Gönderen Konu: Nano İHA: Black Hornet  (Okunma sayısı 3338 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Nano İHA: Black Hornet
« : 09 Şubat 2013, 14:10:55 »
İngiliz Ordusunu'nun Kullandığı Nano İHA: Black Hornet

İngiltere Savunma Bakanlığı Afganistan'daki personel tarafından kullanılan PD-100 Black Hornet nano insansız hava sistemini gösteren görüntüleri ilk defa yayınladı.

Afgansitan'daki ingiliz askerleri askeri operasyonlarda minyatür istihbarat helikopteri kullanan ilk askerlerdir. Black Hornet 10 cm boyunda ve 2.5 cm genişliğinde, yaklaşık 16 gr ağırlığında minik bir helikopterdir. Pille çalışan Black Hornet yaklaşık 800 m mesafeye, 35km/s hızla uçabilir ve 30 dakikaya kadar havada kalabilir. Potansiyel gizli tehlikeleri tespit etmek için köşelerin ve engellerin etrafında uçabilir. Norveçli Prox Dynamics tarafından geliştirilen Siyah Hornet küçük bir kamera ile kaydettiği video ve hareketsiz görüntüleri el ile kontrol edilen kontrol terminale iletir. Mini helikopter direk pilot veya GPS kullanarak belirlenen koordinatları takip edecek şekilde programlanarak uçabilir. Black Hornet kolaylıkla taşınabilir ve zorlu ortamlarda, rüzgarlı havalarda uçabilir.

İngiltere Savunma Bakanlığı bu minik insansız hava aracından 160 adet almak için 2 milyon Euroluk bir sözleşme imzalamıştır.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2018, 11:13:55 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı azarax

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: İngiliz Ordusunu'nun Kullandığı Nano İHA: Black Hornet
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2016, 16:25:37 »
TSK'da eşek arısı dedikleri.

https://www.youtube.com/watch?v=BDhqAArqh20

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com