim işinin başında bulunan Ulrich Sasse anlaşmaya dikkat çekerek, `Bu anlaşma Rheinmetall Defence ile Havelsan arasında yeni bir ilişki başlatarak Türk donanmasının mevcut ve gelecekteki gereksinimlerinin karşılanması için ileri doğru atılmış bir adım olacaktır.` şeklinde konuştu.

FİNMECCANİCA VE ELETTRONİCE ANLAŞMALARI 29 NİSAN`DA

Denizaltı simülatörlerinde Alman Rheinmetall şirketi ile işbirliği anlaşmasını imzalayan Havelsan, savunma elektronik alanında da Finmeccanica ve Elettronice şirketleri ile mutabakat muhtırasının altına imza koymaya hazırlanıyor.

İtalya`nın önde gelen havacılık, savunma ve güvenlik şirketi Finmeccanica, İtalya`nın elektronik savunma harp lideri Elettronice ile Havelsan, 29 Nisan 2009 tarihinde savunma elektronik sektöründe bir mutabakat muhtırası imzalayacak.

Anlaşma ile birlikte, Türk, İtalyan ve üçüncü ülke pazarları için komuta kontrol sistemleri, deniz sistemleri, hava savunma, elektronik harp ve anayurt güvenliği konularında endüstriyel, teknolojik ve ticari fırsatları kovalamak için ortak çalışma grupları kurulacak.

Finmeccanica Teknik, Endüstriyel ve Finansal Müdür Filippo Bagnato anlaşmaya ilişkin şu bilgileri verdi ; `Büyüme politikası, Finmeccanica`nın Türkiye ve dünya pazarında uzun ve verimli bir ortaklı kurmayı amaçlayan politikası ile mükemmel bir uyum içinde olan Havelsan, geniş kaynakları ve uzmanlığıyla prestijli bir ortaklık sunmaktadır.`

Muhtırayı değerlendiren Havelsan Genel Müdür Faruk Yarman da, `Bu anlaşmanın saygın ortakları modern savunmanın yeni gereksinimlerini karşılamak için en iyi çözümlerini biraraya getirdiler.` dedi. Muhtırayı, `müthiş bir ortaklık` olarak yorumlayan Elettronice S.p.A Genel Müdürü Gabriele Gambarara, şöyle konuştu; `Havelsan ve Finmeccanica savunma pazarında müthiş bir ortaklık oluşturdular. İmkan, kaynak, uzmanlık ve mevcut kabiliyetlerinin kombinasyonu, Türkiye,İtalya ve üçüncü ülke pazarlarında potansiyel müşterilerin modern savunma platformundaki ihtiyaçlarını karşılayabilmek için tam bir savunma sistemi geliştirip üretmeleriyle sonuçlanacaktır.`

EĞİTİM UÇAKLARINDA İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI

İDEF fuarında bir dizi mutabakat muhtırası ile dikkatleri üzerine çeken Havelsan, uçak dizayn dünyasında deneyim ve yenilikleriyle geniş bir platform alanı sunan, Kore`nin önde gelen hava savunma alanında çözüm sağlayan şirketlerinden KAI ile, uçak simülatörleri, Başlangıç Temel Eğitim Uçağı(KT-1) satış destek ve diğer alanlarda mevcut programların işbirliği konusunda bir mutabakat muhtırası daha imzalayacak.

Anlaşma ile birlikte taraflar, pazardaki uçak simülatörleri konusunda endüstriyel, teknolojik ve ticari fırsatları takip etmek için teknolojilerini ve deneyimlerini birleştirecekler.

Anlaşma ile ilgili KAI CEO`su Hong-Kyung Kim, `Türkiye`nin komşu ülkelerine birleşik pazar yoluyla KT-1`in pazar satış payını geliştirmeyi umuyoruz ve ümit ediyoruz ki, bu ülkeler arasında karşılıklı çıkarlar için çeşitli işbirliklerine doğru atılmış ilk adımdır` değerlendirmesini yaptı.

ntvmsnbc.com

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Havelsan yeni ortaklar ediniyor
« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2014, 10:47:36 »
Havelsan-Meteksan Yazılım ve Elektronik Sistem Çözümleri

Meteksan | Havelsan - Yazilim ve Elektroniksistem Çözümleri

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Havelsan da Simülatör...
« Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2015, 20:25:19 »

HAVELSAN'ın simülatörlerine NATO'dan olumlu not.

HAVELSAN’ın ürettiği simülatörler ile bu kez NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg uçuş yaptı.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Genel Sekreter Yardımcısı Alexander Vershbow, Askeri Komite Başkanı Orgeneral Knud Bartels ve 28 daimi ülke temsilcisi, NATO Atlantik Konseyi toplantısı için İzmir-NATO Müttefik Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nı ziyarette bulundu.

Uluslararası Uçuş Eğitim Merkezi bünyesinde bulunan KT-1T ve T-38M Tam Görev Simülatörleri ile uçuş yapan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ve beraberindeki heyet HAVELSAN simülatörlerine ve yardımcı sistemlerine yönelik olumlu yorumlarda bulundu.

Ziyaretin temel amaçlarından birini teşkil eden Uluslararası Uçuş Eğitim Merkezi oluşturulması projesi kapsamında HAVELSAN üretimi simülatörlerin NATO müttefiki ülkeler Hava Kuvvetleri personeli tarafından kullanılması ile HAVELSAN, adının ve yeteneklerinin uluslararası bir platformda tanınmasına yönelik büyük bir adım daha atmaya hazırlanıyor.

ORTAK HİZMET VERECEK

Yüksek teknoloji bir savunma işbirliği girişimi olan Uluslararası Uçuş Eğitim Merkezi projesi, HAVELSAN tarafından geliştirilen simülatörler ve yardımcı sistemlerinin ortak bir havuz şeklinde kullanılmasını amaçlıyor. Bu sayede NATO bünyesindeki müttefik ülkelere Türkiye önderliğinde standardize uçuş mürettabı eğitimi sağlanması, uçuş eğitimi deneyiminin paylaşılması ve yeni işbirliği alanları geliştirilirken aynı zamanda eğitim maliyetlerinin de düşürülmesi hedefleniyor.

40 BİN SAAT UÇUŞ
Şubat ayında hizmete girişinin birinci yılını dolduran Uluslararası Uçuş Eğitim Merkezi’nde 40.000 saatten fazla uçuş eğitimi gerçekleşti. Merkezin idame ve işletme hizmetleri de %98’in üzerinde başarı oranı ile HAVELSAN Eğitim Hizmetleri tarafından sağlanıyor.

http://kokpit.aero/nato-test-yapti